Niedziela, 16 czerwca 2024r. Aliny, Anety, Benona
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Rockowy lot Arkadiusza Jakubika w IMCE

Po sukcesie trasy koncertowej zespołu Dr Misio, udziale w szeregu najgłośniejszych filmów ostatniego czasu („Wesele”, „Dom zły”, „Drogówka”, „Jesteś bogiem”, „Chce się żyć”), odebraniu nagrody Złotego Orła („Drogówka”), Arkadiusz Jakubik wraz z zespołem wraca na deski teatru, by dać upust nagromadzonym emocjom. „JA” w wykonaniu Arkadiusza Jakubika i zespołu Dr Misio, to dynamiczny monolog, próba uchwycenia szaleństwa artysty, który staje się bożkiem tłumów.

W sztuce Michała Siegoczyńskiego łatwo o skojarzenia z tragicznymi postaciami sceny rocka. Rozterki ludzi pełnych sprzeczności, niebywale zdolnych ale nieprzystosowanych do życia, uwielbianych przez rzesze fanów i jednocześnie zmagających się z piekłem samotności. Artystów w zawrotnym tempie wynoszonych na piedestały i gwałtownie z nich strącanych, czasem nieświadomie na własne życzenie, czasem świadomie skaczących „na bombę” w wieczność! Spektakl obrazuje jednocześnie w krzywym zwierciadle naszą scenę rockową, będącą miejscami kalką zachodnich schematów popkulturowych.

JA to ja – mówi Arek Jakubik.  – JA to inicjały mojego nazwiska i imienia. JA to mój ostatni lot, potrzeba, żeby zostać rockowym wokalistą. Założyłem zespół, nazywa się Doktor Misio, gramy konkretnego, ostrego rocka, bez przebaczenia, śpiewamy teksty Krzysztofa Vargi i Marcina Świetlickiego. Michał Siegoczyński włożył tam trochę mnie, trochę siebie, podlał to „Tequilą” Krzysztofa Vargi. Wyszedł z tego totalnie chory strumień świadomości faceta, któremu wydaje się, że jest reinkarnacją Che Guevary, Jezusa, Lorda Vadera. Boska ikona popkultury. Z ust i uszu wylewa mu się chaos, rockendrolowy śmietnik. JA to schizofreniczny wywiad, to religia o nazwie sex, drugs & rock’n’roll, to narkotyczna suita z samplami, cytatami klasyki rocka i muzyką na żywo w wykonaniu zespołu Dr Misio.

Wymarzona przez tak wielu koronacja artysty wiąże się z bólem, zgubieniem i autodestrukcją. Bohater próbuje ukryć się za maską błazna. Pełna ironii, dowcipu i agresji opowieść zmienia się w trakcie trwania spektaklu w intymną spowiedź. Zblazowany frontman, który osiągnął wszystko co chciał, dzieli się swoimi przeżyciami z tras koncertowych, nieziemskiego życia i romansów. W trakcie włącza mu się jednak inna rzeczywistość, wewnętrzna, dotychczas niechciana. Widzimy człowieka w momencie przemiany uruchomionej przez traumatyczne wydarzenie.Czy jest to szansa na zmianę?

Główna postać spektaklu planuje swoją śmierć, pragnie dla siebie już tylko spektakularnej śmierci. Los jednak krzyżuje jego plany, pozostawiając mu życie. Staje się ono najtrudniejszym wyzwaniem.

„JA” to mistrzowskie aktorstwo, m.in. za tę rolę Arkadiusz Jakubik otrzymał nominację w kategorii „Człowiek roku 2010” w konkursie „Wdechy” Gazety Wyborczej. Warto zobaczyć je w nowej odsłonie, planowane są jedynie dwa spektakle w tym roku.

Czas trwania spektaklu: 1h

Reżyseria, scenariusz: MICHAŁ SIEGOCZYŃSKI / spektakl inspirowany powieścią pt.: „Tequila” Krzysztofa Vargi
W roli głównej: ARKADIUSZ JAKUBIK
Występują: Paweł Derentowicz, Radek Kupis, Mario Matysek, Jan Prościński / zespół DR MISIO /
Scenografia: Katarzyna Adamczyk, Wojciech Stefaniak
Światło: Katarzyna Parczewska
Dźwięk: Antoni Rylke
Fotosy: Michał Grabowski
Producent: Tomasz Karolak
Produkcja: Aleksandra Dyoniziak
Koordynacja prac artystycznych: Marzena Wasyluk

GRAMY / 24 i 25.11.2013 / godz. 19:00
Teatr IMKA / ul. M. Konopnickiej 6 / Warszawa
BILETY: normalny / 50zł i 45zł studencki / 40zł i 35zł grupowy / 35zł do nabycia w kasie teatru IMKA oraz przez stronę internetową: teatr-imka.pl

REZERWACJE BILETÓW e-mailowe / rezerwacja@teatr-imka.pl
telefonicznie / 22 339 05 20

SPEKTAKL POLECA MAGAZYN IMPERIUM KOBIET I PORTAL PLANETAKOBIET.COM.PL
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Rockowy lot Arkadiusza Jakubika w IMCE
Po sukcesie trasy koncertowej zespołu Dr Misio, udziale w szeregu najgłośniejszych filmów ostatniego czasu („Wesele”, „Dom zły”, „Drogówka”, „Jesteś bogiem”, „Chce się żyć”), odebraniu nagrody Złotego Orła („Drogówka”), Arkadiusz Jakubik wraz z zespołem wraca na deski teatru, by dać upust nagromadzonym emocjom.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2024 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe