Niedziela, 16 czerwca 2024r. Aliny, Anety, Benona
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Udana premiera spektaklu Jurodiwy

Chcieć to znaczy móc, czego najlepszym przykładem jest krakowska grupa teatralna, Teatr Nadzieja. Można całe życie marzyć o byciu artystą i umrzeć jako urzędnik. Można też napisać scenariusz, zebrać grupę młodych ludzi i ...
... stworzyć przedstawienie teatralne. To działanie jest kluczem do sukcesu, a żeby działać trzeba mieć, tylko i aż twórczą pasję. To dzięki niej jesteśmy w stanie iść pod prąd, na przekór wszystkiemu.

To pasja pozwoliła założyć Magdalenie Karlikowskiej amatorski teatr, wystawić jednoaktówkę i zebrać przychylne recenzje publiczności. Ciężka praca i zaangażowanie młodych aktorów: Darii Bukharowej, Mileny Gromysz, Dymitra Kosowa, Mirosława Mazura, Władka Sawkina, Kseni Suminy pozwoliły zorganizować 16 czerwca w Klubie Bakałarz premierę spektaklu „Jurodiwy”.

Ta sztuka walczy ze stereotypami i ukazuje widzowi jego krzywe, lustrzane odbicie. Nauczyliśmy się „lubić to”, ale czy wciąż potrafimy kochać? Dążymy do akceptacji, poklasku, dostatku. Ale czy akceptujemy inność, czy nie zatraciliśmy empatii i chęci niesienia bezinteresownej pomocy innym?

- Ogromne podziękowania dla Dawida Łasuta, naszego przyjaciela, którego działalność społeczna stała się inspiracją do stworzenia „Jurodiwego” za pomoc w organizacji wydarzenia. Dziękujemy również cukierni Michalscy za przygotowanie słodkiego poczęstunku oraz patronom medialnym za nagłośnienie premiery. To nie koniec naszych projektów. - zapewaniają aktorzy Teatru Nadzieja.

Serdecznie zapraszamy na:  www.facebook.com/pages/Teatr-Nadzieja/437693486358572 -

Zdjęcia: Grzegorz Finowski
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Udana premiera spektaklu Jurodiwy
Chcieć to znaczy móc, czego najlepszym przykładem jest krakowska grupa teatralna, Teatr Nadzieja. Można całe życie marzyć o byciu artystą i umrzeć jako urzędnik. Można też napisać scenariusz, zebrać grupę młodych ludzi i ...
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jestem zachwycona !!! Aktorzy byli bardzo profesjonalni, a sztuka miała bardzo głęboki sens. Teatr "Nadzieja" życzę Wam udanych prób i więcej inspirujących pomysłów na realizacje kolejnych wystąpień.
Gość 2014-06-22 21:42:19


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2024 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe