Niedziela, 16 czerwca 2024r. Aliny, Anety, Benona
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Zbrodniarki Maksymiliana Ławrynowicza

Już 15 stycznia o godzinie 17:00 w Galeriach Zamkowych historycznego Zamku Domu Polonii w Pułtusku odbędzie się pierwszy z pięciu zaplanowanych na ten rok wernisaży drugiej części cyklu „Kobiety” fotografa Maksymiliana Ławrynowicza.
Zupełnie różna od pierwszej, nad wyraz sensualna opowieść o kobietach, które kierując się różnymi pobudkami - oddaną, niebezpieczną i bezwarunkową miłością, chwilą szaleństwa czy nieokiełznaną żądzą władzy - stały u boku najbardziej zbrodniczych mężczyzn na przestrzeni ostatniego wieku. Dlaczego pokochały zbrodniarzy i despotów? Dlaczego trwały przy bezlitosnych generałach i dyktatorach? Jaką odegrały rolę w dziejach najmroczniejszych reżimów XX wieku?

Emmy Göring, neurotyczna snobka nie zwracająca uwagi na zbrodnicze czyny męża, nazisty Hermmana Göringa; Jiang Quing, okrutna żona Mao Tse Tunga, kochająca władzę i tępiąca ze śmiertelną skutecznością rywalki i wszystkich, którzy jej nie pasowali; Elena Ceaușescu, zakompleksiona i bezwzględna żona rumuńskiego dyktatora; Catherine Bokassa, porwana jako nastolatka przez cesarza Bokassę, jedna z jego żon, bardzo nieszczęśliwa – to bohaterki kolejnego projektu fotograficznego pt. „Kobiety Zbrodniarzy”.

Pochodzący ze Stargardu Szczecińskiego fotograf Maksymilian Ławrynowicz upodobał sobie kobiety, szczególnie te, których życiorysy były skomplikowane. Po zeszłorocznym sukcesie pierwszej części cyklu p.t. „Demony - Władczynie - Boginie”, zbiorze 30 portretów kobiet w stylizacjach inspirowanych historią, mitologia i folklorem, fotograf wraca w nowym roku ze swoimi Zbrodniarkami. Panie wystąpiły w kreacjach od Riny Cossack i w biżuterii Fuerza. Obie marki, tak jak Dom Polonii w Pułtusku, są też partnerami projektu.

Fotografią towarzyszy etiuda filmowa oraz teledysk do oficjalnej piosenki promującej projekt.

Oficjalna strona projektu: www.projekt-kobiety.com

Link do zapowiedzi wideo: www.youtube.com/watch?v=dydANfwdmWI
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Zbrodniarki Maksymiliana Ławrynowicza
Już 15 stycznia o godzinie 17:00 w Galeriach Zamkowych historycznego Zamku Domu Polonii w Pułtusku odbędzie się pierwszy z pięciu zaplanowanych na ten rok wernisaży drugiej części cyklu „Kobiety” fotografa Maksymiliana Ławrynowicza.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2024 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe