Czwartek, 18 lipca 2024r. Kamila, Karoliny, Roberta
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Drogie Panie pamiętajcie o .... zmianie!

Koniec marca i kwiecień to czas na zmianę opon w naszym aucie. Jednak jak ocenić, kiedy najlepiej to zrobić? Generalna zasada mówi, że można przerzucić się na opony letnie, gdy nie ma śniegu, a temperatura nie spada poniżej 7 stopni Celsjusza.

Jak wiadomo jednak pogody nie da się zamknąć w ścisłych ramach, ani dokładnie przewidzieć. Dużego znaczenia nabiera w tym momencie - podejście zdroworozsądkowe.

Aby zmiana przebiegała sprawniej warto mieć dodatkowy komplet felg, wówczas wystarczy zamienić koła. Niestety to rozwiązanie wiąże się z problemem przechowywania kół. Warto pamiętać, że niektóre serwisy świadczą takie usługi.

Stan ogumienia naszego samochodu jest bardzo ważny ze względu na bezpieczeństwo podróżujących. Dlatego wiosenne porządki warto rozpocząć od gruntownej oceny stanu kół. Należy dokładnie sprawdzić poszczególne koła, w tym także koło zapasowe, o którego istnieniu zdarza się nam zapominać.

Powinniśmy pamiętać o zmierzeniu ciśnienia powietrza. Można to zrobić na większości stacji benzynowych.

Poza tym postarajmy się poświęcić trochę czasu na dokładne obejrzenie opon. Niektóre wady powstałe zimą można dostrzec gołym okiem. Należą do nich pęknięcia, wybrzuszenia, czy też otarcia. Dlatego też musimy się wiosną liczyć z koniecznością zakupu nowych opon.

Trzeba przy tym pamiętać, że nie wolno zakładać różnych modeli opon na koła tej samej osi, chyba, że jedno z nich jest kołem zapasowym i zostało zamontowane na krótko.

Tak, więc do dzieła! Porządki wiosenne w aucie i garażu czas zacząć, pamiętając przy tym, że bardzo ważne oprócz estetyki jest nasze bezpieczeństwo.

Anna Krężel
fot.sxc.hu
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Drogie Panie pamiętajcie o .... zmianie!
Koniec marca i kwiecień to czas na zmianę opon w naszym aucie. Jednak jak ocenić, kiedy najlepiej to zrobić?
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

a ja już wymieniłam :)
Gabi34 2009-04-01 22:43:17
Mój mąż dzisiaj zmieni opony. Autko od razu wygląda inaczej.
Jowita 2009-04-01 21:55:35
No, ja jutro zmieniam koła w swojej audi.
P.22 2009-04-01 21:53:51


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2024 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe