Niedziela, 16 czerwca 2024r. Aliny, Anety, Benona
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Polka kupuje używany samochód

Grupa AAA AUTO, największy dealer samochodów używanych w Europie Środkowej prezentuje dane świadczące o zmieniających się preferencjach zakupowych Polek na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Jak się okazuje od 2015 roku dokonała się duża zmiana w podejściu kobiet do aut używanych.
Polki w zeszłym roku w ramach praktycznie niezmienionego budżetu w porównaniu do roku 2015, decydowały się na samochody z mocniejszymi silnikami i otworzyły się na modele marek Volkswagena, Mazdy i BMW. Najpopularniejszą marką aut używanych wśród Polek od dwóch lat pozostaje niezmiennie Ford (1. pozycja w roku 2015 i 2016). Istotne zmiany dokonały się natomiast na pozycjach 2. i 3. W 2015 roku na drugim i trzecim miejscu były kolejno: Toyota i Škoda, a w 2016 – Opel i Volkswagen.

Według danych AAA AUTO, Polki w 2016 roku najczęściej wybierały modele takie jak: Ford Focus (4,53%), Opel Astra (3,98%), Škoda Fabia (3,20%). Opel Astra wskoczył na drugą pozycję z miejsca czwartego, które zajmował rok cześniej. W zestawieniu AAA AUTO bardzo ciekawie zaczyna się dziać przy lokatach 5 – 10. I tak na przykład Volkswagen Passat był 5-tym najczęściej wybieranym samochodem używanym w roku 2016, podczas gdy w 2015 roku znalazł sie poza pierwszą dziesiątką!

Podobnie rzecz ma się w przypadku innego modelu Volkswagena – Volkswagen Golf w 2016 roku był 9-tym najczęściej wybieranym samochodem używanym wśród kobiet w Polsce, a rok wcześniej nie trafił w ogóle do zestawienia dwudziestu najczęściej kupowanych aut. Mazda 3 i BMW 3 (wspólnie na 10. pozycji w roku 2016) również dopiero w ubiegłym roku trafiły na listę dwudziestu ulubionych modeli Polek.

Polki w 2016 roku dużo chętniej niż rok wcześniej kupowały sedany (11,05%), które były trzecim najczęściej wybieranym typem nadwozia. Co ciekawe, w zeszłym roku zdeklasowały one SUV-y (7,29%), które w 2015 roku zajmowały trzecią pozycję. Prym wśród kobiet wiodą cały czas hatchbacki (57,30% w 2015 i 56,13% w 2016 roku).

Podobnie jeśli chodzi o typ silnika – tutaj niepodzielnie królują silniki benzynowe (62,97% w 2015 i 73,15 % w 2016 roku). Zwiększa się natomiast dystans między nimi a zajmującymi drugie miejsce w zestawieniu dieslami (36,49% w 2015 i 73,15% w 2016 roku). W 2016 roku kobiety wybierały najczęściej silniki 1.6 16 V (5,52%), ta sama pojemność silnika rok wcześniej była dopiero trzecim wyborem Polek, dużo bardziej popularne były bowiem w 2015 roku silniki o mniejszej pojemności (1.2 – 7,03%).

- Na podstawie naszych wyników sprzedażowych można wnioskować, że kobiety w Polsce coraz śmielej podejmują decyzję związaną z wyborem samochodu używanego. Widać, że Polka otwiera się na nowe marki – jak BMW czy Mazda. Zaczyna też odważniej rozporządzać budżetem, który przeznaczyła na zakup samochodu. Szuka nowych możliwości, pod uwagę bierze takie czynniki jak pojemność silnika czy prestiż marki. Cieszy mnie to ogromnie, ponieważ sama jestem kobietą! - powiedziała Karolina Topolova, Dyrektor Generalna Grupy AAA AUTO.

Jeśli chodzi o najczęściej wybierane kolory samochodów przez kobiety w Polsce, przeświadczenie o królującej czerwieni odchodzi całkowicie do lamusa. Kobiety w ciągu ostatnich dwóch lat najchętniej kupowały auta używane w kolorach: srebrnym, czarnym, niebieskim i szarym.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Polka kupuje używany samochód
Grupa AAA AUTO, największy dealer samochodów używanych w Europie Środkowej prezentuje dane świadczące o zmieniających się preferencjach zakupowych Polek na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Jak się okazuje od 2015 roku dokonała się duża zmiana w podejściu kobiet do aut używanych.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Nazywam się Julie Sweet, obiecałam polecić Dr Ogundele wszystkim, którzy potrzebują jakiejkolwiek pomocy. Byłam bardzo przygnębiona po 5 latach rozłąki z mężem. W zeszłym tygodniu skontaktowałem się z dr Ogundele, który rzucił zaklęcie, aby sprowadzić mojego męża, a po 24 godzinach mój mąż wrócił do domu i poprosił mnie o wybaczenie, co za cud. Każdy powinien mi pomóc mu podziękować. Jeśli ktoś tutaj potrzebuje jakiejkolwiek pomocy, radzę skontaktować się z nim na czacie WhatsApp lub Viber: 27638836445. Dr Ogundele jest supermanem.
Anonim 2022-05-06 21:11:26


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2024 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe