Sobota, 22 czerwca 2024r. Pauliny, Sabiny, Tomasza
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Vanessa Mae: Jestem pełna pokory

Vanessa Mae to dla wielu jedna z najzdolniejszych skrzypaczek naszych czasów, a do tego jedna z najpiękniejszych artystek. Nam opowiada o tym, czym są dla niej skrzypce, a także dzieli się swoim największym marzeniem.
 Ilona Adamska: Pochodzi Pani z rodziny o korzeniach muzycznych? Skąd zamiłowanie do gry na skrzypcach? 
Vanessa Mae: Oboje moi rodzice byli praktykującymi prawnikami, kiedy po raz pierwszy zetknęłam się z muzyką, ale moja mam grała na pianinie, a mój ojczym grał na skrzypcach. Przez kilka lat grałam równolegle na pianinie i skrzypcach na tym samym poziomie, w końcu w wieku ok. 8 lat wybrałam skrzypce. Myślę, że powodem tego wyboru było to, że w przeciwieństwie do fortepianu nie trzeba było ich z nikim dzielić! 

Skrzypce to Pani życie, narzędzie pracy, instrument muzyczny pozwalający wyrażać siebie? 
- Dla mnie praca jest jednym z najważniejszych elementów życia definiujących mnie jako osobę. Na szczęście dla mnie muzyka jest wspaniałym sposobem, aby wyrazić siebie i komunikować się ze światem bez żadnego konfliktu. 

W jednym z wywiadów znalezionych w prasie polska skrzypaczka Kaja Danczowska powiedziała, że elektryczne skrzypce (w porównaniu z klasycznymi) nie mają duszy. Zgodzi się Pani z tym stwierdzeniem? 
- Antyczny instrument akustyczny ma więcej osobowości niż produkowane masowo instrumenty elektroniczne. Jednak to rola muzyka, żeby tchnąć swoją duszę i osobowość w każdy instrument. 

Powraca Pani do Warszawy. Z czym przede wszystkim kojarzy się Pani Polska. 
- Pamiętam, że byłam na tym samym festiwalu w Sopocie, na którym występowała Annie Lennox, co było wielkim zaszczytem dla początkującej artystki, jaką byłam te dwadzieścia kilka lat temu.

Co czuje artystka, która wchodzi na scenę i widzi kilkutysięczną widownię? Jakie uczucia towarzyszą wtedy Pani? 
- Jestem pełna pokory.

Czy dziś, po tylu latach pracy na scenie, wciąż ma Pani tremę?
- Kiedy byłam młoda, przed występem byłam nakręcona jak po napojach na kofeinie i trudno mi było panować nad emocjami. Teraz również miewam tremę, ale pamiętam, że jestem artystką i moim zadaniem jest sprawić, by widzowie dobrze się bawili na moim koncercie.

Wielu polskich muzyków, z którymi miałam przyjemność rozmawiać, powiedziało mi, że największym osiągnięciem każdego artysty jest to, by zamieszkać w głowie i w sercu odbiorców. A co dla Pani jest najważniejsze?
- Połączyć się z widownią emocjonalnie i sprawić, by czuła się wspaniale, jest wielkim osiągnieciem i zaszczytem jednocześnie.

Jak wygląda Pani życie poza koncertami?
- Jem! Ostatnimi czasy głównie jeżdżę na nartach. To mnie relaksuje i daje niezłego kopa do działania. 

Została Pani okrzyknięta jedną z najpiękniejszych kobiet świata... Jakie to uczucie, kiedy ma się świadomość bycia tą NAJ?Uroda pomaga czy raczej przeszkadza w życiu? 
- To bardzo mi schlebia, ale uroda jest rzeczą powierzchowną i bardzo subiektywną. Uroda pomaga, ale nie możesz na niej oprzeć swojej kariery! 

Największe marzenie, którego jeszcze nie udało się zrealizować? 

- Moim marzeniem jest, żeby wszyscy ludzie szanowali zwierzęta na równi z sobą.

Rozmawiała: Ilona Adamska / ikmag.pl 
fot. Materiały prasowe 
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Vanessa Mae: Jestem pełna pokory
Vanessa Mae to dla wielu jedna z najzdolniejszych skrzypaczek naszych czasów, a do tego jedna z najpiękniejszych artystek. Nam opowiada o tym, czym są dla niej skrzypce, a także dzieli się swoim największym marzeniem.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2024 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe