Czwartek, 20 czerwca 2024r. Bogny, Rafaeli, Rafała
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Wyjątkowa premiera wyjątkowych studentów

Kolejny rok studentów aktorstwa, którzy kończą studia. Średnio rocznie nasze państwo wypuszcza ponad stu młodych adeptów sztuki aktorskiej. Są to szkoły państwowe jak i prywatne. "Model Warszawskiej Szkoły Filmowej jest jednak odmienny od innych" - wypowiada się jeden za studentów wyczekujących na swój dyplom "Sierpień w Hrabstwie Ossage" w reżyserii Ewy Błaszczyk.
Aktorzy po tej szkole są kształceni wyłącznie pod kątem filmowym. W przeciągu trzech lat zdobywają niezbębną wiedzę techniczną by sprawnie poradzić sobie na planie filmowym, oraz na ile ich ciało jest w stanie sobie pozwolić na wolność przed kamerą, by nie uzyskać tak zwanej "teatralności", co sprawia, że wszystko na planie filmowym idzie sprawniej, dzieki uzyskanej technice. Nie są potrzebne duble, ponieważ aktor wyszedł za kadru, czy też za mocno zagrał.

Technika gry przed kamerą jest tak samo ważną jak technika w teatrze. Na deskach wszystko jest bardziej wyniosłe i grane do widza, zaś w filmie jest potrzeba intymności, by widz po drugiej stronie szkła zaczął z nami przeżywać sytuację bohatera. Poza techniką pracy z kamerą, która jest podstawą dla nich na planie filmowym, jest także wcielanie się w postać.

Zapewne nie raz słyszeli państwo, jak jak aktorzy przez pewien okres zmieniaja się w postacie, by były wiarygodne na ekrnie, mowa o takich aktorach jak Al Pacino, Meryl Streep, czy Sean Penn. Takim warsztatem mogą sie pochwalić tegoroczni studenci roku dyplomowego Ewy Błaszczyk. Pytanie, co dalej?

Oczywicie branża filmowa jest bardzo okrutna i bezwzględna. Jeden popełniony błąd może zamknąć wiele dróg do kariery. Studia w Warszawskiej Szkole Filmowej dla przyszłych aktorów jest trzy letnim eksperymentem pracy nad sobą, swoją wrażliwością, oraz odnajdywaniem prawdy w swoich postaciach, które później są przenoszone na ekran kina elektronik w etiudach rozbionych w kooperacji z wydziałami Reżyserii i Obrazu. Studenci tutaj mają szanse poznać mini Hollywood, ponieważ w jednym budynku mieszają sie wszystkie wydziały, potrzebne do zrealizowania filmu, od scenarzysty po producentów. Dzieki temu, wiedza, czym się rządzi branża filmowa, i jak działają jej mechanizmy.

Pomimo tej wiedzy i ich umiejętności, w polskiej mentalności filmowej goszczą jeszcze stare techniki aktorskiego wyrazu, które przestają się sprawdzać przy dzisiejszej technologii. Amiejmy nadzieję, że Polska branża filmowa otworzy się na absolwentów Warszawskiej Szkoły Filmowej, jednocześnie przyjmnując standardy nowej technologii i podejścia w realizacji filmu.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Wyjątkowa premiera wyjątkowych studentów
Kolejny rok studentów aktorstwa, którzy kończą studia. Średnio rocznie nasze państwo wypuszcza ponad stu młodych adeptów sztuki aktorskiej. Są to szkoły państwowe jak i prywatne. "Model Warszawskiej Szkoły Filmowej jest jednak odmienny od innych" - wypowiada się jeden za studentów wyczekujących na swój dyplom "Sierpień w Hrabstwie Ossage" w reżyserii Ewy Błaszczyk.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Witam i witam w Spotcap Global Loan Services, nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem ds. Pożyczek. Czy naprawdę potrzebujesz wsparcia finansowego? potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli twoja odpowiedź brzmi „tak”, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: 4915758108767 | i mieć pożyczkę na koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ zapewniamy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczki osobiste, pożyczki biznesowe i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 milionów euro. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów kredytowych. Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem Dla osób, które mają problem finansowy i potrzebują jego rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem kredytu kapitałowego w swoich lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na duże zainteresowanie stopa, niewystarczające zabezpieczenie, stosunek zadłużenia do dochodu, niska ocena wiarygodności kredytowej lub z jakichkolwiek innych powodów. Nigdy więcej czasu oczekiwania ani stresujących wizyt w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz uzyskać pożyczkę i dokończyć swoje transakcje, kiedykolwiek i gdziekolwiek jej potrzebujesz. Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij wiadomość e-mail do | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: 4915758108767 | I Natychmiastowa odpowiedź. Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w twoich rękach!
Claudia Klein 2020-04-13 22:53:59


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2024 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe