Niedziela, 16 czerwca 2024r. Aliny, Anety, Benona
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Fotograf ślubny – niezbędny na weselu

Zdjęcia z wesela to pamiątka na całe życie. Dlatego obecność fotografa ślubnego podczas ceremonii i przyjęcia jest niezbędność. Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Gdzie znaleźć odpowiedniego profesjonalistę?
Jak wyglądałoby wesele bez fotografa?
Wesela bez fotografa zdarzają się rzadko. Większość Nowożeńców chce mieć uwieczniony moment składania sobie przysięgi małżeńskiej i zabawy. Dlatego decyzja o zrezygnowaniu z fotografa, musi być naprawdę przemyślana. Zdjęcia ze ślubu pozwalają przywrócić Wam wspomnienia z tego wyjątkowe dnia. W przyszłości możecie żałować, że nie zdecydowaliście się na udokumentowanie całej ceremonii i przyjęcia. W związku z tym, rozważcie jednak jego zatrudnienie.

Wynająć profesjonalistę czy zlecić koledze?
Trendy dotyczące organizacji ślubów zmieniają się co roku. Jednak są elementy, które pozostają niezmienne. Należy do nich profesjonalny fotograf, który dzięki swojemu doświadczeniu sprawia, że nawet złe warunki oświetlenia czy pogodowe nie wpłyną na jakość zdjęć. Wiele Młodych Par rezygnuje z zawodowca na rzecz zlecenia zdjęć znajomemu, aby zaoszczędzić. Absolutnie odradzamy ten pomysł! Profesjonalny fotograf ślubny ma nie tylko doświadczenie, ale i odpowiedni sprzęt. Wie jak ustawić aparat, gdy jest złe oświetlenie, ile baterii i kart pamięci musi mieć, jak przechowywać zdjęcia, a także które momenty należy uwiecznić. Większość z nich posiada dodatkowo drugi aparat, w razie gdyby główny sprzęt zawiódł. Ponadto, profesjonalista ponosi odpowiedzialność za wykonaną usługę. Wszelkie warunki jej realizacji są zapisane w umowie. Zanim zdjęcia do Was trafią, zawodowcy poddają je obróbce graficznej. Dzięki temu zdjęcia wyglądają o wiele lepiej. Retusz pozwala m.in. na odwzorowanie kolorów, poprawia wyrazistość i ostrość. Zlecając wykonanie zdjęć znajomemu, musicie liczyć się z tym, że zdjęcia finalne będą o wiele gorszej jakości i mogą nie spełnić Waszych oczekiwań. Chyba, że Wasz kolega pasjonuje się fotografią. Wtedy możecie zaryzykować.

Fotograf ślubny – czego powinniśmy od niego wymagać?
Przed podjęciem ostatecznej decyzji, dokładnie przejrzyjcie portfolio fotografa ślubnego. Koniecznie zapytajcie go o jego propozycję ujęć, zarówno podczas ceremonii, zabawy, jak i sesji narzeczeńskiej w plenerze. Zapytajcie go, co dokładnie zawiera usługa, a także czy oferuje usługi niestandardowe. Jeśli tak, to co wchodzi w ich skład oraz jaka jest cena indywidualnego pakietu. Poproście od razu o album z odbitkami, który będzie zawierał zdjęcia od przygotowań, poprzez ślub wesele aż do pleneru.

- Dowiedzcie się również, jaki jest termin dostarczenia Wam zdjęć. Pamiętajcie, że fotograf musi je nie tylko zgrać na płytę czy wywołać, ale również obrobić w programie graficznym. Powinien dostarczyć je Wam w ciągu 2-3 miesięcy od sesji – przypomina Katarzyna Zupka z portalu http://wedding.pl.

 


Koniecznie podpiszcie umowę. Ustalcie w niej ilość godzin, zdjęć, ich format i formę, termin wykonania usługi. Ważne jest również zawarcie informacji dodatkowych dotyczących m.in. sesji plenerowej, zastępstwa, gdyby fotograf ślubny nie mógł wykonać usługi np. z powodu choroby. Zapytajcie go, czy ma ważne upoważnienie do wykonywania zdjęć w obiektach sakralnych.

Fotograf ślubny – jak znaleźć dobrego?
W dobie internetu poszukiwania fotografa są niezwykle łatwe. Ofert jest naprawdę mnóstwo! Skorzystajcie z grup na Facebook związanych z tematyką ślubną, gdzie ludzie polecają sobie profesjonalistów z zakresu organizacji ślubu. Sprawdźcie również fanpage, które stanowią świetne porfolio. Znajdziecie tam mnóstwo przykładowych zdjęć. Dzięki temu będziecie w stanie określi, czy odpowiada Wam styl zawodowca. Możecie również wpisać hasło „fotograf ślubny” w Google, dodać swoje miasto lub okolice i wyświetli Wam się wiele wyników.

Możecie również poszukać na tej stronie – https://wedding.pl/fotograf-slubny/warszawa. Jeśli macie możliwość, wybierzcie się na targi ślubne, organizowane w Waszym mieście lub okolicach. Tam macie możliwość spotkania się z fotografem na żywo, porozmawiania się z nim. Skorzystajcie również z formy tradycyjnej czyli polecenia. Zapytajcie znajomych czy nie znają dobrego fotografa.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Fotograf ślubny – niezbędny na weselu
Zdjęcia z wesela to pamiątka na całe życie. Dlatego obecność fotografa ślubnego podczas ceremonii i przyjęcia jest niezbędność. Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Gdzie znaleźć odpowiedniego profesjonalistę?
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Nazywam się Julie Sweet, obiecałam polecić Dr Ogundele wszystkim, którzy potrzebują jakiejkolwiek pomocy. Byłam bardzo przygnębiona po 5 latach rozłąki z mężem. W zeszłym tygodniu skontaktowałem się z dr Ogundele, który rzucił zaklęcie, aby sprowadzić mojego męża, a po 24 godzinach mój mąż wrócił do domu i poprosił mnie o wybaczenie, co za cud. Każdy powinien mi pomóc mu podziękować. Jeśli ktoś tutaj potrzebuje jakiejkolwiek pomocy, radzę skontaktować się z nim na czacie WhatsApp lub Viber: 27638836445. Dr Ogundele jest supermanem.
Anonim 2022-05-06 20:59:02


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2024 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe