Niedziela, 16 czerwca 2024r. Aliny, Anety, Benona
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Jak przygotować się do sesji ślubnej?

Ślub i wesele to wyjątkowa i niepowtarzalna chwila w naszym życiu. Towarzyszą nam wtedy silne emocje, nierzadko stres. Marzymy o tym, aby ten dzień był jedyny w swoim rodzaju. Kilka miesięcy wcześniej zajmujemy się organizacją ślubu i wesela. Także powoli planujemy sesję zdjęciową. Dawniej, w dniu ślubu Para Młoda udawała się do fotografa...
... aby wykonać serie pamiątkowych zdjęć w studiu. Od kilku lat trwa moda na wykonanie sesji plenerowej, kilka dni po ślubie w oryginalnym miejscu czy na łonie natury. Czy masz już pomysł na sesje ślubną? Czy wiesz, jak odpowiednio się do niej przygotować, jakie miejsce wybrać? 

Wybór odpowiedniego miejsca

Na pewno zastanawiasz się jakie miejsce wybrać na idealną sesje ślubną. Wbrew pozorom wiele par ma z tym problem, nie mogą się zdecydować na konkretne miejsce. W internecie każdego dnia pojawia się mnóstwo zdjęć ślubnych z całego świata. Natłok przeróżnych możliwości i inspiracji może być przytłaczający.

- Jak przechodzę do rozmowy o sesji ślubnej zawsze pytam Parę czy chciałaby mieć sesję w otoczeniu miasta czy na łonie natury. To pozwala mi określić, czy dobrze czują się w „towarzystwie” innych osób czy też wolą być sami. – mówi fotograf sesji ślubnych Aleksandra Nowak z www.czterykadry.pl.

Jeśli krępujecie się ludzi i nie chcecie być „podglądani” przez innych warto wybrać ciche miejsca takie jak las, sesja o poranku czy w górach. Zawsze dobrym pomysłem na sesję są wspomnienia czy wspólne pasje. Może nawiązywać do Waszego wspólnego hobby, być inspirowana Waszym pierwszym spotkaniem- takie sesje sprawdzają się najlepiej.

POMYSŁY NA SESJE W POMIESZCZENIU: zamek, wieża, willa, pokój hotelowy, stary dom, muzeum, góralska chata, szklarnia, dworzec pkp, teatr, tramwaj/ pociąg, restauracja/kawiarnia

POMYSŁY NA SESJE W PLENERZE: las, nad wodą, w górach, przy skałach, na ulicy, most, ogród botaniczny, oryginalne miejsce architektoniczne

Czas, Pora roku

Nie ma idealnej recepty na odpowiedni czas na sesje ślubną. Poranek, popołudnie, wieczór – każda z nich ma swój niepowtarzalny klimat. To samo tyczy się pór roku. Nie każda sesja musi odbywać się latem (chociaż jest to najpopularniejsza pora roku i najczęściej wybierana przez pary). Pamiętaj, że w upalny dzień, pełny słońca będziecie mrużyć oczy, a zdjęcia wykonane pod słońce nie wyjdą najlepsze. Gorący dzień, może też powodować pot i szybkie zmęczenie. Dlatego jeśli Wasza sesja, ma się odbyć latem, gdzie temperatura wskazuje +35 stopni wybierzecie poranek lub wieczór. Każda pogoda ma swój urok i wyjątkowy aurę. Obecnie trwa moda na sesje ślubne w deszczu czy w mgle. Pary jednak najczęściej decydują się na sesje ślubną w plenerze, przy sprzyjającej pogodzie.

 


Wskazówka od Aleksandry Nowak z www.czterykadry.pl: - Często sesje ślubne przekładane są z miesiąca na miesiąc, jak pogoda jest dość kapryśna, lepiej jest zrobić sesję w pomieszczeniu. Sama kocham minimalizm, pracę w otoczeniu architektury i światło cienie. Ale kluczowa jest rozmowa z Parą, ja, jako fotograf mam za zadanie spełnić ich marzenie odnośnie tego dnia i najprawdopodobniej jedynej wymarzonej sesji w sukni ślubnej, dlatego zawsze jestem otwarta na ich pomysły.

Rekwizyty

W obecnych trendach panuje minimalizm. Ilość rekwizytów ograniczamy do minimum. Najważniejsza jest para młoda i ciekawe, wyszukane tło. Rekwizyty i ciekawe dodatki mogą nieoczekiwanie pojawić się w trakcie sesji zdjęciowej. Może to być liść czy zasłona w oknach.

Makijaż

Odpowiedni makijaż jest bardzo ważny i nie możemy go zlekceważyć. W przypadku sesji zdjęciowej, musi być nieco mocniejszy i wyrazisty. Musimy być świadomi tego, że aparat okłamuje nasze oko. Uchwyci wszystkie niedoskonałości i mankamenty skóry.

Numer 1 – najważniejsze na sesji zdjęciowej


Można mieć idealny pomysł na sesje, przepiękne miejsce, najlepszego fotografa, ale bez tego sesja może okazać się klapą!

Sen i pełny brzuch


Warto położyć się wcześniej spać, tak aby rano być rześkim i wyspanym. Pamiętaj, aby odpowiednio się najeść, nikt na sesji zdjęciowej nie lubi być głody. Dobrze jest, zabrać ze sobą wodę.

Ponadto: - Bardzo ważne jest zaufanie do fotografa – najczęściej osoby, którą się tylko w przebłyskach widziało na ślubie nie jest łatwe. Jeśli para jest wyjątkowo zestresowana, nie wyciągam od razu aparatu, tylko rozmawiam z nimi, o pogodzie, muzyce, a następnie jak będzie wyglądała sesja. Krok po kroku. Moim jednak najlepszym sposobem jest uśmiech! Jednak, jako doświadczony fotograf wiem, że im większe zaufanie i „oddanie” się fotografowi tym lepsze owoce w postaci pięknych zdjęć. – mówi fotograf sesji ślubnych Aleksandra Nowak z www.czterykadry.pl.

A Wy jak myślicie, jaka sesja ślubna będzie najmodniejsza w sezonie 2019?
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Jak przygotować się do sesji ślubnej?
Ślub i wesele to wyjątkowa i niepowtarzalna chwila w naszym życiu. Towarzyszą nam wtedy silne emocje, nierzadko stres. Marzymy o tym, aby ten dzień był jedyny w swoim rodzaju. Kilka miesięcy wcześniej zajmujemy się organizacją ślubu i wesela. Także powoli planujemy sesję zdjęciową. Dawniej, w dniu ślubu Para Młoda udawała się do fotografa...
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Nazywam się Julie Sweet, obiecałam polecić Dr Ogundele wszystkim, którzy potrzebują jakiejkolwiek pomocy. Byłam bardzo przygnębiona po 5 latach rozłąki z mężem. W zeszłym tygodniu skontaktowałem się z dr Ogundele, który rzucił zaklęcie, aby sprowadzić mojego męża, a po 24 godzinach mój mąż wrócił do domu i poprosił mnie o wybaczenie, co za cud. Każdy powinien mi pomóc mu podziękować. Jeśli ktoś tutaj potrzebuje jakiejkolwiek pomocy, radzę skontaktować się z nim na czacie WhatsApp lub Viber: 27638836445. Dr Ogundele jest supermanem.
Anonim 2022-05-06 20:59:06


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2024 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe