Poniedziałek, 17 stycznia 2022r. Antoniego, Mariana
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Wyjątkowy koncert Nie lękajcie się

Jesienny październikowy niedzielny wieczór, przeplatany słońcem, deszczem i wiatrem. Niby zwyczajny a jednak stał się mistyczny pełen refleksji i wzruszeń dzięki koncertowi „Nie lękajcie się” poświęconemu postaci św. Jana Pawła II naszego Ukochanego Ojca Świętego.
Jak prawdziwy Ojciec zebrał swoje dzieci, rozpostarł ramiona i po raz kolejny zapewnił "Nie lękajcie się " wyjść ze swoich domów, opuścić strefę komfortu, odwołać ważne spotkania, wyłączyć telefony, po prostu być, być we właściwym miejscu i o właściwym czasie. Tym miejscem w którym można było usłyszeć głos św. Jana Pawła II stała się Parafia NSPJ na Placu Piastowskim 5 w Bydgoszczy.

Poprzez chwytający za serce, przejmujący głos niewidomej Darii Barszczyk która sięgnęła nieba wyśpiewując przepiękne frazy AVE MARIA miało się wrażenie że "widziała "Ojca Świętego. Tylko tak może zaśpiewać dziecko do swojego ukochanego Tatusia. Dzieckiem Bożym poczuł się każdy z nas, parafianie i goście z całego serca chcieli dołączyć do tego chóru anielskiego. Widać było skupienie, zamknięte oczy wiernych, szeptane w ukryciu frazy poszczególnych Pieśni wyśpiewywanych przez Darię.

Zwieńczeniem tego mistycznego wydarzenia stał się Koncert organowy kompozytora i multiinstrumentalisty Józefa Skrzeka oraz recytacja wierszy św. Jana Pawła II w wykonaniu wspaniałego aktora Pana Wiesława Komasy. Zabrzmiały organy, przypomniały swą potęgę przekazu, recytacja Pana Wiesława przeniknęła między ławkami, dotarła do każdego z nas, dodatkowym atrybutem był fakt iż przesłanie szło z góry z chóru kościelnego to wzmocniło i podkreśliło niezwykłość tego co dane nam było usłyszeć.

 


Ogrom emocji przeszył nas wszystkich, nasze twarze zmieniały się z każdą wypowiadaną frazą, z każdym dźwiękiem, tonem. Otworzyło się nad nami niebo! Wyszliśmy z uroczystości spokojni bez lęku "zaopiekowani". Nasz Ojciec święty zapewnił nas, że jesteśmy w najlepszych dłoniach, otoczeni skrzydłami miłości, radości, spokoju.

Nie lękaliśmy się, stał się cud wyszliśmy bez strachu, bez obaw o jutro o siebie o przyszłość. Nasze usta choć przysłonięte maskami nie zamilkną pójdziemy w świat zapewniać o tym że nie ma się czego bać, mamy Ojca,który nie pozwoli skrzywdzić swoich dzieci. Za bardzo nas kocha.

My wszyscy, którzy w ten niedzielny wieczór wysłuchaliśmy tego przepięknego koncertu czujemy się wyróżnieni, i jednocześnie mamy zadanie nieść dalej przesłanie: w pracy, w domu, w szkole brzmi ono: „NIE LĘKAJCIE SIĘ!

Ja już się nie lękam ...

Beata Grzybowska

www.rodzinajp2.pl

Zdjęcia: Grzegorz Kargól, Barbara Cieślak
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Wyjątkowy koncert Nie lękajcie się
Jesienny październikowy niedzielny wieczór, przeplatany słońcem, deszczem i wiatrem. Niby zwyczajny a jednak stał się mistyczny pełen refleksji i wzruszeń dzięki koncertowi „Nie lękajcie się” poświęconemu postaci św. Jana Pawła II naszego Ukochanego Ojca Świętego.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2022 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe