Sobota, 4 grudnia 2021r. Barbary, Hieronima, Krystiana
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Kasia Lisowska zapowiada płytę Linia Życia

29 kwietnia w ramach Lydian Series warszawskiej wytwórni Requiem Records ukaże się nowa płyta wokalistki, kompozytorki, autorski tekstów i pedagog Kasi Lisowskiej zatytułowana „Linia Życia”. Płyta „Linia Życia” jest zbiorem 10-ciu autorskich utworów. Za muzykę i warstwę tekstową odpowiada Kasia Lisowska.
Kompozycje dojrzewały w niespiesznym tempie. Podejmowana w nich tematyka dotyka poszukiwań samego siebie, opowiada o byciu silną kobietą, choć jednocześnie kruchą i niezwykle wrażliwą. Płyta utrzymana jest w klimacie akustycznego popu z elementami improwizacji instrumentalnych, które razem z tekstem i melodią doskonale korespondują.

W nagraniach płyty wzięło udział grono znakomitych muzyków, którzy na co dzień realizują się we wspólnych projektach, solowo oraz jako muzycy sesyjni. Przede wszystkim jednak jest to grupa Przyjaciół, którzy włożyli w ten projekt ogrom serca i talentu. Producentem muzycznym płyty jest Łukasz Luka Kowalski-pianista, aranżer, realizator dźwięku, kierownik muzyczny zespołu Andrzeja Piasecznego. Posiada w swoim dorobku artystycznym wiele świetnych płyt, z czego część okryła się złotem i platyną. Przy płycie pracowali: Łukasz Szafrański- perkusja, Tomasz „Orzeł” Rząd- gitary, Maciek Boguta- gitary, Marek Buchowicz- gitara basowa, którzy współtworzą zespół Andrzeja Piasecznego, a także Sebastian Sipa- gitara basowa oraz Piotr Goworek- chórki.

„Spokojnie”: https://youtu.be/3WZdmDd1QgM

Kasia Lisowska to wokalistka estradowa i sesyjna, trener wokalny, pianistka, kompozytorka, pedagog, kierownik muzyczny, reżyser spektakli muzycznych, autorka tekstów do piosenek. Założycielka, solistka, pianistka i kierownik muzyczny zespołu „Mocni Duchem”, działającego przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie. Z chórem UJK wystąpiła w kilkudziesięciu koncertach (m.in. „Świętokrzyska Golgota”, „Tu es Petrus”, „Psałterz wrześniowy”). Kierownik artystyczny w ramach europejskiego projektu wymiany młodzieży z Litwy, Węgier, Włoch i Polski „Duch w pieśni ukryty” (Oratorium Świętokrzyskie Św. Jana Bosko w Kielcach).

W latach 2008-2011 koncertowała z zespołem ŁDZ Orkiestra (instrumenty klawiszowe), wspierającym artystę O.S.T.R. Adama Ostrowskiego. W latach 2008-2012 członkini żeńskiego zespołu „SheMoans” (instrumenty klawiszowe, background vocal), który uświetnił swoimi występami programy „Szymon Majewski Show” oraz „Szymon na żywo” w TVN. Z zespołem nagrała utwór pt. „SuperGirl” do programu rozrywkowego TVN „Top Model”, wzięła udział w krajowych preselekcjach do Eurowizji w 2011 r., a także podczas 48. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w koncercie „SuperPremiery”.

Od 2014 r. do chwili obecnej stale współpracuje z Andrzejem Piasecznym, z którym regularnie koncertuje (wokal wspierający, instrumenty klawiszowe, autorka muzyki). Owocem współpracy są wspólne kompozycje, koncerty i nagrania fonograficzne emitowane w ogólnopolskich stacjach radiowych i telewizyjnych.

Trener wokalny w telewizyjnych programach edukacyjnych o profilu muzycznym, m.in. „Teleranek” i „Petersburski Music Show” emitowanych w TVP ABC. Od 2015 r. członek Stowarzyszenia Wokalistów MIX w Gliwicach, zaś od 2017 r. International Voice Teacher of Mix (USA).

W 2009 r. otrzymała Statuetkę Scyzoryka (pierwsza nagroda) w I edycji ogólnopolskiego Festiwalu Nagrody Artystyczne „Scyzoryki” w kategorii wokalistka. Autorski utwór „I Believe” został wyróżniony podczas konkursu „UK Songwriting Contest 2016”. W 2020 roku z zespołem „Kusz” otrzymała II miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Scyzoryki 2020
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Kasia Lisowska zapowiada płytę Linia Życia
29 kwietnia w ramach Lydian Series warszawskiej wytwórni Requiem Records ukaże się nowa płyta wokalistki, kompozytorki, autorski tekstów i pedagog Kasi Lisowskiej zatytułowana „Linia Życia”. Płyta „Linia Życia” jest zbiorem 10-ciu autorskich utworów. Za muzykę i warstwę tekstową odpowiada Kasia Lisowska.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

świetny głos
Ala 2021-04-25 16:24:20


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2021 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe