Czwartek, 7 lipca 2022r. Estery, Kiry, Rudolfa
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Anna Powierza: Ekologia jest dla mnie ważna

Aktorka przyznaje, że wraz z upływem czasu i nowymi doświadczeniami, chociażby w roli matki, coraz bardziej przekonuje się, jak ważna jest batalia o czyste środowisko. Ma też świadomość, że samodzielne działanie ma większe znaczenie, niż nam się może wydawać.
Nie powinno się więc lekceważyć postaw proekologicznych, myśląc, że są one zarezerwowane dla kogoś innego. Zmiany na lepsze trzeba bowiem zacząć od swojego podwórka.

Anna Powierza przyznaje, że jeszcze kilka lat temu nie przywiązywała zbyt dużej wagi do działań proekologicznych. Z czasem jednak jej świadomość w tej kwestii zaczęła rosnąć. Teraz już nie ma wątpliwości, że dbając o środowisko naturalne, jednocześnie dbamy o swoje zdrowie i troszczymy się o przyszłe pokolenia. Każdy gest przybliża nas do rozsądnego gospodarowania zasobami naturalnymi. Zdaniem aktorki góry śmieci rosną z roku na rok, bo bezmyślnie podchodzimy chociażby do kwestii zakupów.

– Im bardziej się starzeję i im bardziej dorasta moje dziecko, tym ekologia jest dla mnie coraz ważniejsza. Bo to jest świat, który zostawimy po sobie następnym pokoleniom, i ja bym chciała zostawiać go bez wstydu i bez poczucia, że coś żeśmy zmarnowali. Dlatego myślę naprawdę szczerze, że to jest temat coraz bardziej ważny, biorąc pod uwagę, jak w coraz słabszej kondycji jest nasza Ziemia, a zwłaszcza po pandemii, kiedy ją żeśmy przesypali toną różnych niepotrzebnych nam, nie do końca ekologicznych rzeczy – mówi agencji Newseria Lifestyle Anna Powierza.

Aktorka zauważa, że Polacy coraz bardziej starają się indywidualnie dbać o środowisko naturalne. Normą staje się już segregowanie śmieci, oszczędzanie prądu i wody czy też korzystanie z toreb wielokrotnego użytku. To ważne czynności, ale nie można się do nich ograniczać. Wciąż trzeba szukać nowych pomysłów i rozwiązań.

– Ja jestem bardzo dużą optymistką, w związku z tym bardzo chciałabym widzieć, że Polacy mają większą świadomość ekologiczną, i myślę, że już wiele przypadków jest takich. Natomiast z drugiej strony jestem strasznie ambitna i zawsze mi jest mało, w związku z tym zawsze bym chciała widzieć coraz więcej takich osób – mówi aktorka.

Za swoje działania proekologiczne Anna Powierza została uhonorowana statuetką Skrzydła Ekologii 2021.

fot. Archiwum prywatne aktorki 
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Anna Powierza: Ekologia jest dla mnie ważna
Aktorka przyznaje, że wraz z upływem czasu i nowymi doświadczeniami, chociażby w roli matki, coraz bardziej przekonuje się, jak ważna jest batalia o czyste środowisko. Ma też świadomość, że samodzielne działanie ma większe znaczenie, niż nam się może wydawać.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2022 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe