Sobota, 4 grudnia 2021r. Barbary, Hieronima, Krystiana
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Pięć mitów o medycynie estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej wykonywane w Polsce są już od wielu lat, jednak nadal temat ten budzi wiele kontrowersji i sprzecznych opinii. Z badania przeprowadzonego przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging wśród 450 lekarzy medycyny estetycznej wynika, że coraz więcej Polek decyduje się na poprawę urody w gabinecie.
Jednak 73% pacjentów nie przyznaje się nawet najbliższej rodzinie po wykonaniu takiego zabiegu. W kraju wiedza z zakresu medycyny estetycznej jest niewielka, co spowodowało powstaniem kilku mitów na ten temat.

MIT #1 – Z zabiegów medycyny estetycznej korzystają tylko kobiety


Prawdą jest, że większość zabiegów z zakresu medycyny estetycznej przeznaczonych jest dla płci pięknej. Jednak nie należy uważać, że zabiegi medycyny estetycznej są wyłącznie dla kobiet. Jest wiele zabiegów oferowanych dla mężczyzn. Są to zabiegi z wykorzystaniem tych samych metod czy preparatów, które wykorzystywane są przy standardowych zabiegach dla kobiet na przykład:

• mezoterapia mikroigłowa
• zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej
• zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego

Część z tych zabiegów to zabiegi poprawiające poziom codziennego życia. Przykładami są:

• leczenie nadpotliwości
• leczenie chrapania
• Leczenie łysienia
• leczenie nietrzymania moczu

MIT #2 – Wykorzystywane preparaty są niebezpieczne

W medycynie estetycznej wykorzystywane są tylko i wyłącznie preparaty, które są poddane obróbce medycznej i są dopuszczone do wykorzystania jako preparaty medyczne o statusie leków. Wątpliwości co do preparatu powinna wzbudzić m.in. zbyt niska cena zabiegu. Kwas hialuronowy wykorzystywane w zabiegach jest tylko pochodną kwasu, który otrzymuje się z oczyszczonego białka. Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej są bezpieczne i nie powoduje uszkodzeń twarzy pod warunkiem, że zabieg wykonuje doświadczony lekarz zajmujący się medycyną estetyczną.

MIT #3 – Zabiegi Medycyny Estetycznej zawsze dają nienaturalny efekt


Efekt jaki zostanie uzyskany po zabiegu przede wszystkim zależy od takich czynników jak:

• Ilość użytego preparatu – ilość preparatu musi być indywidualnie dopasowana. Odpowiednia dawka pozwoli na naturalne podkreślenie kształtów, ujędrnienie czy korekcję asymetrii.
• Zabieg powinien być wykonany przez doświadczonego specjalistę. Lekarz po przeprowadzonej konsultacji dokładnie wie co zrobić, by zabieg nie skutkował przerysowanym efektem.

MIT #4 – Zabiegi Medycyny Estetycznej są bolesne


Jedno z najczęściej zadawanych pytań przez pacjentów – „Czy zabiegi medycyny estetycznej są bolesne?”. Każda osoba ma zupełnie inny próg bólu. We współczesnych procedurach medycyny estetycznej stosuje się znieczulenia. Po zabiegu można szybko wrócić do normalnego funkcjonowania. Jako znieczulenie stosuje się np. kremy znieczulające lub znieczulenia.

MIT #5 – Po rozpoczęciu stosowania zabiegów trzeba je kontynuować do końca życia

Lepiej zapobiegać niż leczyć – jest to bardzo trafne określenie w medycyny estetycznej, w szczególności kiedy mówimy o zabiegach anty-aging. Po rezygnacji z kontynuacji zabiegów, skóra zaczyna zachowywać się w takim sam sposób, w jaki zachowywała się przed rozpoczęciem wizyt. Jeżeli nadal nam nie wierzysz skontaktuj się z naszymi lekarzami w celu umówienia wizyty i przekonaj się, jaką moc mają zabiegi medycyny estetycznej!

Drzazga Clinic – Klinika Laseroterapii i Medycyny Estetycznej w Chorzowie oferująca innowacyjne zabiegi dla ciała i twarzy. Oferuje usługi z zakresu laseroterapii, medycyny estetycznej i kosmetologii na najwyższym światowym poziomie. Wysoce wykwalifikowany personel korzystający z innowacyjnego i unikalnego sprzętu zapewnia bezpieczeństwo i najwyższą jakość usług oraz miłą atmosferę podczas zabiegu. Zespół Drzazga Clinic tworzą doświadczeni lekarze, których wspiera profesjonalna kadra kosmetologów, stale poszerzająca swoją wiedzę. Niezbędne certyfikaty i doświadczenie to tylko niektóre zalety personelu Drzazga Clinic.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Pięć mitów o medycynie estetycznej
Zabiegi medycyny estetycznej wykonywane w Polsce są już od wielu lat, jednak nadal temat ten budzi wiele kontrowersji i sprzecznych opinii. Z badania przeprowadzonego przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging wśród 450 lekarzy medycyny estetycznej wynika, że coraz więcej Polek decyduje się na poprawę urody w gabinecie.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2021 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe