Czwartek, 19 maja 2022r. Celestyny, Iwony, Piotra
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Najlepsza butelka dla niemowlaka

Butelka do karmienia niemowlaka to jedno z najbardziej potrzebnych akcesoriów, w które powinien zaopatrzyć się każdy rodzic. Jest ona pomocna, kiedy mama chce karmić maleństwo naprzemiennie, pozostawić je pod opieką taty czy niani.
Powstaje więc pytanie – jaki rodzaj butelki będzie najlepszy i najbezpieczniejszy dla naszego maluszka? Warto zwrócić szczególną uwagę na smoczek, do butelki. Powinien być on dynamiczny, nie zaburzać naturalnego odruchu ssania i nie kolidować z karmieniem piersią. Dlaczego jest to tak ważne i na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze najlepszej butelki dla niemowlaka? Odpowiadamy!

#wybierambezpieczeństwo – po pierwsze: smoczek

To pierwsza i najważniejsza kwestia, nad którą powinniśmy się pochylić, ponieważ dobrze dobrany smoczek to podstawa prawidłowego karmienia. Na rynku istnieje wiele rodzajów smoczków m.in. kauczukowe, ortodontyczne. Na szczególną uwagę zasługują smoczki dynamiczne. Są one zbudowane z niejednorodnych warstw silikonu, aby jak najlepiej oddać dynamikę kobiecej brodawki podczas karmienia. Dynamiczne smoczki marki LOVI to efekt pracy neurologopedów. Ich kształt jest symetryczny, inspirowany kształtem brodawki sutkowej. Końcówka smoczka z cieńszej warstwy silikonu podobnie jak sutek mamy wydłuża się i kurczy w rytm ssania malucha, natomiast twarda, szeroka silikonowa podstawa z grubszej warstwy silikonu stanowi stabilne oparcie dla warg dziecka. A co najważniejsze, smoczki te są bezpieczne dla rozwoju mowy i zgryzu, ponieważ umożliwiają prawidłową pracę mięśni warg i języka, które działają podobnie jak przy ssaniu piersi mamy.

System antykolkowy

Jedną z najczęstszych dolegliwości u niemowląt są kolki. Powstają one najczęściej na skutek połykania – wraz z pokarmem – zbyt dużych ilości powietrza i powodują bolesny skurcz jelit. Czy istnieje sposób, aby uchronić maleństwo przed bólem brzuszka? Eksperci polecają w tym przypadku butelki z systemem antykolkowym. Posiadają one specjalny zaworek, który odprowadza powietrze z wnętrza butelki, w momencie, gdy ma zostać pobrane mleko. System ten eliminuje ryzyko mieszania się pokarmu z powietrzem, a tym samym chroni niemowlę przed nadmiernym połykaniem go. Butelka szklana czy plastikowa?

Wybór tworzywa z jakiego wykonana jest butelka dla niemowlaka to również kwestia do rozważenia przy poszukiwaniach tej idealnej. Coraz większą popularnością cieszą się butelki wykonane z plastiku. Są one lżejsze i nie ma ryzyka, że się potłuką. Natomiast butelki wykonane ze szkła są trwalsze i łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Dużym plusem używania butelek plastikowych jest także kwestia bezpieczeństwa podczas podgrzewania pokarmu. Szklana szybciej się nagrzewa i osiąga wysokie temperatury, co sprawia, że można się nią poparzyć. Natomiast przy butelce plastikowej unikniemy tego problemu. Jeden i drugi rodzaj tworzywa ma swoje plusy i minusy, na które warto zwrócić uwagę i wybrać taki, który najbardziej spełni nasze wymagania. Jeśli decyzja padnie na butelkę wykonaną z plastiku, koniecznie trzeba zwrócić uwagę czy wyrób jest wolny od Bisfenolu A, który jest szkodliwy dla zdrowia. Takie bezpieczne butelki mają oznaczenie „BPA free” na opakowaniu.

Kształt butelki ma znaczenie

Butelka tradycyjna czy profilowana? Podejmując decyzje o zakupie powinniśmy zwrócić uwagę na jej kształt, ale niekoniecznie ze względów estetycznych. Dlaczego? Ponieważ kształt ma przede wszystkim wspomagać prawidłowe ułożenie butelki w ręce rodzica. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem są butelki wyprofilowane, które zostały skonstruowane tak, aby pokarm był podawany w prawidłowy sposób. Co ważne – profilowane butelki są dostosowane do kształtu dłoni, co także wpływa na większą wygodę i komfort w czasie karmienia.

Takie są właśnie butelki LOVI Medical+, które dodatkowo wyposażone zostały w dynamiczny smoczek, który posiada miękką, cienką końcówkę i szeroką, twardą i profilowaną podstawę, która jest doskonałym oparciem dla warg dziecka. Dynamiczny smoczek nie zaburza odruchu ssania u maluszka, a system SUPER vent dba o to, aby niemowlę nie połykało powietrza razem z pokarmem – co zapobiega powstawaniu kolek. Te cechy sprawiają, że butelka LOVI Medical+ jest polecana dla maluszków, które są karmione zarówno piersią, jak i w sposób alternatywny.

Wybór odpowiedniej butelki to nie lada wyzwanie. Marka LOVI zawsze podkreśla, że karmienie piersią jest pierwszym wyborem przychodzącego na świat maluszka. Dlatego tworzy produkty, które chronią naturalny odruch ssania dziecka i udostępnia świeżo upieczonym rodzicom moc porad na temat prawidłowego żywienia dziecka. Ta świadomość, którą nabywa rodzic jest bardzo ważna i pozwala wybrać najbardziej bezpieczną butelkę dla niemowlaka.

Czytaj więcej na https://lovi.pl/porady
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Najlepsza butelka dla niemowlaka
Butelka do karmienia niemowlaka to jedno z najbardziej potrzebnych akcesoriów, w które powinien zaopatrzyć się każdy rodzic. Jest ona pomocna, kiedy mama chce karmić maleństwo naprzemiennie, pozostawić je pod opieką taty czy niani.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Nazywam się Julie Sweet, obiecałam polecić Dr Ogundele wszystkim, którzy potrzebują jakiejkolwiek pomocy. Byłam bardzo przygnębiona po 5 latach rozłąki z mężem. W zeszłym tygodniu skontaktowałem się z dr Ogundele, który rzucił zaklęcie, aby sprowadzić mojego męża, a po 24 godzinach mój mąż wrócił do domu i poprosił mnie o wybaczenie, co za cud. Każdy powinien mi pomóc mu podziękować. Jeśli ktoś tutaj potrzebuje jakiejkolwiek pomocy, radzę skontaktować się z nim na czacie WhatsApp lub Viber: 27638836445. Dr Ogundele jest supermanem.
Anonim 2022-05-06 21:13:19


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2022 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe