Sobota, 22 czerwca 2024r. Pauliny, Sabiny, Tomasza
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Rusza II edycja konkursu „Grant na zdrowie”

Gedeon Richter oraz Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej ogłaszają II edycję programu, który dedykowany jest działaniom na rzecz poprawy jakości i komfortu życia w obszarze zdrowia kobiet. Dwie wyróżnione organizacje pacjentów otrzymają grant w wysokości 20 000 zł na realizację zwycięskich projektów. Zgłoszenia można nadsyłać do 15.12.2021r.
I edycję konkursu „Grant na zdrowie – Gedeon Richter i Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej w służbie pacjentom” ogłoszono w październiku 2020 r. Nadesłane zostały 44 projekty, w których organizacje przedstawiały swoje inicjatywy na spełnienie najpilniejszych potrzeb związanych z obszarem zdrowia kobiet.

- Z wielką przyjemnością przystępujemy do kolejnej edycji programu „Grant na zdrowie”, ponieważ inicjatywa ta całkowicie wpisuje się w fundamentalne działanie Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej jakim jest wsparcie i rozwój organizacji pacjentów w Polsce. - wyjaśnia Igor Grzesiak, Wiceprezes Zarządu Fundacji Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej.

– Zeszłoroczna edycja konkursu pokazała nam wszystkim, jak wiele potrzeb pozostaje jeszcze do zrealizowania w obszarze związanym ze zdrowiem kobiet. Organizacje pacjentów bardzo dobrze znają te potrzeby, dzięki czemu w prezentowanych projektach zawsze kierują się dobrem pacjenta i starają się odpowiadać na oczekiwania swoich odbiorców. Udzielone granty umożliwią realizację tych inicjatyw. – dodaje.

- Dla Gedeon Richter zdrowie kobiet jest wartością szczególną. Zdajemy sobie sprawę, że troska o nie to dużo więcej niż dostarczanie wartościowych terapii. Pacjentki oczekują nie tylko poprawy zdrowia i samopoczucia, ale także potrzebują wsparcia w zmaganiach z chorobą i pomocy w codziennym życiu. Społeczeństwo natomiast wymaga udostępnienia informacji i podniesienia świadomości na tematy związane ze zdrowiem kobiet. – mówi Aneta Grzegorzewska, Dyrektor Pionu Korporacyjnego i Relacji Zewnętrznych Gedeon Richter Polska.

– Dzięki konkursowi „Grant na zdrowie” możemy być bliżej pacjentek i wpierać je w ich najpilniejszych potrzebach.– wyjaśnia.

Pomoc w macierzyństwie

Jednym z największych wyzwań systemu ochrony zdrowia w Polsce jest poprawa bezpieczeństwa pacjentów na co może wpłynąć m.in. rozwinięcie systemu informacji i poszerzanie zasobu wiedzy pacjentów o zdrowiu i leczeniu. Pacjenci sami także przyznają, że często nie posiadają wystarczającej wiedzy o chorobie lub kompetencji w procesie leczenia.

- Niewystarczająca wiedza pacjentów dotycząca ich choroby to zjawisko powszechne. W naszej działalności bardzo często spotykamy się z niepokojącym dylematem kobiet posiadających schorzenia lub wadę wzroku dotyczącym decyzji o macierzyństwie. Obawiają się one, że ciąża może wpłynąć na znaczne pogorszenie wady lub nawet całkowitą utratę wzroku. Kobiety te mają też trudności w dotarciu do fachowej wiedzy dotyczącej przebiegu ciąży i prawidłowych zachowań w czasie jej trwania. Stąd też powstał pomysł na stworzenie poradnika dla kobiet z wadami wzroku wyjaśniającego pojawiające się wątpliwości i obawy związane z ciążą–  tłumaczy Elżbieta Oleksiak, Kierownik Centrum Rehabilitacji w Instytucie Tyflologicznym Polskiego Związku Niewidomych, laureata nagrody głównej w I edycji Konkursu „Grant na zdrowie”.

Wsparcie dla mam dzieci z niepełnosprawnością

Jakość przestrzegania zaleceń terapeutycznych zależy od wielu czynników. Ze strony pacjenta mogą to być czynniki związane z funkcjonowaniem poznawczym, satysfakcją z życia czy poczuciem kontroli.ii W przypadku osób z niepełnosprawnościami, starszych czy dzieci, ogromną rolę w leczeniu spełnia opiekun osoby chorej. - Opieka nad chorym dzieckiem z niepełnosprawnością to ogromne wyzwanie i obciążenie dla rodziców. Zbudowanie równowagi pomiędzy opieką nad dzieckiem a własnymi potrzebami jest w tym wypadku szalenie istotne. Odpowiedzialność za zapewnienie prawidłowej terapii i ciągłości rehabilitacji chorego dziecka leży po stronie opiekunów; z reguły to matka przejmuje większość obowiązków w tym zakresie. – wyjaśnia Katarzyna Parafianowicz z Fundacji Serce Dziecka, drugiego laureata nagrody głównej w I edycji Konkursu „Grant na zdrowie”.

- Widząc jak ważna jest rola matki w opiece nad dzieckiem z wrodzoną wadą serca (WWS) przygotowaliśmy projekt cyklu warsztatów mających nie tylko dostarczyć im niezbędną wiedzę, ale też uświadomić potrzebę zadbania o własną kondycję, zdrowie fizyczne i psychiczne. Nagroda w Konkursie Grant na zdrowie pozwoli nam zrealizować plan poprawy jakości życia rodzin wychowujących dzieci z niepełnosprawnością.– dodaje.

O konkursie

„Grant na zdrowie – Gedeon Richter i Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej w służbie pacjentom” to konkurs, do którego mogą przystąpić polskie organizacje pozarządowe, których celem jest poprawa jakości życia pacjentów i ich opiekunów. Uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie dwie koncepcje możliwe do wdrożenia w 2022 roku. Zgłoszony projekt powinien odpowiadać na najpilniejsze potrzeby zdrowotne kobiet, przyczyniać się do budowania świadomości pacjentek nt. profilaktyki, standardów w leczeniu, bądź poprawiać jakość życia w chorobie. Do konkursu mogą zgłosić się również organizacje, które nie mają doświadczenia w realizacji tego typu projektów.

Projekty zostaną oceniane przez Kapitułę Konkursu na podstawie kryteriów takich jak zgodność z zadaniem konkursowym, budżet – przygotowany w oparciu o realne wyceny czy pomysły na rozwój koncepcji w przyszłości. Nagrodą główną, którą otrzymają dwie wyróżnione organizacje jest grant w wysokości 20 000 zł przeznaczony na realizację zwycięskich projektów.

Zgłoszenia można nadsyłać do 15 grudnia 2021 r. Ogłoszenie wyników oraz uroczystość rozdania nagród odbędą się w Światowy Dzień Chorego, 11 lutego 2022 r.

Szczegółowe informacje o programie można znaleźć na stronie: www.gedeonrichter.pl/grant-na-zdrowie/
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Rusza II edycja konkursu „Grant na zdrowie”
Gedeon Richter oraz Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej ogłaszają II edycję programu, który dedykowany jest działaniom na rzecz poprawy jakości i komfortu życia w obszarze zdrowia kobiet. Dwie wyróżnione organizacje pacjentów otrzymają grant w wysokości 20 000 zł na realizację zwycięskich projektów. Zgłoszenia można nadsyłać do 15.12.2021r.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2024 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe