Czwartek, 7 lipca 2022r. Estery, Kiry, Rudolfa
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Soczewki kontaktowe – alternatywa dla okularów

Leczenie wad wzroku od wielu lat kojarzyło się głównie z noszeniem okularów. Ostatnie dziesięciolecia to jednak rozwój wielu alternatywnych metod korygowania czy też leczenia naszych wad wzroku. Dzięki temu możemy żyć jeszcze wygodniej i na przykład dłużej cieszyć się doskonałym lub przynajmniej zadowalającym wzrokiem.
Nadal większość osób decyduje się finalnie na korygowanie wzroku poprzez stosowanie okularów, ale z roku na rok przybywa również fanów innych rozwiązań, takich jak soczewki kontaktowe.

Soczewki czy okulary - jak się zdecydować?

Wybór pomiędzy soczewkami, a okularami zwykle nie jest oczywisty. Najlepszym możliwym sposobem na jego dokonanie jest skorzystanie z obu tych rozwiązań przez pewien czas. To pozwoli nam wyrobić sobie własne zdanie w bardzo krótkim czasie, choć należy mieć na uwadze, że do soczewek kontaktowych przez pewien czas nasze oczy będą się przyzwyczajać, na początku sprawiając często więcej dyskomfortu, aniżeli okulary. Największymi zaletami soczewek jest fakt, że poprawiamy całe pole widzenia, a nie jedynie to, które wyznaczone jest przez ramki okularów. Dodatkowo możemy je stosować w niektórych sytuacjach, gdzie noszenie okularów nie byłoby bezpieczne. Za soczewkami przemawia również komfort noszenia. Większość użytkowników bardzo szybko zapomina nawet o fakcie ich posiadania w swoich oczach. Soczewki kontaktowe produkowane dziś są również skuteczne na schorzenia takie jak astygmatyzm. Dają więc te same możliwości korygowania, co zwyczajne okulary.

Jaki rodzaj soczewek kontaktowych dobrać?


Typów soczewek kontaktowych jest dość dużo. Są chociażby jednodniowe, tygodniowe, dwutygodniowe oraz miesięczne. To podział ze względu na czas użytkowania pojedynczej pary soczewek. Mamy również soczewki dzienne i całodobowe. Ich dobór zależy przede wszystkim od naszych upodobań, ale także od możliwości naszych oczu. Te mogą bowiem czasami dobrze reagować na przykład na soczewki jednodniowe, ale być przesuszone i podatne na infekcje przy soczewkach miesięcznych.

Operacje wzroku – czy są bezpieczne?

Przez lata narosło wiele mitów odnośnie operacji wzroku. Dziś wykonywane zabiegi należą do bardzo bezpiecznych i właśnie z tej przyczyny pacjenci często się na ni decydują. Także lekarze znacznie chętniej do nich zachęcają osoby z problemami ze wzrokiem. Przywracają one właściwe parametry wzroku na bardzo długi czas, a w przypadku niektórych uszkodzeń wzroku są jedynym sposobem na jego ratowanie. Dzisiejsze procedury medyczne zapewniają nam odpowiedni poziom bezpieczeństwa.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Soczewki kontaktowe – alternatywa dla okularów
Leczenie wad wzroku od wielu lat kojarzyło się głównie z noszeniem okularów. Ostatnie dziesięciolecia to jednak rozwój wielu alternatywnych metod korygowania czy też leczenia naszych wad wzroku. Dzięki temu możemy żyć jeszcze wygodniej i na przykład dłużej cieszyć się doskonałym lub przynajmniej zadowalającym wzrokiem.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2022 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe