Czwartek, 19 maja 2022r. Celestyny, Iwony, Piotra
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Na co zwrócić uwagę przed wnioskiem o pożyczkę?

Zaciągnięcie pożyczki to wygodne i komfortowe rozwiązanie na szybkie podreperowanie domowego budżetu. W gąszczu ofert, łatwo można jednak pogubić się, tym bardziej że zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe działają w oparciu o własne regulaminy. Uzupełnienie odpowiedniego formularza oraz dostarczenie wymaganych dokumentów w celu ubiegania się o środki finansowe stanowią następstwo decyzji o wyborze właściwego pożyczkodawcy, która jest kluczowa dla całego procesu.
Pożyczki online są bardzo kuszącą alternatywą dla kredytów gotówkowych. Wystarczy wspomnieć, że środki finansowe można otrzymać bez wychodzenia z domu i na zdecydowanie prostszych zasadach. Pośpiech nie jest jednak wskazany przy tak istotnej decyzji. Przed złożeniem wniosku, należy zastanowić się nad wysokością kwoty i celu samego zobowiązania.

Równie ważny jest okres spłaty. Poza realnymi możliwościami, warto uwzględnić nieoczekiwane zdarzenia, które mogą, ale nie muszą odbić się na harmonogramie spłaty. Odpowiedzialna decyzja opiera się na analizie kilku ofert i wyborze najlepszej pod kątem oprocentowania, czasu spłaty czy dodatkowych bonusów związanych między innymi z terminowymi wpłatami. Wymagane może być nie tylko złożenie wniosku pożyczkowego, ale również potwierdzenie wysokości dochodów czy zatrudnienia. Kolejną ważną zasadą jest dokładna analiza kosztów pobieranych przez firmy pozabankowe. Należy pamiętać, że udzielenie pozabankowej pożyczki gotówkowej jest regulowane ustawą o kredycie konsumenckim. Chroni ona konsumentów i reguluje zasady, na jakich pożyczkodawcy mogą udzielać pożyczek.

- Podliczenie wszystkich opłat może być dość skomplikowane, dlatego według przepisów ustawy o kredycie konsumenckim, firmy pożyczkowe mają obowiązek podawania w sposób zrozumiały i jednoznaczny, jakie klient poniesie koszty i jakie są warunki spłaty zobowiązania, jak stopa oprocentowania, całkowita kwota kredytu oraz RRSO, czyli rzeczywista, roczna stopa oprocentowania. Przepisy ustawy określają również maksymalną wysokość kosztów odsetkowych i pozaodsetkowych, jakie może ponieść konsument z tytułu zaciągniętego zobowiązania. Oczywiście należy pamiętać, że RRSO będzie zmieniać się zależnie od okresu kredytowania. W przypadku szybkich chwilówek, będzie ono wyższe niż przy pożyczkach ratalnych, ponieważ czas spłaty jest krótszy – mówi Marta Fila, Marketing Manager w AIQLabs, właściciela marki SuperGrosz.

Wybór pożyczki online wcale nie jest prostym zadaniem. W Internecie bez trudu znajdziemy liczne oferty z firm pozabankowych, tylko jak wybrać najlepszą? W tym zadaniu mogą okazać się pomocne rankingi pożyczek pozabankowych, znajdujące się na stronach internetowych poświęconych finansom. W celu weryfikacji dostępnych produktów finansowych, należy podać kwotę oraz czas spłaty zobowiązania. Ranking bazujący na specjalnych algorytmach opracuje listę pożyczek najlepiej pasujących do podanych warunków. Nie tylko wybór pożyczki ma znaczenie. Kolejną zasadą, o której warto pamiętać, jest dokładne sprawdzenie firmy pożyczkowej, w której planujemy zaciągnąć zobowiązanie. Szczególnie, jeśli robimy to po raz pierwszy i nie mamy rozeznania na rynku finansowym.

- Umowa pożyczki to najważniejszy dokument regulujący warunki udzielenia zobowiązania. Zabezpiecza interesy pożyczkobiorcy i pożyczkodawcy oraz stanowi podstawę podczas roszczeń sądowych. Dlatego tak istotne jest dokładne zapoznanie się z tym dokumentem przed jego zaakceptowaniem i podpisaniem. W dokumencie musi znaleźć się termin zawarcia umowy, dane osobowe pożyczkobiorcy oraz dane firmy pożyczkowej, wysokość pożyczanej kwoty, informacje o wszystkich kosztach, zasady i dokładne terminy spłaty zobowiązania oraz warunki rozwiązania umowy. Należy także pamiętać, że ma się prawo do odstąpienia od umowy pożyczki w ciągu 14 dni od jej zawarcia oraz można spłacić część lub całość zobowiązania przed terminem określonym umową – podsumowuje Marta Fila.

Spłata pożyczki to obowiązek każdego pożyczkobiorcy, od którego nie ma ucieczki. Warto więc już na samym początku zapoznać się z dokładanymi zasadami, które tego dotyczą. Nie warto czekać z przelewem do ostatniej chwili, aby nie przekroczyć terminu. Należy natomiast zwrócić szczególną uwagę na kary, jakie obowiązują za niespłacenie pożyczki w terminie. Dlatego właśnie, jeśli pojawi się problem z uregulowaniem zobowiązania, bezzwłocznie należy skontaktować się z centrum obsługi klienta. Dzięki wsparciu doświadczonych doradców finansowych, łatwiej będzie znaleźć dogodne rozwiązanie każdej trudnej sytuacji.

*** SuperGrosz jest jedną z marek należących do AIQLabs, działającego w branży consumer finance od 2015 r. Wyspecjalizowana jednostka FinTech oparta na innowacyjnym procesie zarządzania i modelowania ryzyka. Dzięki zaawansowanej technologii i algorytmom uczenia maszynowego, ma bardzo niski wskaźnik strat oraz wysokiej jakości portfolio. Wypełnia lukę na rynku usług szybkich pożyczek, stanowiąc alternatywę dla portfela tradycyjnych instytucji finansowych pod względem kosztów i elastyczności płatności.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Na co zwrócić uwagę przed wnioskiem o pożyczkę?
Zaciągnięcie pożyczki to wygodne i komfortowe rozwiązanie na szybkie podreperowanie domowego budżetu. W gąszczu ofert, łatwo można jednak pogubić się, tym bardziej że zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe działają w oparciu o własne regulaminy. Uzupełnienie odpowiedniego formularza oraz dostarczenie wymaganych dokumentów w celu ubiegania się o środki finansowe stanowią następstwo decyzji o wyborze właściwego pożyczkodawcy, która jest kluczowa dla całego procesu.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2022 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe