Czwartek, 7 lipca 2022r. Estery, Kiry, Rudolfa
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Walentynki marzeń według Polaków. Wyniki badania

Z okazji zbliżających się Walentynek serwis Prezentmarzeń sprawdził jakie plany mają Polacy na święto zakochanych w 2022 roku. Czy traktują je poważnie czy z przymrużeniem oka? Co ma największe znaczenie w celebracji dnia zakochanych? Zrealizowane badanie „Walentynki marzeń według Polaków” pokazało preferencje dotyczące spędzania tego święta.
Aż 75% Polaków biorący udział w badaniu serwisu Prezentmarzeń deklaruje, że obchodzi Walentynki. Co istotne, 23% respondentów z tej grupy zaznacza, że tylko jak jest w związku, a 3% świętuje niezależnie czy ma aktualnie partnera lub partnerkę. Ponad połowa zapytanych oświadcza, że traktuje to święto poważnie. Według 31% respondentów to dobra okazja, aby pokazać, że zależy na drugiej połowie. Zdaniem 28% poważne potraktowanie tego święta to dowód miłości wobec drugiej połowy.

Największe znaczenie w świętowaniu Walentynek ma wspólnie spędzony czas tego dnia, jak twierdzi aż 46% ankietowanych Polaków. Według 22% to pokazanie miłości jest kluczem do sukcesu w celebracji dnia zakochanych. Zdaniem 19% respondentów najbardziej istotne jest wybranie odpowiedniej atrakcji, która podkreśli wagę tego święta. Z kolei 13% ankietowanych uważa, że najważniejsze jest sprawienie z tej okazji ukochanej osobie niespodzianki. Aby zorganizować Walentynki marzeń aż 52% spośród ponad 1000 zapytanych Polaków jest gotowych przygotować jakąś oryginalną, szaloną atrakcję.

- Jak wynika z naszych obserwacji i rosnącego zainteresowania upominkami w formie przeżyć, Polacy są coraz odważniejsi w organizowaniu walentynkowych niespodzianek. Chętnie zabierają partnera lub partnerkę w ciekawe miejsca czy organizują niezapomniany wieczór. Lot awionetką, masaż dla dwojga czy profesjonalna sesja zdjęciowa dla zakochanych to tylko niektóre z wielu pomysłów na Walentynki, które pozwalają oderwać się od codzienności i spędzić je w romantycznej atmosferze. Święto zakochanych to także dobra okazja, aby wybrać atrakcję, którą można zrealizować razem, wyzwalając pozytywne emocje i niezapomniane wspomnienia. – komentuje Aleksandra Bromblik z serwisu Prezentmarzeń.

Uczestnicy badania „Walentynki marzeń według Polaków” zostali poproszeni o wskazanie jednej z atrakcji w formie przeżycia, którą najchętniej wybraliby z listy, aby uczcić nadchodzące święto zakochanych. Na liście znalazł się m.in.: lot balonem z lampką szampana, weekend w SPA dla dwojga, lok widokowy samolotem, degustacja win dla dwojga, przejażdżka luksusowym samochodem, skok na bungee dla dwojga czy pokaz kulinarny. Największą liczbę odpowiedzi w rankingu atrakcji na Walentynki uzyskał weekend w SPA dla dwojga, który wybrało 29% zapytanych Polaków oraz degustacja win dla dwojga, którą wskazało 22% respondentów.

Święto zakochanych nie tylko wzbudza radość, ale także obawy. Wybierając atrakcję na Walentynki najbardziej obawiamy się czy trafimy w gust ukochanej osoby – jak zdradza 37% respondentów badania. Według 26% zapytanych obawiamy się rozczarowanie na twarzy naszej połówki. Zdaniem 22% ankietowanych martwimy się czy atrakcja jest wystarczająco oryginalna, a zdaniem 15% czy będzie wystarczająco symbolizować miłość.

Jest też kilka rzeczy zdaniem respondentów, które mogą popsuć Walentynki i których pod żadnym pretekstem nie wolno robić w dniu zakochanych. Popsuć święto zakochanych w opinii 32% zapytanych Polaków może negatywne nastawienie na siłę oraz jak twierdzi 29% ankietowanych brak dobrego humoru, dystansu i radości. Ryzykowny jest także brak wyznania uczucia w dniu zakochanych, jak zauważa 21% respondentów oraz oczywiście kłótnia, którą wymienia 18% uczestników badania. W Walentynki nie wolno przede wszystkim dąsać się, jak podkreśla 36% zapytanych oraz udawać, że święta zakochanych nie ma, jak twierdzi 23% respondentów.

Według badania „Walentynki marzeń według Polaków” lepsze niespodzianki z okazji dnia zakochanych przygotowują kobiety. Tak twierdzi 38% wszystkich respondentów argumentując, że kobiety traktują to święto poważnie. Zdaniem 27% ankietowanych to mężczyźni organizują lepsze niespodzianki na Walentynki, bo wiedzą, że powinny się wykazać tego dnia. W opinii 22% respondentów płeć w tej kwestii nie ma znaczenia, gdyż liczy się czy jesteśmy obecnie zakochani czy nie. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń, zdaniem 59% zapytanych Polaków święto zakochanych zdecydowanie bardziej lubią kobiety.

Badanie sondażowe „Walentynki marzeń według Polaków” zrealizował w formie ankiety online serwis Prezentmarzeń w styczniu 2022 na próbie 1317 respondentów.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Walentynki marzeń według Polaków. Wyniki badania
Z okazji zbliżających się Walentynek serwis Prezentmarzeń sprawdził jakie plany mają Polacy na święto zakochanych w 2022 roku. Czy traktują je poważnie czy z przymrużeniem oka? Co ma największe znaczenie w celebracji dnia zakochanych? Zrealizowane badanie „Walentynki marzeń według Polaków” pokazało preferencje dotyczące spędzania tego święta.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2022 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe