Czwartek, 19 maja 2022r. Celestyny, Iwony, Piotra
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Kupujemy okulary... ale jakie i jak?

Okulary to najbardziej powszechny sposób na korygowanie wad wzroku. Noszą je miliony Polaków, którzy dzięki temu mogą cieszyć się perfekcyjnym widzeniem, ale także budować swój image i używać ich jako dodatku stylistycznego. Osobom, które stoją dopiero przed zakupem pierwszej pary okularów podpowiadamy kilka wskazówek, dzięki którym zakup okaże się trafiony i w pełni funkcjonalny.
Zanim kupisz okulary...

Masz problemy z prawidłowym widzeniem? Uważasz, że powinieneś nosić okulary? Nie idź drogą na skróty i nie kupuj okularów w aptece, hipermarkecie czy na straganie. To rozwiązanie niestety nadal wybiera dużo osób. Fakt, takie okulary są dużo tańsze, niż kupione w sklepie optycznym. Wydają się też korygować wadę wzroku, więc pojawia się pytanie – po co przepłacać, tracić czas na wizytę u okulisty, potem u optyka? To nie jest takie proste. Okulary są wyrobem medycznym i jako taki powinny być kupowane wyłącznie po konsultacji ze specjalistą. Tę rolę pełni lekarz okulista albo optometrysta.

W czasie wizyty konieczne jest przeprowadzenie badania wzroku, które w pełni zidentyfikuje wadę. Tą może być nie tylko dalekowzroczność czy krótkowzroczność, ale także astygmatyzm, czy też – głównie u osób po 40. roku życia – prezbiopia. Każda wada wymaga innego rodzaju szkieł korekcyjnych, o precyzyjnie dobranej mocy, czy też parametrach dodatkowych (jak cylinder w astygmatyzmie). Dopiero z receptą udajemy się do sklepu optycznego. Warta rozważenia jest wizyta w optycznym sklepie internetowym, bo oznacza to możliwość zaoszczędzenia nawet kilkudziesięciu procent ceny okularów.

Zarówno u optometrysty jak i u optyka można tez omówić dodatkowe rozwiązania, jakie mogą mieć szkła do okularów. Dobrą opcją będzie np. zdecydowanie się na dodatkową powłokę, tzw. BLUE. Zmniejsza ono zmęczenie oczu światłem niebieskim w czasie pracy przed komputerem, używania smartfona czy oglądania telewizji. To jedne z głównych powodów problemów ze wzrokiem. Na pewno pojawi się także kwestia, na jakie oprawki się zdecydować. I będzie ona wymagała starannego rozważenia.

Wybieramy oprawki do okularów


Oprawki okularowe od dawna nie pełnią funkcji wyłącznie użytkowej. Używane są także jako element wizerunku, budowanie swojego stylu. Mogą sprawić, że wyglądamy na osoby bardziej poważne, mądrzejsze, albo odwrotnie – przydają nam luzu i nonszalancji. Jest wiele możliwości wyboru odpowiednich dla siebie oprawek okularowych. Można kierować się ramowymi wytycznymi stylistów, którzy np. polecają oprawki okrągłe do twarzy owalnej czy owalne lub prostokątne do okrąglejszej buzi. Takie zabiegi faktycznie pomagają nadać twarzy harmonii czy też odwrócić uwagę od niedoskonałości. Jednak równie dobrze można po prostu przymierzyć serię oprawek by zobaczyć, w jakich czujemy się naprawdę dobrze i podobamy sobie.

Sklepy internetowe, jak wOkularach.pl, oferują w tym celu wirtualne przymierzalnie – wystarczy kamera, by móc obejrzeć się na ekranie w dziesiątkach stylizacji. Okulary kocie oczy, lenonki, pilotki, prostokątne, geometryczne? Patentki, żyłki, pełne? Wielokolorowe, jednobarwne, przezroczyste? Każda z tych opcji może wchodzić w grę, bo producenci dobrze wiedzą, jak duże pole do popisu dają okulary. Przykładem niech będą oprawki Solano, polskiej firmy, które bardzo udanie łączą wysoką jakość z interesującą stylistyką. W ten sposób możemy wybrać rozwiązanie, dzięki któremu będziemy dobrze widzieć i dobrze wyglądać.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Kupujemy okulary... ale jakie i jak?
Okulary to najbardziej powszechny sposób na korygowanie wad wzroku. Noszą je miliony Polaków, którzy dzięki temu mogą cieszyć się perfekcyjnym widzeniem, ale także budować swój image i używać ich jako dodatku stylistycznego. Osobom, które stoją dopiero przed zakupem pierwszej pary okularów podpowiadamy kilka wskazówek, dzięki którym zakup okaże się trafiony i w pełni funkcjonalny.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2022 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe