Czwartek, 7 lipca 2022r. Estery, Kiry, Rudolfa
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Nie odkładajcie marzeń na później

Choć pisze powieści od niedawna, ma na swoim koncie już osiem poczytnych tytułów, swojej twórczości nie zamyka w ramach jednego gatunku literackiego i ma mnóstwo pomysłów na kolejne książki. Kim jest autorka 8 wyjątkowych książek - Monika Koszewska?
Za co kochamy książki? Odpowiedzi jest tak wiele, jak wielu jest czytelników. Ktoś powie, że to najlepszy relaks, ktoś, że w ten sposób poznaje świat, jeszcze inny "mól książkowy" wskaże na funkcję terapeutyczne. Dla wielu miłośników literatury uczucie, jakim darzą oni książki pozostaje odwzajemnione i stają się oni też pisarzami. Tak było w przypadku Moniki Koszewskiej, autorki z Sopotu, która choć całkiem niedawno miała swój debiut, wydała już osiem tytułów:

- Od dziecka poświęcałam sporo czasu na czytanie książek, byłam stałym gościem biblioteki osiedlowej, otrzymywałam również książki od przyjaciela moich rodziców, który był dziennikarzem. Czytając książkę, w głowie tworzyłam swoją wersję przygód bohatera, zmieniałam zakończenia - wspomina autorka w wywiadzie dla Imperium Kobiet.

Monika Koszewska na co dzień zarządza hotelem i restauracją w Sopocie. Przez wiele lat pracowała również jako dyrektor ds. sprzedaży i marketingu. Skąd zatem u tak zapracowanej osoby wziął się pomysł na to, by chwycić za pióro? - To trudne pytanie. Wszystkich postawiłam przed faktem dokonanym. Nie chodziłam i nie mówiłam: „myślę o pisaniu”, po prostu zrobiłam to! Kilku osobom wysłałam fragment książki i otrzymałam informację, że jest to świetny materiał na książkę, a jeszcze lepszy na scenariusz filmu – mówi pisarka. - Pisanie stało się już moją pracą, nie tylko pasją. Przez ostatnie sześć miesięcy każdy dzień był jemu podporządkowany. Bywały dni, że przez 6–7 godzin nie odchodziłam od komputera. Tak na marginesie, jestem pracoholiczką.
- Pasja czytelnicza połączona z niezwykłym słuchem i zdolnością do wychwytywania anegdot oraz kreowania postaci, które, choć stworzone na papierze, tętnią życiem sprawiła, że Monikę Koszewska można nazwać jedną z najbardziej twórczych autorek w naszym kraju. Co więcej: jej utwory trudno zamknąć w ramach jednego gatunku: znaleźć można tu kryminały, powieści obyczajowe czy utwór inspirowany faktycznymi wydarzeniami - "Niezłomna. Niepokorna. Krystyna Skarbek
". – mówi Ilona Adamska, wydawca książki o kobiecie, która była pierwowzorem Jamesa Bonda.

Jak mówi sama autorka, do napisania tej ostatniej książki wystarczył impuls: - Książka, której główną bohaterką jest Krystyna Skarbek, to zrządzenie losu. W maju podczas spotkania kobiet w hotelu Bursztyn poznałam Agnieszkę Bobrukiewicz, właścicielkę firmy Christine Granville produkującej zegarki inspirowane Krystyną Skarbek. Agnieszka opowiedziała mi o swoim projekcie i napomknęła, że jej klientki często pytają się o książkę i zapytała się o moje plany na najbliższe miesiące. Kończyłam pisać kryminał Naiwna. Następnego dnia rano wróciłam z tenisa, poszłam przywitać się z paniami i powiedziałam Agnieszce, jaki będzie początek książki. W niedzielę już znałam zakończenie – mówi autorka.

Co ciekawe, powieść "Niezłomna. Niepokorna. Krystyna Skarbek", choć powstała w iście rekordowym tempie, zachwyca swym rozmachem, ale też doskonale oddanymi realiami i dbałością o każdy szczegół. Czytając tę książkę po prostu trudno oprzeć się wrażeniu, że udało nam się przenieść w czasie i trafić w sam środek walki Secret Intelligence Service z innymi wywiadami działającymi podczas II wojny światowej.

 


Nic dziwnego zatem, że świeżo wydana powieść Moniki Koszewskiej cieszy się rosnącą popularnością wśród czytelników spragnionych pasjonującej, nietuzinkowej lektury - idealnej na długie zimowe wieczory! Nienasyconym czytelnikom zdradzić możemy, że Monika Koszewska wcale nie spoczęła na laurach i już pracuje nad kolejną książką! Jaki jest przepis na sukces autorki?

- Zamieniajcie marzenia na dążenia. Nie odkładajcie niczego na później: „marzę o tym, ale będę robiła, robił to od poniedziałku, od Nowego Roku, od moich urodzin”. Nie idźcie tą drogą, każdy może sięgnąć „gwiazd”, tylko musi włożyć w to pracę. Nic się samo nie zrobi –
radzi autorka książki „Niezłomna. Niepokorna. Krystyna Skarbek”.

Drodzy czytelnicy, już dziś szykujcie na swoich regałach miejsce na kolejne książki Moniki Koszewskiej!

Joanna Bielas
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Nie odkładajcie marzeń na później
Choć pisze powieści od niedawna, ma na swoim koncie już osiem poczytnych tytułów, swojej twórczości nie zamyka w ramach jednego gatunku literackiego i ma mnóstwo pomysłów na kolejne książki. Kim jest autorka 8 wyjątkowych książek - Monika Koszewska?
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2022 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe