Czwartek, 7 lipca 2022r. Estery, Kiry, Rudolfa
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Nie hejtuję – motywuję - to nasza wspólna sprawa!

Z potrzeby serca narodziła się akcja, która zgromadziła wiele wyjątkowych kobiet. Włącz się i Ty - wspólnie stawimy czoło cyberprzemocy! Gdy mowa o ciemnej stronie internetu, nie sposób nie wspomnieć o hejcie. Obok oszustw, wyłudzeń i kradzieży to jedna z najbardziej znanych form cyberprzemocy.
Gdy mowa o ciemnej stronie internetu, nie sposób nie wspomnieć o hejcie. Obok oszustw, wyłudzeń i kradzieży to jedna z najbardziej znanych form cyberprzemocy. Tym, co niestety wyróżnia hejt jest wciąż zbyt niska karalność tego wykroczenia. Wynika to z faktu, że ofiara, czując się zaszczuta przez swojego oprawcę, lub oprawców, jest przekonana, że są oni bezkarni, bo działają anonimowo i chowając swą tożsamość za nickiem, nie zostawiają śladów, które stanowiły by dowody w sprawie. Z drugiej strony, wciąż pokutuje mit o niskiej szkodliwości społecznej hejterów. W efekcie sprawca przemocy pozwala sobie na coraz bardziej bezpardonowe ataki, a ofiara czuje się odizolowana, bezbronna, pozostawiona sama z tym problemem. Czas skończyć z takim myśleniem:

- Hejt to zło, mowa nienawiści w sieci. To cichy zabójca naszego serca i umysłu. Hejtując, niszczysz drugiego człowieka, który ma uczucia. Niszczysz jego wrażliwość. Ośmieszanie, obrażanie, poniżanie i grożenie drugiej osobie to forma cyberprzemocy. Powoduje, że osoby, które doświadczają hejtu, czują się zaszczute, poniżone i zamykają się w sobie. Nie potrafią sobie z tym poradzić. Nie krzywdźmy drugiej osoby. Traktujmy drugiego człowieka w taki sam sposób, w jaki sami chcielibyśmy być traktowani – mówi Małgorzata Pastuszek, właścicielka firmy Mawi-Tech i marki Queen of stars.

Z potrzeby zatrzymania niebezpiecznego zjawiska narodziła się akcja "Nie hejtuję - motywuję", która w krótkim czasie zjednoczyła wiele kobiet z całej Polski: aktorek, dziennikarek, bizneswomen, trenerek biznesu, prawniczek czy pań działających w branży beauty. W tym gronie nie brak też osób, które doskonale znają mechanizmy działania hejterów:

- Hejt to jednakowo anonimowe, jak i jawne działanie, którego jedynym i świadomym celem jest ośmieszenie i zranienie, mające doprowadzić do utraty wizerunku, pozbawienia poczucia wartości, znaczenia. Bądźmy czujni, bo hejterem często jest osoba na stanowisku, „świeczniku”, z „dobrego domu”, tytułami, wpływami. Nie można dac się zwieść, zastraszyć, z założenia uznawać, że z ich ust płynie dobra opinia – wyrocznia, a nie najzwyklejszy hejt. Niezależnie od tego, skąd pochodzi, reakcja na hejt jest tylko jedna – sprzeciw! – mówi Karolina Gorzkowska, prawnik, biegły pismoznawca, lingwista kryminalistyczny.

 


Warto w tym miejscu podkreślić, że kampania "Nie hejtuję motywuję" jest całkowicie "oddolną" inicjatywą. Przedsięwzięcie zostało bowiem zainicjowane przez członkinie Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu. Panie tworzące tę organizację powołaną do życia przez Ilonę Adamską, z własnych składek opłaciły sesje fotograficzne, sprzeciwiając się w ten sposób hejterom. Szybko okazało się, że idea "Nie hejtuję - motywuję" trafiła na bardzo podatny grunt. Do akcji błyskawicznie włączyły się znane osoby, które każdego dnia, na własnej skórze doświadczają hejtu. Organizatorki kampanii zaczęły też spotykać się w ramach wielu eventów nagłaśniających to zjawisko będące znakiem naszych czasów:

- Z hejtem jak z pogardą. Nikomu nie jest z tym do twarzy. Można by rzec, że nie stanowi realnego zagrożenia, jednak to błędne myślenie hejt szerzy nienawiść. To pełne pogardy i nienawiści słowa oraz czyny, które są wymierzone w drugiego człowieka. Nie lekceważ hejtu i hejterów – szacunek i zrozumienie to dobro dużo mocniejsze, bo podnosi też swoją wartość – radzi Alina Roszczyńska, specjalista ds. ubezpieczeń, certyfikowany mówca, trener i coach.

Kampania "Nie hejtuję - motywuję" to wiele różnorodnych wydarzeń wynikających z ogromnego zaangażowania. Spotkania, konferencje, panele dyskusyjne, porady prawne i psychologiczne, sesje zdjęciowe, wywiady i setki artykułów, to tylko niektóre z przejawów walki z hejtem. Jedno jest pewne: członkinie Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu na tych działaniach nie poprzestaną!
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Nie hejtuję – motywuję - to nasza wspólna sprawa!
Z potrzeby serca narodziła się akcja, która zgromadziła wiele wyjątkowych kobiet. Włącz się i Ty - wspólnie stawimy czoło cyberprzemocy! Gdy mowa o ciemnej stronie internetu, nie sposób nie wspomnieć o hejcie. Obok oszustw, wyłudzeń i kradzieży to jedna z najbardziej znanych form cyberprzemocy.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Nazywam się Julie Sweet, obiecałam polecić Dr Ogundele wszystkim, którzy potrzebują jakiejkolwiek pomocy. Byłam bardzo przygnębiona po 5 latach rozłąki z mężem. W zeszłym tygodniu skontaktowałem się z dr Ogundele, który rzucił zaklęcie, aby sprowadzić mojego męża, a po 24 godzinach mój mąż wrócił do domu i poprosił mnie o wybaczenie, co za cud. Każdy powinien mi pomóc mu podziękować. Jeśli ktoś tutaj potrzebuje jakiejkolwiek pomocy, radzę skontaktować się z nim na czacie WhatsApp lub Viber: 27638836445. Dr Ogundele jest supermanem.
Anonim 2022-05-06 21:15:19


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2022 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe