Czwartek, 19 maja 2022r. Celestyny, Iwony, Piotra
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Rusza przedsprzedaż Hektor i wehikuł czasu

Swoją pierwszą edukacyjną książkę pt. „Hektor, psia opowieść" (ang: ‘Hector, A Dog’ Story’) Renata Kamińska wydała w 2020 roku w języku polskim i angielskim. Zebrała ona jeszcze przed wydaniem dwanaście recenzji, w tym aktorki Anny Samusionek i aktywistki z Fundacji Mondo Cane. Tematyka książki przełamuje także tabu trudnych tematów w literaturze dziecięcej jak wojna, śmierć, stosunek do Boga, dyskryminacja, porzucenie itd.
Książka znalazła się też na liście rekomendowanych książek o zwierzętach Portalu E-Dziecko wydawanego przez Gazetę Wyborczą oraz hinduskiego Robin Age, Austrialian Dog Lover, angielskiego Your Dog Magazine i innych.

Książka mimo wielu utrudnień organizacyjno-logistycznych jest czytana z powodzeniem w ponad 16 krajach na 5 kontynentach, co świadczy o uniwersalności podjętej tematyki i jej dobrym odbiorze wśród dzieci. Została włączona też do programu mentorskiego o psach dla dzieci pod patronatem Westminster Children's University w Londynie. Renata Kamińska prowadzi też warsztaty z dziećmi w szkołach angielskich i polonijnych, które rozwijają empatię.

W wielkim skrócie książka opowiada o miłości, przyjaźni i szczeniaku o imieniu Hektor, szukającym szczęścia-w zestawieniu z szarą rzeczywistością drugiej wojny światowej. To historia, która dowodzi, że nadzieja nigdy nie umiera, a na każdego czeka szczęście. Książka doczekała się też ukraińskiej wersji. Zbiórkę na druk i bezpłatnie przekazanie dzieciom można wesprzeć na: https://pomagam.pl/hektordlaukrainy.

Natomiast w drugiej książsce „Hektor i wehikuł czasu” (ang: „Hector and the Time Machine”) pies Hektor podróżuje wehikułem czasu do roku 2020. Hektor w swojej podróży dookoła świata jest obserwatorem ważnych wydarzeń i zjawisk m.in. pandemii, zmiany klimatu, brexitu, ruchu BML, wielokulturowości itd. Pies tak jak dziecko zadaje pytania i szuka odpowiedzi by zrozumieć złożoność współczesnego świata.

Tematyka książki pomaga rodzicom podjąć rozmowy z dzieckiem na trudne tematy w oparciu o ich własny system wartości i wiedzę. Hektor tak jak dziecko nie ocenia, a jedynie zadaje pytania. Książka już ma ponad dwadzieścia recenzji i patronat różnych organizacji i instytucji m.in.: Granice.pl – wszystko o literaturze, Dziecko w Warszawie, Miasto Dzieci, Magazyn Dzieci, Kumpel, Europejski Klub Kobiet, Centrum Kadry Dyrektorskiej Edukator i kilka innych.

 


Książki o Hektorze poleca też wybitny uczony prof. Jan Miodek. Renata była m.in gościem programu telewizyjnego „Słownik polsko@polski". Za swój projekt crowfundingowy Renata znalazła się również wśród 5 finalistów konkursu BOLD Awards III w kategorii projektów Crowdfundingowych. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w H-FARM w kwietniu 2022 w Wenecji we Włoszech.

Z wielką satysfakcją i radością zanurzyłem się w psi świat Hektora, a także z podziwem dla Autorki, że tak pięknie weszła w świat tego czworonoga. - prof. Jan Miodek, wybitny uczony, językoznawca

Jeśli macie ochotę na piękną i wartościową podróż po świecie, to koniecznie dołączcie do Hektora! - Magdalena Mentel, redaktor prowadząca Magazynu Dzieci

Jeśli drogi rodzicu szukasz książki, która pomoże Ci rozmawiać z dzieckiem na temat tego, co dzieje się na świecie, jest to idealna pozycja wyjściowa. - mgr Natalia Supeł, psycholog dzieci i młodzieży
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Rusza przedsprzedaż Hektor i wehikuł czasu
Swoją pierwszą edukacyjną książkę pt. „Hektor, psia opowieść" (ang: ‘Hector, A Dog’ Story’) Renata Kamińska wydała w 2020 roku w języku polskim i angielskim. Zebrała ona jeszcze przed wydaniem dwanaście recenzji, w tym aktorki Anny Samusionek i aktywistki z Fundacji Mondo Cane. Tematyka książki przełamuje także tabu trudnych tematów w literaturze dziecięcej jak wojna, śmierć, stosunek do Boga, dyskryminacja, porzucenie itd.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

ale super!!
Anonim 2022-04-26 17:57:50


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2022 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe