Czwartek, 19 maja 2022r. Celestyny, Iwony, Piotra
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Jak przygotować włosy na słoneczne dni?

Nadchodzący czas słonecznych dni to również okres wpływu wielu szkodliwych czynników na włosy. Słońce i temperatura mogą niekorzystnie wpływać na jakość włosów i powodować przesuszenie, szorstkość a nawet rozjaśnienie. Jak zatem należy się przygotować i zadbać o pielęgnację? Radzi Anna Mackojć, trycholog z Instytutu Trychologii.
W nadchodzącym okresie, szczególnie gdy ostatnio dużo czasu spędzaliśmy w domu, nie możemy doczekać się już ciepłych słonecznych dni. W momencie kiedy nasz organizm z utęsknieniem czeka na kąpiele w witaminie D, słońce niekoniecznie ma dobry wpływ na włosy. Kiedy dochodzi do kontaktu ze słońcem włosy mogą otwierać łuski tworzące naturalną barierę ochronną, wówczas promienie UV przenikają do środka i uszkadzają warstwę koronową. Potrafią także zniszczyć białko, które jest głównym budulcem włosa. Skutkiem takich szkodliwych czynników jest utrata blasku i naturalnej miękkości. Również wiatr nie sprzyja włosom podczas osłabienia słonecznego może powodować ich łamanie.

- Podczas słonecznych dni powinniśmy bardziej zadbać o nasze włosy. Kiedy zostaje uszkodzona ich warstwa zewnętrzna następuję odbarwienie włosa, a także zniszczenie włókien keratyny. Włosy stają się łamliwe i rozdwojone, a wówczas dodatkowo dostają się do nich szkodliwe czynniki zewnętrzne - wyjaśnia Anna Mackojć, trycholog z Instytutu Trychologii.

Dużej gorzej na kontakt ze słońcem reagują włosy jasne: blond, siwe czy farbowane. Ponieważ zawierają mniej melaniny – składnika chroniącego włosy. Podczas kontaktu ze słońcem dodatkowo melanina się utlenia, dlatego włosy ciemne które posiadają jej więcej lepiej słońce. Nic nie da farbowanie włosów na ciemny kolor ponieważ nie zyskujemy dzięki temu naturalnego ciemnego pigmentu.

- Aby zadbać o włosy wystarczy kilka prostych trików, które pomogą nam w walce ze szkodliwymi czynnikami. Zalecane jest na przykład stosowanie nakrycia głowy lub po prostu związanie włosów. Aby włosy były w dobrej kondycji warto również podciąć rozdwojone końcówki i częściej stosować maski odżywcze, które domykają łuskę włosa i wygładzają włosy. Z domowych sposobów można wykorzystać oliwę z oliwek czy rozgniecione awokado. Warto również zwrócić uwagę czy szampon, którego używamy zawiera filtr. Dobrze sprawdzają się również mgiełki zawierające filtry UV.
- wyjaśnia Anna Mackojć, trycholog z Instytutu Trychologii.

Słońce bardzo wysusza włosy, więc podstawą pielęgnacji powinny być maski i olejki z ceramidami i lipidami, które zapobiegają utracie wody z włosów. Bardzo skuteczne są również olejki z malin czy kiełków pszenicy. Posiadają bardzo wysoki współczynnik SPF, który chroni włosy.

W ciepłe dni staranna pielęgnacja włosów powinna być podstawą codziennej pielęgnacji. Słońce czy wiatr wysuszają włosy co może prowadzić nawet do ich wypadania. Należy więc pamiętać o zabiegach nawilżających i właściwej higienie.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Jak przygotować włosy na słoneczne dni?
Nadchodzący czas słonecznych dni to również okres wpływu wielu szkodliwych czynników na włosy. Słońce i temperatura mogą niekorzystnie wpływać na jakość włosów i powodować przesuszenie, szorstkość a nawet rozjaśnienie. Jak zatem należy się przygotować i zadbać o pielęgnację? Radzi Anna Mackojć, trycholog z Instytutu Trychologii.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Nazywam się Julie Sweet, obiecałam polecić Dr Ogundele wszystkim, którzy potrzebują jakiejkolwiek pomocy. Byłam bardzo przygnębiona po 5 latach rozłąki z mężem. W zeszłym tygodniu skontaktowałem się z dr Ogundele, który rzucił zaklęcie, aby sprowadzić mojego męża, a po 24 godzinach mój mąż wrócił do domu i poprosił mnie o wybaczenie, co za cud. Każdy powinien mi pomóc mu podziękować. Jeśli ktoś tutaj potrzebuje jakiejkolwiek pomocy, radzę skontaktować się z nim na czacie WhatsApp lub Viber: 27638836445. Dr Ogundele jest supermanem.
Anonim 2022-05-06 21:05:59


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2022 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe