Niedziela, 16 czerwca 2024r. Aliny, Anety, Benona
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Dr Irena Eris partnerem filmu w Cannes

Marka Dr Irena Eris jest partnerem anglojęzycznego debiutu utalentowanej polskiej reżyserki Agnieszki Smoczyńskiej, pt. „The Silent Twins”. To jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów podczas tegorocznego Festiwalu. W nominowanej w Cannes produkcji w głównych rolach wystąpiły Tamara Lawrance oraz Letitia Wright, znana z filmów „Avengers: Koniec gry”, „Czarna pantera” czy serialu „Czarne lustro”.
Na ekranie zobaczymy również polskich artystów, m.in. Kingę Preis. Premiera filmu odbędzie się 24 maja podczas 75. edycji Festiwalu.

Tegoroczna edycja Festiwalu Filmowego w Cannes rozpoczęła się we wtorek 17 maja. Nie brakuje na nim też polskich akcentów. Wyreżyserowany przez Polkę Agnieszkę Smoczyńską film „The Silent Twins” przedstawia prawdziwą historię June i Jennifer Gibbons – czarnoskórych bliźniaczek, które, będąc dziećmi, zamilkły dla świata zewnętrznego, jednocześnie w odosobnieniu swojego pokoju tworząc własny język, oparty w dużej mierze na mimice i gestach. Na francuskim festiwalu film otrzymał nominację do nagrody Un Certain Regard, doceniającej produkcje wyróżniające się oryginalnym stylem i sposobem postrzegania świata przez twórców.

Produkcję filmu od początku wspierała marka Dr Irena Eris, zapewniając m.in. kosmetyki wykorzystane do charakteryzacji aktorek i aktorów.

– Polskie artystki od lat udowadniają, że z powodzeniem mogą rywalizować i odnosić sukcesy na arenie międzynarodowej. Agnieszka Smoczyńska należy właśnie do tego grona – kobiet odważnych, które realizują swoje marzenia i plany, jednocześnie podejmując tematy istotne, takie jak wykluczenie społeczne, dyskryminacja czy sytuacja kobiet
– tłumaczy Joanna Łodygowska, szefowa działu komunikacji firmy Dr Irena Eris. – Tym bardziej cieszy nas fakt, że film „The Silent Twins” otrzymał nominację na Festiwalu w Cannes. To dla nas zaszczyt, że możemy wspierać tak ambitny i ważny projekt – dodaje Joanna Łodygowska.

 


Anglojęzyczny debiut Smoczyńskiej jest polsko-brytyjską koprodukcją, dystrybuowaną na świecie przez Focus Features. Za produkcję „The Silent Twins” odpowiadają Klaudia Śmieja-Rostworowska i Bogna Szewczyk-Skupień (Madants), a także Ewa Puszczyńska (Extreme Emotions). Muzykę do filmu skomponowali Marcin Macuk oraz Zuzanna Wrońska. Autorem zdjęć jest Jakub Kijowski, scenografką Jagna Dobesz. Za kostiumy odpowiada Katarzyna Lewińska, a za montaż Agnieszka Glińska. Scenariusz Andrei Seigel jest adaptacją książki „The Silent Twins” autorstwa Marjorie Wallace. Polskim dystrybutorem filmu jest Gutek Film.

– Historia przedstawiona w filmie to przejmująca i tragiczna opowieść o wykluczeniu społecznym, zastraszaniu i niezrozumieniu, mogących stać się dla człowieka katalizatorem silnych, rzadko spotykanych mechanizmów obronnych. Mimo iż akcja filmu opowiada o wydarzeniach sprzed kilkudziesięciu lat, jego temat jest ważny i wciąż aktualny również dziś –
mówi Klaudia Śmieja-Rostworowska, współwłaścicielka firmy Madants, producenta „The Silent Twins”.

– Jesteśmy dumne, że film poruszający tak ważną historię został dostrzeżony na arenie międzynarodowej oraz że za jego powstaniem stoją tak utalentowane przedstawicielki polskiej i międzynarodowej kinematografii – dodaje producentka.

Wspieranie kobiet w bezkompromisowej realizacji ich życiowych pasji i celów to jeden z kluczowych elementów misji marki Dr Irena Eris. Dlatego firma już od wielu lat pomaga polskim twórczyniom, patronuje wystawom, wydarzeniom oraz instytucjom kultury. Od 2017 r. jest partnerem Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni oraz angażuje się w ambitne projekty filmowe. Poza „The Silent Twins”, marka wspierała również produkcję filmu w reż. Marty Minorowicz „Iluzja” z Agatą Buzek. Wcześniej marka Dr Irena Eris zaangażowała się również w produkcję dokumentu o kobietach w Bośni „Jeden dom”, autorstwa reżyserek Karoliny Anny Kuty i Patrycji Skorupskiej.

Kosmetyki Dr Irena Eris


Luksusowe kosmetyki Dr Irena Eris zostały stworzone z pasji do pielęgnacji piękna. Przełomowe receptury projektowane są w oparciu o własne zgłoszenia patentowe, nowatorskie technologie czy najlepsze, często trudno dostępne składniki, a dzięki synergii działań grupy ekspertów z różnych dziedzin, kosmetyki od lat wyróżniają się na rynku.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Dr Irena Eris partnerem filmu w Cannes
Marka Dr Irena Eris jest partnerem anglojęzycznego debiutu utalentowanej polskiej reżyserki Agnieszki Smoczyńskiej, pt. „The Silent Twins”. To jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów podczas tegorocznego Festiwalu. W nominowanej w Cannes produkcji w głównych rolach wystąpiły Tamara Lawrance oraz Letitia Wright, znana z filmów „Avengers: Koniec gry”, „Czarna pantera” czy serialu „Czarne lustro”.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Brawo!
Ela 2022-05-21 14:24:27


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2024 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe