Czwartek, 7 lipca 2022r. Estery, Kiry, Rudolfa
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Przerwana prezerwatywa i ryzyko ciąży

Czasami nawet te osoby, które bardzo mocno starają się zapobiec ciąży - nie dają rady i zaliczają tzw. wpadkę. Przez długie lata w takiej sytuacji nie dało się już nic zrobić - para musiała czekać na wynik testu ciążowego i potem zastanawiać się, co zrobić w nowej sytuacji, jeśli wynik okaże się być pozytywny.
Na pewno był to moment wyjątkowo trudny i stresujący - tym bardziej, jeśli dotyczyło to osób młodych, które były kompletnie nieprzygotowane na ciążę pod względem finansowym i emocjonalnym. Dzisiaj jednak trochę się już w tej kwestii pozmieniało - mamy do dyspozycji takie tabletki, jak Escapelle.

Czym jest Escapelle?


Większość z nas zna ten lek pod nazwą “tabletka dzień po”. Zastosowanie go pozwala nam zmniejszyć ryzyko zajścia w ciążę praktycznie do zera – ale musimy przyjąć Escapelle nie później niż na 72 godziny po stosunku. Jest to po prostu awaryjna antykoncepcja, z której nie powinno się oczywiście korzystać zbyt często - ale możemy otrzymać ten lek w wyjątkowych sytuacjach i na receptę.

Czemu warto znać takie rozwiązania?


Zajście w ciążę dla niektórych pań jest błogosławieństwem i będą one się z tego cieszyć nawet wtedy, gdy będzie to ciąża całkowicie nieplanowana. Nie można jednak zakładać, że każda z pań będzie na to patrzyła w taki sposób. Dlaczego? Dlatego, że czasami kobieta w ogóle nie ma instynktu macierzyńskiego i od zawsze wie, że po prostu nie chce być matką. Zmuszanie takiej kobiety do porodu i wychowywania dziecka byłoby okrucieństwem - tym bardziej wtedy, gdy jest faktycznie opcja skorzystania z tabletki dzień po. Nie musimy oczywiście decydować się na pójście do lekarza i poproszenie o receptę za każdym razem, gdy przerwie nam się prezerwatywa lub zapomnimy skorzystać z antykoncepcji hormonalnej – ale musimy wiedzieć, że mamy takie prawo i nikt nie powinien odmówić nam jej wypisania.

Jak można się uchronić przed takimi sytuacjami?


Tutaj rozwiązanie jest bardzo proste – trzeba być bardziej uważnym, jeśli chodzi o stosowaną do tej pory antykoncepcje. Być może warto zrezygnować z prezerwatyw, które jednak faktycznie mogą najłatwiej nas zawieść. A jeżeli zdecydujemy się na tabletki to trzeba ustawić sobie alarm przypominający, dzięki któremu nie pominiemy żadnej z nich – to bardzo ważne.

Wyjątkowo zapominalskie kobiety mogą też po prostu zdecydować się na implant lub wkładkę - tutaj płacimy więcej, ale nie musimy już o niczym pamiętać i metody te są bardzo skuteczne. Rzadko kiedy pojawia się tutaj potrzeba skorzystania z tabletki dzień po.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Przerwana prezerwatywa i ryzyko ciąży
Czasami nawet te osoby, które bardzo mocno starają się zapobiec ciąży - nie dają rady i zaliczają tzw. wpadkę. Przez długie lata w takiej sytuacji nie dało się już nic zrobić - para musiała czekać na wynik testu ciążowego i potem zastanawiać się, co zrobić w nowej sytuacji, jeśli wynik okaże się być pozytywny.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2022 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe