Wtorek, 16 sierpnia 2022r. Joachima, Nory, Stefana
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Wakacje w Polsce nie są nudne!

W naszym kraju z roku na rok przybywa ciekawych miejsc, które można odwiedzić podczas wakacyjnego urlopu. Nową atrakcją, która wzbogaciła polską turystykę w 2022 roku jest na przykład Funzeum łączące w niestandardowy sposób świat rozrywki i edukacji. To nietypowe muzeum zajęło 1. miejsce w tegorocznym ogólnopolskim konkursie Top Atrakcje 2022 w kategorii Nowości i odkrycia. 
Funzeum mieści się na Śląsku, a jego zwiedzanie dostarcza dobrej zabawy, ale także sporej dawki wiedzy podanej w przystępny sposób. Funzeum - to miejsce pełne kolorów i zabawy, które wyłamuje się ze schematów zwiedzania. Na powierzchni około 4 000 mkw. znajduje się ponad 50 multimedialnych instalacji i wiele kreatywnych elementów. Niektóre z nich można współtworzyć według własnych inspiracji. Nie znajdziemy tu zamkniętych gablot jak w tradycyjnych placówkach muzealnych, na wielu eksponatach wolno siadać, a do niektórych da się nawet wejść.

Obiekt daje także możliwość realizacji oryginalnych zdjęć przez zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych i kreatywnych pomysłów. Funzeum tworzy kilkadziesiąt różnorodnych, tematycznych instalacji i jest inspirowane m.in. TeamLab Borderless w Tokio, czyli największym muzeum sztuki cyfrowej na świecie.

Obiekt tworzą 2 multimedialne wystawy: wystawa koloru z instalacjami artystyczno-edukacyjnymi i wystawa światła prezentująca w nietypowy sposób wykorzystanie różnych form naturalnego i sztucznego światła. Przestrzeń obiektu sprzyja radosnej zabawie i pozwala atrakcyjnie spędzić czas z dziećmi w każdym wieku. Obcowanie z interaktywną wystawą, łączącą możliwości technologii cyfrowej z rozrywką i edukacją to cechy, które wyróżniają to miejsce na tle atrakcji dostępnych w Polsce.

Fluorescencyjny las, pole przerośniętych kwiatów, sala księżycowa wraz z innymi planetami czy „infinity room”, czyli pokój nieskończoności z prawie 300 lampkami zmieniającymi kolory odbitymi wielokrotnie w około 100 m2 luster to tylko niektóre przykłady magicznych scenerii wystawy, której można doświadczać podczas zwiedzania.

- Funzeum powstało z myślą, aby bawić i edukować, skłaniać do eksplorowania świata oraz poznawania niezwykłych zjawisk z wykorzystaniem kolorów i światła. Przestrzeń została tak zaprojektowana, aby pobudzać wyobraźnie, motywować do twórczego działania i przekazywać sporą dawkę wiedzy w przystępny, ale nowoczesny sposób. - mówi Adam Wicher, dyrektor generalny Funzeum.

To nietypowe muzeum, które zadebiutowało w Polsce na początku 2022 roku w niczym nie przypomina tradycyjnej placówki muzealnej. Jest to miejsce wyłamujące się ze schematów i pobudzające wyobraźnię. Dzieci to grupa zwiedzających najbardziej zachwycona możliwościami, jakie zostały stworzone dla nich w przestrzeni tego obiektu. Kolor i światło to motyw przewodni, wokół którego zbudowano multimedialną wystawę z interaktywnymi elementami. Ich odkrywanie, dotykanie i wykorzystywanie do kreatywnej zabawy przynosi wiele radości.

Funzeum mieszczące się w Gliwicach jest obecnie największym w Polsce obiektem edukacyjno-rozrywkowym oferującym multisensoryczne i interaktywne instalacje, inspirowane magią kolorów i światła. Odwiedzenie takiego nietypowego miejsca w Polsce podczas wakacji to okazja na ciekawe spędzenie czasu z rodziną czy przyjaciółmi.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Wakacje w Polsce nie są nudne!
W naszym kraju z roku na rok przybywa ciekawych miejsc, które można odwiedzić podczas wakacyjnego urlopu. Nową atrakcją, która wzbogaciła polską turystykę w 2022 roku jest na przykład Funzeum łączące w niestandardowy sposób świat rozrywki i edukacji. To nietypowe muzeum zajęło 1. miejsce w tegorocznym ogólnopolskim konkursie Top Atrakcje 2022 w kategorii Nowości i odkrycia. 
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2022 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe