Wtorek, 16 sierpnia 2022r. Joachima, Nory, Stefana
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Okulary przeciwsłoneczne - must have alergika

Wszyscy wiedzą o tym, że okulary przeciwsłoneczne chronią przed szkodliwym promieniowaniem UV. Ale nie każdy zdaje sobie sprawę, że ten drobny przedmiot może być też skuteczny w walce z alergią. Dlaczego alergicy powinni nosić okulary przeciwsłoneczne? Na to pytanie odpowiada dr n. med. Marta Kołacińska-Flont, specjalista alergologii, ekspertka kampanii „Otwórz oczy na alergię”.
- Okulary tworzą wręcz mechaniczną tarczę ochronną dla oka – alergeny zatrzymują się na szkłach i nie przenikają do oka, tym samym nie podrażniając go – mówi dr n. med. Marta Kołacińska-Flont, specjalistka alergologii, ekspertka kampanii „Otwórz oczy na alergię”.

Warto mieć je zawsze przy sobie, gdy wychodzimy na zewnątrz. Bardzo ważne jest także, by pamiętać o ich regularnym czyszczeniu po każdym spacerze – najlepiej umyć je wodą z mydłem, wytrzeć i wypolerować przeznaczoną do tego profesjonalną ściereczką.

By w pełni chronić oczy, alergicy powinni także stosować krople do oczu, wypłukujące alergeny. Najlepiej wybrać krople dwuskładnikowe, zawierające kwas hialuronowy, który oczyszcza oko oraz ektoinę, która tworzy dodatkowy film łzowy, blokujący dostęp do oka alergenom (np. EKTIN). Warto szukać kropli bez konserwantów, które można stosować, w razie potrzeby, nawet kilka razy dziennie. Produkty te dostępne są bez recepty.

Nie tylko przeciw promieniom słońca


Okulary jako mechaniczna ochrona oczu są także niezbędne w czasie popularnych latem wycieczek rowerowych.

– Na rozpędzonym jednośladzie jeszcze łatwiej „złapać” alergeny, które mogą podrażnić nam oczy. Warto się przed tym zabezpieczyć – radzi alergolog. Z kolei okulary pływackie będą niezwykle pomocne na basenie. Tu również alergicy mogą czuć dyskomfort – skłonności do alergii bywają krzyżowe, alergicy cierpiący z powodu pyłków, mogą też mieć delikatniejszą skórę. Podrażnienia od chlorowanej wody często objawiają się również poprzez zaczerwienienie oczu: - Dobrze przylegające do oczodołu okulary do pływania z pewnością pomogą zabezpieczyć narząd wzroku i zapewnią komfort podczas wizyty na basenie – zapewnia ekspertka kampanii „Otwórz oczy na alergię”.

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne?


Choć okulary u alergików mają mechanicznie chronić przed alergenami, nie oznacza to, że może być to przypadkowy produkt kupiony na przysłowiowym bazarku.

Przestrzegam przed kupowaniem okularów w przypadkowych miejscach. Takie produkty często mogą nie mieć właściwych filtrów UV. Dobrze dobrane okulary powinny być wygodne, nie ograniczać pola widzenia oraz nigdzie nie uciskać – informuje dr M. Kołacińska-Flont.

Wyrób medyczny EKTIN to innowacyjne krople do oczu stworzone z myślą o alergikach. Pomagają zapobiegać objawom uczulenia i wspomagają leczenie alergicznego zapalenia spojówek. Krople zawierają unikatową substancję: Ectoin® oraz kwas hialuronowy. Ectoin® to naturalna cząsteczka, która działa ochronnie na oko, zmniejsza stan zapalny i stabilizuje błonę komórkową. Wspólnie z kwasem hialuronowym tworzą one naturalną tarczę na powierzchni oka, która zabezpiecza przed wniknięciem alergenów. Dzięki bezpiecznemu składowi bez konserwantów oraz naturalnym substancjom aktywnym, EKTIN może być stosowany u kobiet w ciąży, małych dzieci, a także u osób ze szczególnie wrażliwymi oczami. Krople chronią oko przed szkodliwym wpływem alergenów, a także wspierają proces regeneracji podrażnionej i wrażliwej spojówki. Przynoszą natychmiastową ulgę swędzącym, podrażnionym, suchym, zaczerwienionym i łzawiącym oczom. Preparat dostępny bez recepty.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Okulary przeciwsłoneczne - must have alergika
Wszyscy wiedzą o tym, że okulary przeciwsłoneczne chronią przed szkodliwym promieniowaniem UV. Ale nie każdy zdaje sobie sprawę, że ten drobny przedmiot może być też skuteczny w walce z alergią. Dlaczego alergicy powinni nosić okulary przeciwsłoneczne? Na to pytanie odpowiada dr n. med. Marta Kołacińska-Flont, specjalista alergologii, ekspertka kampanii „Otwórz oczy na alergię”.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2022 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe