Niedziela, 16 czerwca 2024r. Aliny, Anety, Benona
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Pantomimos by Michał Bajsarowicz

Obrazy Michała Bajsarowicza cechują się przede wszystkim mocnym wyrazem. Ekspresja jego dzieł w kunsztownym połączeniu z formą, zatrzymuje nas na dłużej, pozwala nam je poczuć. Niepokoi, porusza i zniewala zmysły. Fascynuje go ludzkie ciało.
Z pozoru nagie, wykreowane przez Artystę postacie, odziane w pełen wachlarz emocji i uczuć, funkcjonują jako „pantomima”, dla której scenografią jest ekspresja koloru i faktury. Nie są to obiekty poszukujące piękna.

Mają na celu „zagadnąć widza”, a nie prowadzić jedynie estetyczną kontemplację. Poszczególne akty różnią się między sobą napięciem – ciała są dynamicznie sprężyste lub upozowane spokojnie, pełne dzikiej energii lub apatyczne, tryumfalnie prężące się lub smutnie zniewolone, czy boleśnie skulone. Dopełnienie stanowi kolorystyka, która nadaje dziełom ton i wskazuje kierunek refleksji. Ostateczna interpretacja należy jednak do odbiorcy.

Głównym zadaniem dzieła jest obudzić indywidualną wrażliwość, która determinuje subiektywne odczucia, o które przecież chodzi w sztuce. Michał Bajsarowicz – artysta malarz, grafik, rzeźbiarz, absolwent poznańskiej ASP, którą ukończył w 1992 roku zdobywając dyplom w pracowni prof. Bogdana Wegnera. Jego prace wystawiane były na licznych wystawach w kraju i zagranicą, m.in. w Niemczech, Belgii, Włoszech, Portugalii, Francji, Austrii, Ukrainie i Kanadzie.

*** V.A.Gallery Poland to synonim kreatywności to miejsce prezentacji, promocji i sprzedaży, ale – co ważne i wyjątkowe – też edukacji. Od 2011 roku tworzymy nowe, nietypowe spojrzenie na promocję sztuki. Prezentujemy ofertę nie tylko w przestrzeni wirtualnej, ale równocześnie stanowimy realny i ceniony salon kulturalny. Konsekwentnie realizujemy misję uwrażliwiania odbiorców na polską sztukę współczesną, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Mając ambicję, by nie robić tego w oparciu o tradycyjne i znane powszechnie formy prezentacji artystów i ich dorobku, nieustannie poszukujemy nowych form upowszechniania sztuki. Znajduje to odzwierciedlenie w licznych inicjatywach: cykl spotkań „Mariaż sztuki z biznesem”, projekty……….. https://www.va-gallery.pl/

Wernisaż 15 września 2022, godzina 18.00, Sala Multiroom, ul. Wierzbowa 162, Poznań-Wysogotowo
Komisarz wystawy: Violetta Kowalczyk
Wstęp bezpłatny

Zapraszamy!

Linki do wydarzenia:  https://www.facebook.com/events/601210361390429
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Pantomimos by Michał Bajsarowicz
Obrazy Michała Bajsarowicza cechują się przede wszystkim mocnym wyrazem. Ekspresja jego dzieł w kunsztownym połączeniu z formą, zatrzymuje nas na dłużej, pozwala nam je poczuć. Niepokoi, porusza i zniewala zmysły. Fascynuje go ludzkie ciało.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2024 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe