Czwartek, 18 lipca 2024r. Kamila, Karoliny, Roberta
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Redakcja poleca: Perły, pióra, feministki!

Pięć kobiet, pięć historii i jedna przyjaźń, która połączyła je w świecie, gdzie wszystko jest dla nich zaplanowane. Dla tych przyjaciółek małżeństwo to jednak nie wszystko! Madeline, Augusta, Janny, Mary oraz Katherine to przyjaciółki, które wspólnie wkraczają w dorosłość i świat konwenansów londyńskiej socjety.
Problem w tym, że serca dziewcząt niekoniecznie chcą podążać ścieżką aranżowanych małżeństw, które już zaplanowały dla nich rodziny. Każda z panien ma własny pomysł na siebie, nic jednak nie zapowiada zmian… Do czasu.

Pewnego dnia zrozpaczona Janny Parcy oświadcza towarzyszkom, że musi opuścić Londyn i przeprowadzić się na francuską prowincję. Po kilku tygodniach przyjaciółki otrzymują od niej zagadkowy list i wiedzione kobiecą intuicją postanawiają wyruszyć do Francji, by ustalić, co dzieje się u panny Parcy.

Ich wyprawa staje się ogromną sensacją wśród skostniałych londyńskich elit, ale też… szansą dla dziewcząt na podjęcie decyzji dotyczących przyszłości. Jakich wyborów ostatecznie dokonają? „Pięć par rękawiczek” to wzruszająca opowieść o przyjaźni, odwadze i walce o swoje miejsce w świecie, który na pierwszym miejscu stawia tradycję. 
 
– Nie masz nic do powiedzenia?! – wybuchła Madeline. – Cóż, Janny napisała bardzo krótki tekst.
– Skrzywiła się. – Wszystko wyjaśniła, mamy być spokojne.
– Zbyt krótki jak na mój gust.
– Madeline, nie bardzo rozumiem, do czego dążysz. – Augusta była zmieszana i nie mogła nadążyć za tokiem myślenia przyjaciółki.
– U Janny musi być bardzo źle – powiedziała przerażona.
– Po czym to wnioskujesz, moja droga? – Siostra stryjeczna uniosła jedną brew.
– Znasz ją, zawsze zalewała nas potokiem informacji.
– Wydaje mi się, że przesadzasz. Kobieto, nie przesadzasz!

Przeczytaj i przekonaj się sam_a! Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res i jest dostępna w sprzedaży na stronie:

 https://www.taniaksiazka.pl/piec-par-rekawiczek-mona-gin-p-2021737.html
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Redakcja poleca: Perły, pióra, feministki!
Pięć kobiet, pięć historii i jedna przyjaźń, która połączyła je w świecie, gdzie wszystko jest dla nich zaplanowane. Dla tych przyjaciółek małżeństwo to jednak nie wszystko! Madeline, Augusta, Janny, Mary oraz Katherine to przyjaciółki, które wspólnie wkraczają w dorosłość i świat konwenansów londyńskiej socjety.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2024 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe