Osoby szukające wsparcia w budowaniu pewności siebie i odkrywaniu swoich możliwości, chętnie sięgają dziś po trening mentalny. Potwierdzają to uczestnicy badania przeprowadzonego na potrzeby raportu „Trening mentalny oczami Polaków”. Ankietowani wskazali, że o wyborze treningu mentalnego jako formy wsparcia zdecydowała właśnie możliwość uwolnienia swojego potencjału.
Motywacje uczestników
Możliwość odkrycia swojego potencjału (61 proc.), chęć wypróbowania nowej formy wsparcia (51 proc.) oraz koncentracja na „tu i teraz”- to odpowiedzi, które najczęściej zaznaczali respondenci, pytani o to co skłoniło ich do wyboru treningu mentalnego. W dalszej kolejności ankietowani wskazali możliwość uzyskania szybkich efektów oraz koncentracji na rozwijaniu posiadanych zasobów (po 35 proc. wskazań).
– Odpowiedzi ankietowanych wyraźnie wskazują, że ludzie coraz częściej mają dość ciągłego „grzebania” w przeszłości. Szukają metod, które pozwolą im skupić się na „tu i teraz” oraz przyszłości i pozwolą im wzmocnić ich zasoby, zamiast skupiać się na brakach. To dzięki temu trening mentalny zyskuje na popularności. Chcemy być w czymś po prostu lepsi niż tylko coś „naprawiać” – mówi ekspert, Daniel Janik, trener mentalny i dyrektor Akademii Trenerów Mentalnych.
Ugruntowana pewność siebie
Do najczęściej wymienianych obszarów, nad którymi pracujemy w tracie treningu mentalnego, można zaliczyć pewność siebie. To na niej skupiał się największy odsetek badanych – 68 proc. Ankietowani często wskazywali też na przekonania (42 proc.), motywację (42 proc.) czy zarządzanie własnymi emocjami (38 proc.).
– Odkrywanie potencjału i praca nad pewnością siebie są nierozłączne. Podobnie jest z pozostałymi z wymienionych w ankiecie obszarów – to elementy budujące poczucie własnej wartości to, jak widzimy samych siebie. Trening mentalny skupia się na człowieku, jako całości, a to oznacza, że pracując nad budowaniem pewności siebie, rozwijamy też pozostałe obszary, takie jak nasza motywacja i nastawienie, koncentracja czy przekonania. Zyskujemy zastrzyk pozytywnej energii, a wraz nim, realny napęd do dynamicznego wprowadzania zmian. W treningu wykorzystywanych jest wiele praktycznych technik, które pozwalają szybko przejść do działania. Dzięki nim, uczestnicy „ćwiczą” swoją kondycję psychiczną i przy odpowiednim wsparciu, osiągają wymarzony cel – podkreśla Daniel Janik.
Raport „Trening mentalny oczami Polaków” dostępny na stronie:
https://mental-power.pl/raport/
Daniel Janik, trener mentalny (współpraca m.in. z reprezentacją Polski w piłce ręcznej kobiet i klubem PGE Vive Kielce), mówca i szkoleniowiec (współpraca m.in. z KGHM, ING, Vantage, Nowa Era i in.). Były zawodowy sportowiec, który przenosi to, co najlepsze w sporcie (gdzie takie pojęcia jak pasja, motywacja wewnętrzna, determinacja i praca zespołowa są podstawą) do biznesu. Autor kilku książek nt. treningu mentalnego, w tym najnowszej, dostępnej w księgarniach w całej Polsce - “Mistrzowskie strategie”. Dyrektor Akademii Trenerów Mentalnych i manager #MentalPower, pioniera i lidera na rynku treningu mentalnego w Polsce.
Wasze Komentarze
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.