Niedziela, 16 czerwca 2024r. Aliny, Anety, Benona
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Niezatańczone tango - wkrótce premiera

Matka – swojska, zadziorna, dowcipna, mądra i zaradna „wilczyca rodziny” i Syn, który wywołuje obraz Matki podczas porządkowania pamiątek po niej, stając się tym samym adresatem jej zwierzeń. Jest jeszcze jeden bohater tej opowieści: tango, najważniejszy dla Matki taniec.
Tango – to jej ucieczka od rzeczywistości, tango wzlotów, tango zwycięstw i tango niespełnień.

„Te wszystkie nowoczesne tańce przemijają, a tango wciąż się tańczy. W tangu o wszystkim się zapomina, wszystko przestaje boleć, tylko by się tańczyło, tańczyło… Kto nie umie tańczyć tanga, ten w ogóle jakby żyć nie umiał. Najpierw choćby w tańcu dobrze się sprawdzić, bo potem w życiu może być za późno, kiedy jedno w tę, drugie w tę ciągnie”. 

Teatr Polski zaprasza na spektakl według autorskiego scenariusza Grażyny Barszczewskiej, ułożony z fragmentów prozy Wiesława Myśliwskiego, spojony figurą kobiety, żony, matki, której życie wypełniają znane nam wszystkim radości i troski dnia codziennego, oddane z dystansem, poczuciem humoru, przenikliwą życiową mądrością i czułością.

Aktorka, pamiętana przez szeroką, kilkupokoleniową publiczność ze wspaniałych ról filmowych, telewizyjnych i teatralnych, premierą „Niezatańczonego tanga” – wraz z macierzystym Teatrem Polskim – świętuje jubileusz swoich 70. urodzin!

„Po krawacie nieraz można poznać, kto jest kto, jak po oczach, po rękach, po głosie. O, krawat musi mieć charakter, jak mężczyzna. Właściwy krawat potrafi nieraz wydobyć z twarzy, co jest jeszcze ukryte, co w późniejszych latach w zmarszczkach się ujawni, a co nieraz bardziej kobiety pociąga niż najmłodsza uroda”.

„Nie powiem, lubiłam być elegancka. A jak nastały takie wysokie szpikulce to sobie w duchu pomyślałam, jak ja w tym będę chodziła. Kroku chyba nie zrobię. A chodziłam, tańczyłam. Te wszystkie nowoczesne tańce przemijają, a tango wciąż się tańczy...”.

„Obmówić to już ludzie potrafią. Jeszcze pomnożą przez swoje winy, myślą, że sami stają się przez to mniej winni”.

Premiera: 21.04.2017 Scena Kameralna im. Sławomira Mrożka
Reżyseria: Leszek Bzdyl
Scenariusz: Grażyna Barszczewska na podstawie prozy Wiesława Myśliwskiego
Scenografia: Maciej Chojnacki
Muzyka: Paweł Szamburski, Patryk Zakrocki

OBSADA:
Grażyna Barszczewska: MATKA
Dominik Łoś: SYN
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Niezatańczone tango - wkrótce premiera
Matka – swojska, zadziorna, dowcipna, mądra i zaradna „wilczyca rodziny” i Syn, który wywołuje obraz Matki podczas porządkowania pamiątek po niej, stając się tym samym adresatem jej zwierzeń. Jest jeszcze jeden bohater tej opowieści: tango, najważniejszy dla Matki taniec.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2024 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe