Sobota, 4 grudnia 2021r. Barbary, Hieronima, Krystiana
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Premiera drugiego singla Lazur ZAGI

'Lazur' to drugi singel pochodzący z najnowszego albumu Zagi pt. "Prześwit". Artystka stworzyła płytę wspólnie ze swoimi fanami podczas kwarantanny. To najbardziej wyróżniający się brzmieniowo utwór z albumu, ale nadal utrzymany w klimacie twórczości Zagi. Patronat medialny nad płytą objął portal Planeta Kobiet.
"Lazur" jest bardzo tajemniczy, z każdą sekundą chce się go odkrywać bardziej. Pomimo tego, że instrumentalnym rdzeniem tej piosenki jest ukulele - to w całej aranżacji królują syntezatory i przestrzenne partie gitar - co sprawia, że cały utwór brzmi bardzo nowocześnie. Zdjęcia do teledysku powstały spontanicznie podczas sesji zdjęciowej do książeczki z tekstami fizycznego wydania albumu.

Autorką fotografii oraz zdjęć do klipu jest Aleksandra Ambroziak. Do stworzenia ujęć, Ola zastosowała metodę przykładania do obiektywu specjalnego szkiełka jakim jest pryzmat. Dzięki czemu powstał ten przepiękny, idealnie oddający klimat piosenki - kalejdoskopowy efekt.

 


ZAGI:

"Lazur" opowiada pośrednio o tęsknocie za czasami przed lock-downem, kiedy można było do woli korzystać z dobrodziejstw natury i towarzystwa, których brak doskwiera nam do tej pory. W piosence mówię o tym jak niewiele potrzeba by coś zmienić - czasem jest to impuls, który motywuje do działania, czasem krótka myśl - i właśnie dzięki takiemu impulsowi, któremu mogłam przecież dać wybrzmieć i o nim zapomnieć - powstał pomysł na prowadzenie songwriting campów w trakcie kwarantanny.

Być może była to forma ucieczki przed tym co nieznane, choć w sumie właśnie taka ucieczka przed strachami często inspiruje mnie do tworzenia. Album „Prześwit", jak i cały proces jego powstawania podniósł mnie mocno na duchu i sprawił, że zyskałam ogrom energii do działania i przede wszystkim cel i trochę taką misję, żeby być, tworzyć i dzielić się tą radością tworzenia z innymi, przekuć trochę marazm i rutynę w którą popadliśmy w coś kreatywnego i pięknego - w muzykę.


KONIECZNIE POSŁUCHAJ: https://www.youtube.com/watch?v=GkahwzhLeus&feature=youtu.be
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Premiera drugiego singla Lazur ZAGI
'Lazur' to drugi singel pochodzący z najnowszego albumu Zagi pt. "Prześwit". Artystka stworzyła płytę wspólnie ze swoimi fanami podczas kwarantanny. To najbardziej wyróżniający się brzmieniowo utwór z albumu, ale nadal utrzymany w klimacie twórczości Zagi. Patronat medialny nad płytą objął portal Planeta Kobiet.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

brawo :)
Anonim 2020-10-28 21:02:11


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2021 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe