Poniedziałek, 17 stycznia 2022r. Antoniego, Mariana
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Polecamy: Rozwijające książki dla par

Oficjalne dane Biblioteki Narodowej od lat biją na alarm: Polacy mało czytają. Przyczyn takiego stanu rzeczy dałoby się z pewnością wymienić sporo. Zamiast jednak narzekać na stan rodzimego czytelnictwa, warto je po prostu aktywnie wspierać!
Możemy to robić na wiele sposobów - chociażby kupując książkę w charakterze prezentu dla naszej drugiej połówki. Zasypywanie ukochanej osoby takimi podarunkami mija się wprawdzie z celem (mało kto mógłby dziś pozwolić sobie na nieustanną lekturę), ale przy odpowiedniej okazji - czemu nie? Dzięki książkom oboje nie przestaniemy się rozwijać.

Rozwój w związku - czy to możliwe?

Zdecydowana większość z nas uważa, że związek dwojga ludzi powinien opierać się przede wszystkim na miłości. I właśnie uczucia stanowią swoisty punkt odniesienia, do którego odwołuje się każda para. Postulat obustronnego rozwoju wydaje się zatem w tym kontekście początkowo dość zaskakujący. Po mamy dodatkowo rozwijać się skoro jest między nami uczucie i czujemy się ze sobą dobrze? Na czym taki rozwój miałby polegać?

Sam fakt pozostawania w miłosnej relacji świadczy już w gruncie rzeczy o naszym rozwoju. Żyjąc ze sobą, nieustannie uczymy się przecież czegoś nowego. Dla jednych będzie to stopniowe zgłębianie tajników BDSM, dla innych - wprawianie się w gotowaniu albo prowadzeniu samochodu. Wszystkie te aktywności można zresztą zgrabnie połączyć. Nie od dzisiaj wiadomo przecież, że nic nie zagraża związkowi bardziej niż nuda. Odsuwając ją od siebie, zapewniamy naszej relacji trwałość. Uczucie staje się zaś wartością, której nigdy nie chcielibyśmy stracić.

 


Obustronny rozwój często wykracza jednak poza sprawy dnia codziennego. Regularne odwiedzanie witryny easytoys.pl rozbudza wyobraźnię na tyle, że w końcu pragniemy pójść jeszcze dalej. A tutaj z pomocą przyjdzie nam chociażby dobra lektura. Nawet jeśli w dzieciństwie i wczesnej młodości nie przepadaliśmy za książkami, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zmienić to w wieku dorosłym. W cały proces warto oczywiście zaangażować także drugą połówkę.

Trzy świetne książki do czytania we dwoje

Poznawanie wzajemnych upodobań czytelniczych na pewno dobrze wpłynie na komunikację w związku. Odkrywając czyjeś hobby, zyskujemy wszak klucz do wewnętrznego świata tej osoby. Rozmowy o lekturach mogą też stanowić udany wstęp do zwierzeń na inne tematy. Niejako "przy okazji" dowiemy się czegoś nowego o przeszłości naszego partnera. O jego relacjach z rodzicami, rodzeństwem albo nawet niegdysiejszą wielką miłością. Sami również zyskamy sposobność podzielenia się swoimi sekretami. Korzyści okazują się nie do przecenienia.

Co zatem kupować i czytać we dwoje? Nie muszą to być pozycje bardzo wyczerpujące pod względem intelektualnym. Jeśli lubicie fantastykę, niewątpliwie powinniście sięgnąć po "Diunę" Franka Herberta. Książka ta uważana jest za klasykę gatunku, a obejrzenie najnowszej ekranizacji autorstwa Denisa Villeneuve'a jeszcze bardziej uatrakcyjni Waszą lekturę.

 


Wielbicieli wciągających thrillerów psychologicznych zainteresuje zapewne "W zamknięciu", debiutancka powieść byłej dziennikarki śledczej Kate Simants. Książka nie tylko trzyma w napięciu, ale chwilami wywołuje wręcz gęsią skórkę. Idealnie nadaje się więc do wieczornego, wspólnego czytania.

Jeśli natomiast pociąga nas zarówno beletrystyka, jak i literatura faktu, idealną pozycją wydaje się "Podziemie. Największy zamach w Tokio" Harukiego Murakamiego. Głośny japoński pisarz bada okoliczności akcji terrorystycznej z 1995 roku, która ujawniła ukryte i mroczne oblicze obywateli Kraju Kwitnącej Wiśni.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Polecamy: Rozwijające książki dla par
Oficjalne dane Biblioteki Narodowej od lat biją na alarm: Polacy mało czytają. Przyczyn takiego stanu rzeczy dałoby się z pewnością wymienić sporo. Zamiast jednak narzekać na stan rodzimego czytelnictwa, warto je po prostu aktywnie wspierać!
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

dzięki za podpowiedzi :)
Ola 2021-12-20 19:22:43


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2022 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe