Czwartek, 7 lipca 2022r. Estery, Kiry, Rudolfa
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Dlaczego kochamy? Naukowe kulisy więzi

Skąd w teorii społecznej wzięła się magiczna liczba 150? Co to jest relacja paraspołeczna? Odpowiedź na te i na wiele innych fascynujących pytań znajdziecie w książce doktor Anny Machin, antropolożce ewolucyjnej, która pisuje do „Guardiana”, „Observera”, „i” oraz „New York Timesa”. Polecamy!
Miłość. Uczucie, z którym każdy z nas się w życiu zetknął, choć dla każdego oznacza trochę coś innego. Antropolożka Anna Machin bierze na warsztat wszystkie jego znane aspekty, a jest ich niemało. Miłość może być przecież rodzicielska, romantyczna, przyjacielska, może określać relację fana z ulubionym artystą, wyznawcy z Bogiem albo opiekuna ze zwierzęciem domowym. Wszystkie jej odmiany są równie ważne i zasługują na uznanie, a także na bliższe przyjrzenie się mechanizmom jej powstawania.

Autorka to właśnie robi – bierze ten fascynujący splot Natury i Kultury, jakim jest miłość, na warsztat badawczy. W pogoni za odpowiedzią na pytanie, skąd się bierze miłość i dlaczego wszyscy tak bardzo jej potrzebujemy, Machin przywołuje dowody z tak odmiennych dziedzin, jak genetyka, farmakologia i dyscypliny wspólnie określane mianem neuronauki. Jej wywód jest fascynujący, a jednocześnie przystępny dla laika.

Jak sama pisze w prologu: „Tak, to książka naukowa, ale przede wszystkim mówi o kluczowych aspektach kondycji ludzkiej. I mam nadzieję, że każdy w niej znajdzie coś dla siebie. Nadążanie za argumentacją nie wymaga wiedzy uczonego ani antropologa, wszyscy bowiem jesteśmy znawcami miłości”.

O autorce

Doktor Anna Machin jest antropolożką ewolucyjną. Światową renomę zawdzięcza multidyscyplinarnemu podejściu do nauki, zwłaszcza do antropologicznego aspektu bliskich więzi między ludźmi, którym ponad dekadę temu zajęła się na Uniwersytecie Oksfordzkim wraz z profesorem Robinem Dunbarem. Jest zagorzałą orędowniczką propagowania nauki, pisuje do „Guardiana”, „Observera”, „i” oraz „New York Timesa”. Regularnie współpracuje ze stacjami radiowymi telewizyjnymi, w tym brytyjskimi BBC i Channel 4, australijską ABC i niemiecką ZDF.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Dlaczego kochamy? Naukowe kulisy więzi
Skąd w teorii społecznej wzięła się magiczna liczba 150? Co to jest relacja paraspołeczna? Odpowiedź na te i na wiele innych fascynujących pytań znajdziecie w książce doktor Anny Machin, antropolożce ewolucyjnej, która pisuje do „Guardiana”, „Observera”, „i” oraz „New York Timesa”. Polecamy!
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2022 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe