Czwartek, 19 maja 2022r. Celestyny, Iwony, Piotra
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Zegarki Christine Granville i paski z kaktusa

Zrównoważony rozwój obejmuje obecnie wszystkie dziedziny życia, a eko trend już na dobre zagościł na modowych wybiegach. Wprowadzanie ekologicznych materiałów do mody to krok w stronę dbania o środowisko. Rok temu marka Christine Granville wdrożyła kolekcję wegańskich pasków wytwarzanych ze skórek jabłek.
Obecnie poszerzyła ją o kolejne jabłkowe modele i eko materiał, jakim jest skóra z kaktusa.

Marka tworząc wegańską kolekcję pasków zachowała swój klasyczny i minimalistyczny styl zegarków.

- Rok temu zdecydowaliśmy się poszerzyć kolekcję o wegańskie produkty wprowadzając paski wytworzone z pozostałości po jabłkach, w tym roku wzbogacamy naszą kolekcję o materiał wytworzony z liści kaktusa. Zależy nam, aby nasi klienci mieli możliwość dobrania produktu odpowiedniego do swoich potrzeb. Jako firma stawiamy na innowacyjne rozwiązania, dlatego z chęcią sięgamy po nowe techniki tworzenia ekologicznych materiałów. To na pewno nie ostatni eko produkt jaki wprowadzamy do naszego sklep
u. – mówi Agnieszka Bobrukiewicz, założycielka marki Christine Granville.

 

Proces tworzenia skóry z kaktusa polega na wybieraniu i wycinaniu tylko dojrzałych liści rośliny. W kolejnym etapie liście są osuszane przez 3 dni, aż osiągną pożądany stopień wilgotności, następnie surowiec jest przetwarzany według opatentowanej formuły. Plantacja, na której rosną kaktusy, jest całkowicie organiczna, nie stosuje się herbicydów czy pestycydów, a rośliny zasilane są jedynie wodą deszczową i minerałami z gleby. Skóra z kaktusa została opatentowana przez dwóch Meksykanów, którzy przez wiele lat pracowali w branży motoryzacji i mody, gdzie obserwowali negatywny wpływ surowców, z których wytwarzane są produkty. To sprawiło, że postanowili znaleźć system wytwarzania materiałów, który ograniczy zanieczyszczenie środowiska. Marka Christine Granville zasłynęła wprowadzeniem w 2020 roku kolekcji zegarków z paskami ze skórek jabłek. Ich proces tworzenia polega na obróbce pozostałości po jabłkach.

 


Skóra powstała w takim procesie jest biodegradowalna i pozbawiona szkodliwych dla zdrowia substancji, a przede wszystkim jest to produkt przyjazny środowisku - gdyby nie przetwórstwo pozostałości zostałyby zniszczone wraz ze wszystkimi towarzyszącymi temu procesowi kosztami i szkodami dla środowiska. Podobnie jak paski wytworzone z kaktusa, które są delikatne w dotyku, wytrzymałe i niczym nie różnią się od skóry naturalnej. Przy produkcji pasków z kaktusa nie używa się żadnych toksycznych chemikaliów, ftalanów i PCW. Skóra powstała z takiego materiału jest oddychająca, częściowo biodegradowalna, odporna i bardzo trwała.

Paski z kaktusa w kolekcji Christine Granville dostępne są w kolorze zielonym, a paski wytworzone ze skórek jabłek w kolorze: beżowym i granatowym. Wszystkie paki wegańskie występują tylko w wersji podwójnej i dostępne są w sklepie internetowym www.christinegranville.pl w cenie: 860 zł.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Zegarki Christine Granville i paski z kaktusa
Zrównoważony rozwój obejmuje obecnie wszystkie dziedziny życia, a eko trend już na dobre zagościł na modowych wybiegach. Wprowadzanie ekologicznych materiałów do mody to krok w stronę dbania o środowisko. Rok temu marka Christine Granville wdrożyła kolekcję wegańskich pasków wytwarzanych ze skórek jabłek.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2022 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe