Sobota, 22 czerwca 2024r. Pauliny, Sabiny, Tomasza
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Ostatnia droga autorstwa Ryszarda Ćwirleja

Dynamiczna i pełna zaskakujących zwrotów akcja, po mistrzowsku budowane napięcie oraz bohaterka, dla której nie ma spraw nierozwiązanych – oto sprawdzony przepis na kryminał, który wciąga bez reszty. „Ostatnia droga” autorstwa Ryszarda Ćwirleja to kolejna odsłona przygód Anety Nowak, młodej i ambitnej komisarz z Poznania, która świetnie odnajduje się w zdominowanej przez mężczyzn policyjnej rzeczywistości.
Śledztwo w sprawie zaginięcia młodej Ukrainki postawi na drodze nieustraszonej funkcjonariuszki bezwzględnych ludzi, dla których wojna jest doskonałą okazją do zdobycia szybkich pieniędzy. Premiera książki już 18 października!

Luty 2022 roku. Rosja napada na Ukrainę. Do Polski rusza fala uchodźców. Komisarz Aneta Nowak z Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu wraz ze swoim kolegą, aspirantem Szymonem Turkiem ruszają na granicę, aby pomagać uciekinierom. Przywożą zebrane przez wielkopolskich policjantów dary, a w drugą stronę transportują matki z dziećmi. Jedna z rodzin trafia do mieszkania aspiranta, kolejna do domu rodziców Anety. Kilka tygodni później na poboczu Autostrady Wolności w okolicach Buku przypadkowi ludzie znajdują ciało młodej kobiety. Przy zwłokach nie ma żadnych dokumentów. Zdaniem przybyłych na miejsce zdarzenia funkcjonariuszy obrażenia wskazują na potrącenie przez samochód, jednak nikt nie zgłosił wypadku. Niestety nikt też nie zgłosił zaginięcia, co mogłoby okazać się pomocne w ustaleniu tożsamości ofiary.

Tymczasem do Poznania przyjeżdża młodsza siostra Ukrainki, której gościny udzielił Szymon Turek. Ale dziewczyna nie dociera w umówione miejsce. Znika bez śladu. Policjant postanawia ją odnaleźć. Komisarz Nowak nie ma zamiaru biernie przyglądać się prywatnemu śledztwu swojego kolegi i decyduje się mężczyźnie pomóc. Oboje trafiają na ślad dziewczyny w jednym z poznańskich mieszkań. Szybko okazuje się, że zaginięcie młodej Ukrainki może mieć coś wspólnego z ciałem znalezionym przy drodze...

„Ostatnia droga” to kolejny w dorobku Ryszarda Ćwirleja kryminał osadzony w społeczno-politycznych realiach współczesnej Polski. Jego bohaterką jest komisarz Aneta Nowak, charyzmatyczna rudowłosa policjantka na motocyklu znana z powieści: „Jedyne wyjście”, „Ostra jazda”, „Szybki szmal” oraz „Naga prawda”. Jak zawsze twarda, ambitna i nieustraszona. Podczas dochodzenia, niekoniecznie prowadzonego zgodnie z obowiązującym regulaminem, będzie się kierować swoją intuicją, a ta jak dotąd jeszcze nigdy jej nie zawiodła. Czy tak samo będzie i tym razem?

W serii o Anecie Nowak poznański autor nie tylko sprzeciwia się stereotypowemu traktowaniu funkcjonariuszek podczas pełnienia służby, lecz również ukazuje proces realnych zmian w polskich służbach policyjnych, w których kobiety coraz częściej podejmują strategiczne decyzje i działania.

Ryszard Ćwirlej – pisarz, dziennikarz i wykładowca akademicki, twórca nowego gatunku literackiego: kryminału neomilicyjnego. Jego powieść „Błyskawiczna wypłata” otrzymała nagrodę dla najlepszej miejskiej powieści kryminalnej na Festiwalu Kryminalna Piła w 2015 roku. W Wydawnictwie Muza ukazało się dotychczas czternaście tytułów – „Granica możliwości”, „Naga prawda”, „Mordercza rozgrywka”, „Jedyne wyjście”, „Szybki szmal”, „Ostra jazda”, „Trzynasty dzień tygodnia”, „Śmiertelnie poważna sprawa”, „Masz to jak w banku”, „Milczenie jest srebrem”, „Mocne uderzenie”, „Ręczna robota” oraz „Śliski interes”, uhonorowana na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału 2017 prestiżową Nagrodą Czytelników Wielkiego Kalibru. W 2018 roku Ryszard Ćwirlej został podwójnym laureatem: Nagrody Wielkiego Kalibru i Nagrody Wielkiego Kalibru Czytelników. W 2020 roku autor otrzymał nagrodę „Złoty Pocisk 2019” dla najlepszego polskiego kryminału za powieść „Ostra jazda”.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Ostatnia droga autorstwa Ryszarda Ćwirleja
Dynamiczna i pełna zaskakujących zwrotów akcja, po mistrzowsku budowane napięcie oraz bohaterka, dla której nie ma spraw nierozwiązanych – oto sprawdzony przepis na kryminał, który wciąga bez reszty. „Ostatnia droga” autorstwa Ryszarda Ćwirleja to kolejna odsłona przygód Anety Nowak, młodej i ambitnej komisarz z Poznania, która świetnie odnajduje się w zdominowanej przez mężczyzn policyjnej rzeczywistości.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2024 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe