Poniedziałek, 17 czerwca 2024r. Laury, Leszka, Marcjana
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Jaki masaż najczęściej wybierają Polacy?

Jak wynika z badania Polacy orientują się jakie są rodzaje masaży jednak w praktyce wygląda to zupełnie inaczej. Tylko niektóre osoby wybierają masaż sportowy, estetyczny lub refleksologię Co ciekawe najmniej osób korzysta z masażu fizjoterapeutycznego. Najczęściej z masaży korzystamy kiedy mamy ochotę na relaks.
Jak wynika z badania serwisu Prezentmarzeń „Jak Polacy korzystają z masażu” większość osób deklaruje, że orientuje się jakie są rodzaje masaży, bo aż 73%. Jednak w praktyce wygląda to zupełnie inaczej. Najczęściej z masaży korzystamy kiedy mamy ochotę na relaks (34%) lub kiedy chcemy coś uczcić (29%), chętnie korzystamy również na wyjeździe (13%) lub po prostu kiedy odczuwamy ból (9%).

Masaże, które wybieramy mają służyć głównie relaksacji mięśni (30%) i zredukowaniu stresu i napięcia (27%). Ważna jest dla nas również poprawa kondycji skóry (22%) oraz poprawa nastroju i samopoczucia (21%). Najczęściej masujemy całe ciało (41%), poszczególne partie (36%) oraz twarz (23%). Wolimy korzystać z masaży samodzielnie (55%), czasami z przyjaciółką lub przyjacielem (21%) rzadziej z partnerem lub partnerką (16%). Rzadko kiedy na masaż idziemy z rodzicem (5%) lub dzieckiem (3%). Głównie korzystamy z masaży relaksacyjnych (36%) lub tajskich (22%). Niektóre osoby wybierają również masaż sportowy (14%), estetyczny (12%) lub refleksologię (10%). Co ciekawe najmniej osób korzysta z masażu fizjoterapeutycznego (6%).

Na masaż udajemy się najczęściej do salonu SPA (41%), do studia fitness i wellness (29%), do fizjoterapeuty (18%) oraz na domową wizytę u masażysty (12%). Na prezent najchętniej wybralibyśmy masaż czekoladą (42%) lub Kobido (23%). Chętnie wybieramy również masaż tajski (18%) i Lomi Lomi (17%). Jak wskazało, aż 82% ankietowanych, masaż jest bardzo dobrym pomysłem na prezent na wybraną okazję.

- Najchętniej podarowalibyśmy go na różnego rodzaju święta (44%) jak Walentynki czy Dzień kobiet. Jest też często wybierany na urodziny (25%), wieczór panieński (18%) czy randkę (13%). Co ciekawe respondenci wskazali, że najchętniej sprezentowali by go rodzicom (37%), przyjaciółce lub przyjacielowi (34%), a dopiero na trzecim miejscu partnerowi lub partnerce (29%). Wręczyliby go w postaci vouchera (59%) lub karty podarunkowej (34%). Zaledwie 7% osób po prostu zdecydowałoby się zaprosić kogoś na masaż do wybranego miejsca. Na prezent w formie masażu przeznaczylibyśmy głównie 100 – 200 zł (40%) lub nawet 300 – 400 zł (37%). – mówi Aleksandra Skimina z serwisu Prezentmarzeń.

Co ciekawe najwięcej ankietowanych wskazało, że lubi masaże wykonywane kamieniami (35%), na drugim miejscu znalazły się te wykonywane rękami (31%), wybieramy również wykonywanie urządzeniami i akcesoriami do masażu (22%) oraz bańka chińską (12%). Podczas masażu preferujemy takie dodatki jak czekoladę lub aloes (38%), kremy i balsamy (29%), lubimy także masaż z użyciem olejków (22%) oraz świecą i parafinową (11%).

Badanie „Jak Polacy korzystają z masażu” zostało zrealizowane przez serwis Prezentmarzeń na próbie 1652 respondentów w formie ankiety online w lutym 2024

fot. Freepik.com
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Jaki masaż najczęściej wybierają Polacy?
Jak wynika z badania Polacy orientują się jakie są rodzaje masaży jednak w praktyce wygląda to zupełnie inaczej. Tylko niektóre osoby wybierają masaż sportowy, estetyczny lub refleksologię Co ciekawe najmniej osób korzysta z masażu fizjoterapeutycznego. Najczęściej z masaży korzystamy kiedy mamy ochotę na relaks.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2024 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe