Niedziela, 21 lipca 2019r. Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Zasady makijażu biznesowego

Makijaż do pracy powinien spełniać przede wszystkim dwa wymogi – korygować a jednocześnie być subtelny. Poza nielicznymi wyjątkami w pracy większość z nas nie powinna sobie pozwalać na ekstrawagancje. Jeśli mamy być odbierane jako profesjonalistki, należy zapomnieć o eksperymentach. Nie ma mowy o jaskrawych cieniach do oczu, sztucznych rzęsach czy mocno wymalowanymi ustach.

Makijaż podlega zasadom dress codu. Jeśli zajmujesz stanowisko np. sekretarki czy urzędniczki to nie zostaniesz dobrze odebrana mając brokat na powiekach.

Malując się rano przed wyjściem do pracy należy skupić się na tym aby makijaż był trwały.
Dobry krem nawilżający (szczególnie ważny gdy pracujemy w klimatyzowanych pomieszczeniach), baza pod makijaż i starannie dobrany podkład to najważniejsze kosmetyki.

Jeśli nie masz czasu na pełny make-up – nałóż na powieki cienie w kolorze jasnym, np. beżowym i wytuszuj rzęsy. Jeszcze tylko błyszczyk i szminka i to wystarczy aby wyglądać świeżo i ładnie.

Jeśli w ciągu dnia Twoja skóra zaczyna się świecić – sięgnij po bibułki matująca. To lepsze rozwiązanie niż ciągłe przypudrowywanie nosa. Pamiętaj o poprawianiu szminki / błyszczyka.

Taki delikatny makijaż do pracy możesz szybko „zamienić” na makijaż wieczorowy przyciemniając cieniami lub kredką oczy, mocniej akcentując kości policzkowe oraz sięgając po ciemniejszą szminkę.


Lilianna Marcinkiewicz-Krysiak, wizażystka
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Zasady makijażu biznesowego
Makijaż do pracy powinien spełniać przede wszystkim dwa wymogi – korygować a jednocześnie być subtelny. Poza nielicznymi wyjątkami w pracy większość z nas nie powinna sobie pozwalać na ekstrawagancje. Jeśli mamy być odbierane jako profesjonalistki, należy zapomnieć o eksperymentach.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe