Środa, 23 maja 2018r. Leoncjusza, Michała, Renaty
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Planeta Kobiet poleca wyjątkowe płyty

Czas na listę nowości od wytwórni Regio Records. Albumy, które zawierają gorące przeboje i wspomnienia. Płyty idealnie nadające się na wieczory we dwoje, wspólne śpiewanie i dobrą zabawę!
Planeta Kobiet poleca:

Legendy polskiej gitary – różni wykonawcy (wyd. Regio Records)

Jeszcze nigdy w historii polskiej fonografii nie było takiego zestawienia! To jedyna w Polsce próba zebrania Wielkich Legend Polskiej Gitary w jedną legendarną kompilację. Gitara jest symbolem i ikoną rock and rolla, a gitarzysta tworzy ogromną część charakteru i brzmienia grupy, w której gra. Historia polskiej muzyki rockowej i rozrywkowej przebogata jest w niesamowicie utalentowanych gitarzystów, niezwykle emocjonalne solówki, które będąc częścią wielkich evergreenów stały się, podobnie jak tekst czy śpiew wokalisty, symbolem wielkich niezapomnianych przebojów.  

Trudno wręcz wyobrazić sobie obraz i brzmienie polskiej muzyki bez takich nazwisk jak Jan Borysewicz, Dariusz Kozakiewicz, Ryszard Sygitowicz, Jarosław Śmietana czy Grzegorz Skawiński. Trudno wyobrazić sobie legendę Dżemu bez niezwykłych gitar Jerzego Styczyńskiego i Adama Otręby lub potęgę innych zespołów, jak TSA, Lombard czy Turbo bez Andrzeja Nowaka, Piotra Zandera i Wojciecha Hoffmana. Talent i dorobek tych niezwykłych muzyków nie pozostaje bez wpływu na kształt i osobowość dzisiejszego polskiego rocka. 

Kluczem do powstania "Legend Polskiej Gitary" było skompilowanie krążka ukazującego czasem inne, solowe oblicze wybitnych Artystów. Płyta uświadamia potężną siłę polskiej gitary i będzie stanowiła źródło inspiracji dla dziesiątków, jeśli nie setek młodych polskich muzyków i miłośników gitarowego grania. Potęga ta w niczym nie ustępuje światowym dokonaniom największych artystów gitary. To chyba najbardziej gitarowa polska płyta w historii!

Na uwagę zasługuje fakt ogromnego entuzjazmu, z jakim odebrali nasz pomysł wszyscy wymienieni muzycy. Niektórzy z nich, jak Dariusz Kozakiewicz, zaproponowali nigdzie wcześniej nie publikowane nagrania, nagrane pod szyldem własnego nazwiska! Inni dostarczyli utwory, które sami wybrali, będące ich wykonaniami w ramach wielkich legendarnych zespołów, z którymi działali.

Tracklista:
1. Dariusz Kozakiewicz - "Pozwalam Ci"
2. Jan Borysewicz - "Jaś Wędrowniczek"
3. Ryszard Sygitowicz - "Cavalcado"
4. Grzegorz Skawiński - "Over The Mountain"
5. Marek Raduli - "Uwerturka"
6. Wojciech Hoffman - "Behind The Windows"
7. Zanderhaus - Piotr Zander - "Zanderhaus (instr.)”
8. Dżem - Jerzy Styczyński, Adam Otręba - "Leci Muza"
9. Jarosław Śmietana - "Bieganie po Manhattanie"
10. Perfect - Andrzej Urny - "A kysz, biała mysz"
11. Wojciech Wierus (Formacja Nieżywych Schabuff) - "Part Of God"
12. Leszek Winder - "Blues o śmierci"

Legendy Jarocina – różni wykonawcy (wyd. Regio Records)

Przenieśmy się do czasów, kiedy latem, niewielka miejscowość w sercu Polski zamieniała się w prawdziwą stolicę buntu, postawionych na głowie czubów, glanów, ale także wspólnoty oraz głośnej, bezkompromisowej muzyki rockowej. Jeśli jakieś zjawisko w polskiej historii można nazwać „polskim Woodstock” to był to właśnie Jarocin. Długo przemilczane przez władze i media zespoły sceny jarocińskiej, dziś są legendami artystycznej odwagi, ikonami swoich czasów, a ich pełne energii i buntu przesłanie, dziś dowodzi jak twórcze i zaangażowane było pokolenie ery Jarocina.

Przenieśmy się, więc do czasów, kiedy i my na klatkach schodowych, z gitarami i w glanach, kontestowaliśmy na swój sposób PRL-owską rzeczywistość, do czasów, w których słowo „wolność” dla wielu było równoznaczne z nazwą Jarocin.

Tracklista:  
1. Republika – Biała Flaga
2. Made in Poland – Ja myślę
3. Farben Lehre – Matura 2001
4. Proletaryat – Proletariat
5. Siekiera – Misiowie puszyści
6. Madame – Może właśnie Sybilla
7. TSA – 51
8. Brygada Kryzys – Centrala
9. Acid Drinkers – I f... the Violence
10. Śmierć Kliniczna – Nasza Edukacja
11. PRL – Ona
12. Turbo – Dorosłe dzieci
13. Strajk – Gaz
14. Variete – I znowu ktoś przestawił kamienie

Tribute To Chick Corea - Matusi Piotr Quartet (wyd. Regio Records)

W maju 2014 roku zarejestrowany został materiał dźwiękowy zawierający znakomite kompozycje jednego z największych, najbardziej cenionych i rozpoznawalnych pianistów jazzowych na świecie jakim jest Armando „Chick” Corea. Artysta ten od lat sześćdziesiątych XX wieku kreatywnie działa komponując, koncertując, biorąc udział w wielu zróżnicowanych, ciekawych projektach. Jest doceniany najważniejszymi nagrodami w dziedzinie sztuki muzycznej.

Do najnowszych z jego wydawnictw płytowych należą pozycje takie jak „Portraits”, „Vigil” czy „Trilogy”. Corea został uhonorowany rozlicznymi, istotnymi nagrodami świata muzyki takimi jak Grammy, czy nagrodami „Downbeat Magazine”, „JazzTimes Magazine”. Chcąc wnieść na polską scenę jazzową element uhonorowania twórczości tego wielkiego artysty, pianista młodego pokolenia jakim jest Piotr Matusik postanowił nagrać kilka jego kompozycji.

Program nagrania starannie dobrany stanowi sześć utworów z początku twórczości mistrza. Zawierają się one w okresie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Są nimi: „Now he sings now he sobs” z płyty o tym samym tytule, na której znajduje się również znany utwór w metrum 3/4 a jest nim Windows, który także został zarejestrowany. „Tones for Joan's bones” z płyty o tym samym tytule to piękna ballada z tematem zagranym przez fortepian, „The One Step” utwór z elektronicznie brzmiącej płyty zatytułowanej „Friends”, tutaj w akustycznym wydaniu, „Litha” oraz piękny temat „You're everything” zaśpiewany przez basistę Dariusza Ziółka.

Do zespołu Piotr Matusik zaprosił świetną zgraną z sobą sekcję rytmiczną, którą stanowią znakomici muzycy znani już od lat na scenie jazzowej, basistę Dariusza Ziółka oraz perkusistę Adama Buczka. Na saksofonie tenorowym zagrał kreatywny improwizator, świetny muzyk młodego pokolenia Jakub Chojnacki, od dwóch lat absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Lider kwartetu to pianista, kompozytor uhonorowany w ostatnich dwóch latach wieloma nagrodami. Większość z dotychczasowych sukcesów odniósł w kwartecie młodego skrzypka Bartosza Dworaka. Kwartet zdobył nagrody Grand Prix konkursów Lotos Jazz Festiwal 2014 oraz Jazz Juniors 2013. Obecnie zespół przygotowuje się do nagrania drugiej płyty na którą materiał pisze właśnie Piotr Matusik.

Pianista w roku 2014 został laureatem pierwszej nagrody Novum Jazz Festiwal i uhonorowany tytułem Nowa nadzieja jazzu. Autorzy recenzji koncertów podkreślają biegłość techniczną, charyzmatyczność interpretacji wykonywanych utworów oraz oryginalność kompozycji autorstwa Piotra Matusika. Materiał płyty „Tribute to Chick Corea” brzmi energetycznie, stylowo swinguje dzięki pracy doskonałej sekcji rytmicznej w osobie Dariusza Ziółka, który obdarza nas dodatkowo obszernymi wirtuozowskimi solami i scatującym wokalem oraz Adama Buczka, który gra bardzo stylowo i energetycznie zarówno pałkami jak i miotłami a jego werbel wręcz zachwyca brzmieniem. Jakub Chojnacki urzeka pięknym brzmieniem, jego sola są kreatywne, zróżnicowane a tematy zagrane emocjonalnie.  

„Tribute to Chick Corea” to płyta, na której usłyszeć możemy dawkę energetycznego, akustycznego jazzu zawartego w znakomitych kompozycjach jednego z najbardziej znanych pianistów jazzowych na świecie – Chick’a Corea’i. Zainspirowany jego twórczością pianista młodego pokolenia jakim jest Piotr Matusik postanowił oddać hołd mistrzowi, nagrywając jego kompozycje wspólnie z doświadczonymi muzykami: Dariuszem Ziółkiem – bass, Adamem Buczkiem – drums oraz Jakubem Chojnackim – tenor saxophone. Kwartet Piotra Matusika gra energetycznie, stylowo swinguje, oddając oryginalny klimat kompozycji Chick’a Corea’i. Usłyszymy kreatywne introdukcje oraz solówki fortepianu, piękne brzmienie saksofonu jak i niesamowicie zgraną ze sobą, wirtuozowską sekcję rytmiczną. 

Tracklista:
1. Windows (12:38)
2. The One Step (10:29)
3. Tones for Joan’s Bones (8:55)
4. Litha (9:51)
5. You’re Everything (7:02)
6. Now He Sings, Now He Sobs (10:28)

Piotr Matusik Quartet “Tribute to Chick Corea” Piotr Matusik – piano Jakub Chojnacki – tenor saxophone Dariusz Ziółek – bass Adam Buczek - drums muzyka: Chick Corea

Planeta Kobiet poleca wydarzenia muzyczne i sportowe, które wspiera medialnie. Jeśli chcesz gościć naszą muzyczną ekipę, zjeść smaczny tort firmy STESKAL, brać udział w licznych konkursach z nagrodami, wysłuchać największych przebojów lata - zaproś nas do siebie, do swojego obiektu wypoczynkowego. Zapraszamy do współpracy! Zgłoszenia przesyłamy na adres: mmp@poczta.fm lub telefonicznie: 506-784-988.

28 i 29 sierpnia zapraszamy na SOPOT DISCO POLO LIVE FESTIVAL 2015. W trakcie dwóch dni muzycznego święta zwolenników i sympatyków muzyki disco polo i dance wystąpi czołówka krajowego topu jak i najciekawsi debiutanci. Imprezę rozkręcać będzie DJ PATRICK B., a wystąpią m.in: DWA PLUS DWA, LOOKS, MEJK, AFTER PARTY, BOSTTON, STEREO, D-BOMB, PIEKNI I MŁODZI i wielu innych. Planeta Kobiet zaprasza na HIPODROM SOPOT.

W dniach 11-13 września zapraszamy czytelników do przepięknej i malowniczej Krynicy - Zdrój, w której odbywać będzie się kolejna edycja PZU FESTIWAL BIEGOWY 2015 (www.festiwalbiegowy.pl). Będziemy obecni na muzycznej scenie z naszymi zaprzyjaźnionymi artystami muzyki pop i dance. Szukajcie także stoisk reklamowych agencji I.D.Media i Regio Records. Na trasach biegowych reprezentować będzie nas zawodnik kickboxingu Maciej Kiełbasa, którego wspierać w biegach będą: PROMIXX.PL (www.promixx.com.pl) i SMMASH X-WEAR (www.smmash.eu) i KOMODO (www.komodo24.pl).

Partnerami „Muzycznego Lata 2015” jest: Ośrodek Wypoczynkowy MIMOZA (www.ow-mimoza.pl), PROMIXX - zdrowy tryb życia przez cały rok (www. promixx.com.pl). Twarzą sportu Muzycznego Lata 2015 jest Maciej Kiełbasa - zawodnik Kickboxingu (Talent lata). Na spotkania i koncerty zaprasza KOMODO (www.komodo24.pl) zapewnia moc energii „Muzycznego Lata 2015" z Planetą Kobiet i telewizją MTV24.TV; DEE JAY MIX CLUB (www.DJmixclub.pl) i Radio MTV 24.TV (www.radiomtv24.pl).

Opracował: Music Media Press dla Planeta Kobiet
Współpraca: Regio Records
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Planeta Kobiet poleca wyjątkowe płyty
Czas na listę nowości od wytwórni Regio Records. Albumy, które zawierają gorące przeboje i wspomnienia. Płyty idealnie nadające się na wieczory we dwoje, wspólne śpiewanie i dobrą zabawę!
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

KOMODO polecam , pilem w wawa a na śląsku nie widzę :(
Adam Zabrze 2015-08-07 13:17:28
fajne płyty i KOMODO , piłem polecam
Darek 2015-08-06 17:23:49
:):) fajne propozycje Gratulacje
Marek z Szczawnicy  2015-08-05 13:05:46
LEGENDY JAROCINA super zestaw
Paweł 2015-08-05 12:44:33
o i Komodo , fajny energetyk i dobre płyty
Kamila  2015-08-05 12:07:06
fajne płyty , Jarocin kupię
Bartek Katowice  2015-08-05 11:46:43
Extraaaa!
dawid 2015-08-05 11:39:16
super płyty , gdzie je można kupić ? empik? a to KOMODO , to zajefajny piłem :)
Tadek  2015-08-05 09:58:17
extraaa :)
Daniel 2015-08-05 09:55:41
Gdzie KOMODO można kupić ? na waszych imprezach też??/
Adrian  2015-08-05 09:25:42


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera

 
zapisz wypisz

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2018 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe