Czwartek, 20 czerwca 2024r. Bogny, Rafaeli, Rafała
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Maciej Dreszer nagrodzony przez Czytelników

Z ogromną przyjemnością i satysfakcją informujemy, że Maciej Dreszer - jeden z najpopularniejszych młodych kierowców wyścigowych został nagrodzony statuetką "SPORTOWY TALENT ROKU 2015".
Nagroda została przyznana przez Czytelników i widzów Planety Kobiet, Imperium Kobiet i MTV24.TV. Jej uroczyste wręczenie odbędzie się w Krakowie, początkiem stycznia 2016 roku.

Maciej Dreszer jest członkiem Kadry Narodowej w zespole Race National Team Poland. Mimo dopiero 19 lat - kilka miesięcy temu znalazł się w Wikipedii. W sporcie wyczynowym realizuje się już 4 lata. W wieku 16 lat, gdy jeszcze nie miał prawa jazdy, wystartował w serii KIA Lotos Race - dzięki finansowemu wsparciu rodziców, którzy zainwestowali w niego ciężko zarobione pieniądze.

- Kolejny rok startów to Puchar Volkswagena, który wymagał zaangażowania ponad pół miliona złotych. Rodzice jeszcze tym razem “dali”. Wystartowałem jako najmłodszy kierowca i jedyny sportowiec bez sponsora. Jako loga mogłem zrobić naszywki TATO, MAMA. Niespodziewanie potencjał dostrzegła we mnie Grupa Azoty, która została moim Głównym Partnerem i otrzymałem dodatkowe wsparcie finansowe. Te pieniądze postanowiłem tylko w części przeznaczyć na cele związane ze sportem a resztę zainwestować. Większość środków zainwestowałem w promocję Grupy Azoty. Wartość mediowa wszystkich pojawień zagranicznych mojego wizerunku i auta z logotypem Grupy Azoty została wyceniona przez niezależne instytuty badawcze na ponad pół miliona Euro. -  opowiada młody sportowiec.

W kolejnym sezonie Dreszer stał się wzorem do naśladowania przez młodych sportowców. Wiele firm zauważyło go jako młodego sportowca w którego warto zainwestować.

- Oczywiście pomogły sukcesy sportowe. Moje zwycięstwa zauważyły największe koncerny branży motoryzacyjnej. Pierwszą propozycję otrzymałem od koncernu Pirelli, który zaproponował mi start w 24-godzinnych wyścigach na najtrudniejszym torze świata - NURBURGRINGU. To właśnie tam, dzięki swojej ciężkiej pracy i wielogodzinnym treningom kilkukrotnie stawałem na podium. Jestem najmłodszym kierowcą w historii światowego motorsportu, który wystartował i zwyciężył na tym torze. - mówi z dumą dziewiętnastolatek.

Sport samochodowy można porównać do przedsiębiorstwa. Ludziom „z zewnątrz” może wydawać się, że jest to przedsiębiorstwo jednoosobowe, a tak naprawdę jest to co najmniej kilkunastoosobowa firma, której organizacja pracy zwłaszcza w czasie wyścigu musi być perfekcyjna bo to decyduje o sukcesie.

- Na początku tego roku stanąłem na rozdrożu. Jak wybrać właściwą drogę i zapiąć budżet, który w Toyocie wyniósł ponad milion złotych, a w BMW bądź formule Renault, którzy zaproponowali mi starty wyścigowe budżet jest trzykrotnie wyższy? Może lepiej wyhamować niż przeinwestować? I tu znowu jak w biznesie - musiałem podjąć właściwą decyzję. Za radą mojego taty, który działa w biznesie od 30 lat postawiłem na innowacje i technologię. W roku 2015 zdecydowałem się wystartować najnowszym dziełem koncernu BMW. W trzech pierwszych wyścigach w Belgii i Holandii trzy razy stawałem na podium a kilka dni temu wygrałem morderczy 24-godzinny wyścig na torze Zolder. Dziś za jeden start w prestiżowym wyścigu zespoły z całego świata chcą płacić mi więcej niż oferował za cały roczny sezon wyścigowy nie jeden sponsor. To daje mi szanse rozwoju, kontynuacji mojej pasji i startów w najbardziej prestiżowych wyścigach na świecie. - wyjaśnia Maciej.

Czemu ten zdolny chłopak tak szybko został zauważony wśród setek dobrych kierowców na świecie, którzy często dysponują ogromnymi budżetami? Tu znowu nasuwa się porównanie do biznesu.

- Po prostu znalazłem niszę w motorsporcie. W pewnym momencie, który został wybrany nieprzypadkowo zamiast logotypów marek motoryzacyjnych na moim aucie wyścigowym znalazło się oryginalne wzornictwo fundacji Jurka Owsiaka. Tym autem pojechałem na 24-godzinny wyścig do Dubaju. Moja kreatywność, pomysł „na siebie” i to wyjątkowe auto spodobało się biznesmenom z Belgii i Francji, którzy sfinansowali przewóz wyścigówki statkiem i mój pobyt w Emiratach. Moje auto zostało okrzyknięte Art-carem. Moją Toyotę pokazywały przez 24 godziny telewizje w kilkudziesięciu krajach świata. Odwiedził mnie na torze ambasador RP, rektor uniwersytetu w Dubaju, proponując stypendium i studia, poznałem też hiper bogatych szejków i biznesmenów z Emiratów.

– wyjaśnia Dreszer. Biznes i sport jak widać mają dużo wspólnego. W obu dyscyplinach sukces odnoszą Ci, którzy mają talent, pomysł, potrafią zdobyć i właściwie spożytkować pieniądze. Odrobina szczęścia również nie zaszkodzi...

Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy naszej dumy narodowej! Do zobaczenia w styczniu na rozdaniu nagród od naszych Czytelników.

Opracował: MMP
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Maciej Dreszer nagrodzony przez Czytelników
Z ogromną przyjemnością i satysfakcją informujemy, że Maciej Dreszer - jeden z najpopularniejszych młodych kierowców wyścigowych został nagrodzony statuetką "SPORTOWY TALENT ROKU 2015".
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Gratulacje i sukcesów
Grzegorz z Krakies 2015-10-29 05:38:30
Gratulacje Maciek jesteś wielki. Jak można wejść na imprezę z nagrodami .powodzenia
jurek z Wieliczki 2015-10-28 22:27:06
Gratulacje dla Maćka !!
Kamlil z Warszawy 2015-10-28 15:56:10


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2024 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe