Czwartek, 20 czerwca 2024r. Bogny, Rafaeli, Rafała
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Rekrutacja do wyścigów Młodych Gwiazd

Studenci z Polski potrzebni do wyścigów „Młodych Gwiazd” ; Niezwykłe zawody, wielki świat motosportu, tylko dla młodych, ambitnych, nastawionych na sukces – prawdziwe wyzwanie. Patronat medialny Planety Kobiet!
Maciek Dreszer rozpoczyna rekrutację do 10 międzynarodowych TEAMów wyścigowego pucharu Reiter Young Stars – potrzebni studenci - dwaj zdolni mechanicy oraz marketingowiec. Zgłoszenia kandydatów na team@maciejdreszer.com do 25 marca br, do północy. Kim są idealni kandydaci? To studenci polskich uniwersytetów, fascynacji motoryzacji, którzy marzą o udziale w prawdziwych zawodach wyścigowych w profesjonalnym teamie, z wielkimi sponsorami, super maszynami sportowymi i w prawdziwie międzynarodowym środowisku.

- Marzenia się spełniają, trzeba tylko dać im szansę – zachęca Maciek Dreszer – młody kierowca wyścigowy z Tarnowa, który od kilku lat robi furorę na międzynarodowych torach wyścigowych. Ma m.in. tytuł mistrza w europejskiej edycji pucharu BMW M235i i jest najmłodszym w historii motorsportu zwycięzcą na najniebezpieczniejszym torze świata – Zielonym Piekle – Nurburgringu.

Idea wyścigu
To puchar wyścigowy rozgrywany na torach całej Europy. Współzawodnictwo młodych, międzynarodowych teamów. Idea, która zrodziła się z potrzeby dużych firm motoryzacyjnych sponsorujących wyścigi samochodowe, aby wyszukiwać i „wyłapać” młode talenty – kierowców, mechaników oraz marketingowców, zdolnych za kilka lat osiągać sukcesy w profesjonalnym motosporcie. W tym międzynarodowym pucharze wyścigowym zwycięża team, a nie zawodnicy, nawet ci najszybsi na mecie.

Na sukces pracuje cały zespół: kierowcy, mechanicy, ale również marketingowiec, który prezentuje team, pozyskuje fanów i komunikuje się z mediami. Każdy członek zespołu jest ważny. Kierowcy to chłopak lub dziewczyna, podczas zawodów jadą samochodem teamu na zmianę. Co ważne wszyscy uczestnicy, również Polacy, trafiający do międzynarodowych teamów, są rozlosowywani, a więc najprawdopodobniej nie będą ze sobą współpracować.

- Chodzi o to, aby nauczyć się pracy zespołowej w środowisku międzynarodowym – podkreśla Maciek Dreszer. – Oprócz rywalizacji w teamach, gdzie będziemy współzawodniczyli o końcowy wynik całego teamu liczy się jednak polska solidarność, a więc będziemy sobie również kibicować – przekonuje Maciek.

O zawodach
Pomysłodawcą i organizatorem zawodów jest Hans Reiter, właściciel stajni GT Reiter Engineering w Kirchanschoering, w Bawarii, który w partnerstwie z KTM Sportscar GmbH oraz Stephane Ratel z SRO Motorsport Group stworzyli “REITER YOUNG STARS” – zawody, których inauguracja nastąpi już za niespełna 2 miesiące.

- Przede wszystkim chodzi o stworzenie warunków do stałego rozwoju dla kierowców oraz umożliwienie dostępu naszym partnerom do najzdolniejszych inżynierów motoryzacyjnych – wyjaśnia Hans Reiter. – Młodzi kierowcy oraz inżynierowie powinny mieć pełen dostęp do zawodów prestiżowej serii GT i mieć większe możliwości udziału w nich niż tylko sprawdzanie ciśnienia opon – mówi Hans Reiter.

Samochód KTM

Samochód to wyścigowy bolid KTM X-BOW GT4. Samochód powstał na bazie podzespołów znanego austriackiego producenta KTM, ma silnik Audi i technologie używane w takich samochodach jak np. Lamborghini. Do potrzeb zawodów zbudowanych zostało tylko 10 takich samochodów, każdy z karbonową ramą nadwozia wykonaną w technologii „Monocoque”, wadze poniżej 1000 kg I mocy 360 KM.

Rekrutacja

Rekrutację wśród studentów polskich uczelni na prośbę organizatora wyścigów przeprowadza Maciek Dreszer, który jak na razie jest jedynym polskim kierowcą biorącym udział w tym pucharze wyścigowym. Rekrutacja skierowana jest do studentów lub zespołów uczelnianych wszystkich uniwersytetów i uczelni technicznych w Polsce. Każdy ma szansę. Udział w projekcie nie jest płatny. Organizatorzy zapewniają pokrycie wszystkich kosztów udziału, przejazdów na zawody, zakwaterowania, wyżywienia etc.

Rekrutacja rozpoczyna się z dniem 8 marca 2016 i pierwszy etap zbierania aplikacji, czyli CV oraz listu motywacyjnego potrwa do 25 marca. 28 marca zostaną ogłoszone wyniki, a wybrani kandydaci zostaną zaproszeni do udziału w testach praktycznych na torze wyścigowym, gdzie Maciek Dreszer wraz z zawodowym business coachem oraz swoją ekipą mechaników przeprowadzi drugi etap rekrutacji kandydatów.

Sprawdzana będzie motoryka, myślenie, praca zespołowa i odporność na stres. Na tę niezwykłą rekrutację zostaną zaproszone również media. Po tym etapie zostaną wyłonione rekomendowane uczelniane teamy, z których organizator pucharu wybierze uczelnię do współpracy. Zwycięzcy pojadą na start projektu, oficjalne spotkanie teamów z całego świata oraz wielkie losowanie w Salzburgu . Następnym krokiem będzie już wyjazd na wyścigi, pierwsze na legendarnym torze Monza. Sezon wyścigowy to cykl 5 zawodów, rozgrywanych w Europie od kwietnia do października 2016r.

Zwycięzcy w konkursie oprócz niesamowitych nagród mają szansę rozpocząć profesjonalną karierę w dalszych wyścigach sportów motorowych korzystając ze wsparcia i kontraktów z największymi firmami motoryzacyjnymi.

Więcej szczegółów na: http://www.reiter-ktm.com/en/

Ogłoszenie rekrutacyjne

Stanowiska: 2 mechaników i 1 marketingowiec teamu międzynarodowych wyścigów serii GT “REITER YOUNG STARS” W związku ze startem nowego pucharu wyścigowego “REITER YOUNG STARS” Maciej Dreszer szuka kandydatów (studentów lub zespoły uczelniane) do udziału w międzynarodowym zespole studenckim, obsługującym bolid wyścigowy KTM X Bow GT4

Zapewniamy:

- udział w niesamowitych, profesjonalnych zawodach międzynarodowych w teamach z całego świata, ścigających się w bolidach KTM X-Bow GT4
- pokrycie wszystkich kosztów udziału w zawodach, logistyki, wyżywienia etc.
- kontakt z największymi sponsorami, profesjonalnymi inżynierami teamów, reprezentantami świata motoryzacji
- niesamowite kontakty międzynarodowe z ludźmi z całego świata i prawdziwe sportowe emocje, współpracę i rywalizację teamów
- ciężką pracę, naukę, nieprzespane noce i możliwość sukcesu w sportach motorowych
- szansę na zwycięstwo teamu i niezwykłe nagrody, a także w przyszłości na kontrakt z największymi stajniami motosportów na świecie

Wymagania:

- musisz być studentem lub studentką uczelni wyższej w Polsce
- jeśli aplikujesz na stanowisko mechanika – kierunki techniczne, marketingowca – humanistyczne. Najlepiej, gdy zgłosicie się już jako 3 - osobowy zespół uczelniany. Wyjątki są możliwe, ale musisz nas zaskoczyć.
- szukamy wyłącznie osób ambitnych, odważnych, którzy chcą przeżyć prawdziwą życiową przygodę. Jeśli lubisz oglądać sporty motorowe wyłącznie w kapciach, przed telewizorem, przy paczce chipsów – zostań w domu i oglądaj zawody z pozycji kanapy
- musisz kochać motosport, motoryzację i chcieć osiągnąć w niej sukces
- team player – jeśli nie do końca wiesz o co chodzi, to tego Cię nauczymy
- musisz być gotowy przez następne pół roku jeździć po słynnych torach całej Europy, aby uczyć się i ciężko pracować na sukces całego teamu – nie martw się o swoje studia, to głownie weekendy i nie wszystkie, dasz radę
- musisz znać angielski na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację w międzynarodowym środowisku – nie interesuje nas Twój akcent i wysublimowane słówka lub certyfikat Oxford, czy Cambridge – musisz swobodnie się komunikować – sprawdzimy to.

Zgłoszenia: CV wraz z listem motywacyjnym dostarcz nam na team@maciejdreszer.com do 25 marca 2016r – do północy.

Wybór kandydatów nastąpi kilka dni później. Kandydaci dostaną zaproszenia na drugi etap rekrutacji (praktyczny) mailowo. Zaskocz nas, wymagamy od Ciebie odwagi, kreatywności i niezwykłych mocy. Zastanów się co możesz wnieść do motorsportu i napisz to nam! Czekamy na Twoją aplikację.

Opracował: Music Media Press dla Planeta Kobiet
Materiał prasowy: Biuro Prasowe Dreszer Motor Sport
Foto: Dreszer Motor Sport & Music Media Press
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Rekrutacja do wyścigów Młodych Gwiazd
Studenci z Polski potrzebni do wyścigów „Młodych Gwiazd” ; Niezwykłe zawody, wielki świat motosportu, tylko dla młodych, ambitnych, nastawionych na sukces – prawdziwe wyzwanie. Patronat medialny Planety Kobiet!
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Pozdrawiam
Anonim 2016-03-14 15:52:17
Trzymam kciuki za projekt i za Ciebie Maciek też !!!
Patrycja 2016-03-14 07:56:54
Maciek Powodzenia
Patrycja 2016-03-13 21:54:31
Czy indywidualne osoby mogą się zgłaszać ?
Tadeusz - student  2016-03-13 19:22:37
Brawo Maciek !!!!
Wiola 2016-03-13 18:45:15


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2024 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe