Czwartek, 18 lipca 2024r. Kamila, Karoliny, Roberta
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Jubileuszowy Sputnik zawitał do Warszawy

Pokazem filmu „Raj" w reż. Andrieja Konczałowskiego w kinie Iluzjon, rozpoczął się 10 jubileuszowy „Sputnik nad Polską". W Warszawie potrwa do 13 listopada, następnie będzie gościł w kilkudziesięciu miastach w Polsce.
W tegorocznej edycji festiwalu będzie można zobaczyć aż 150 obrazów, poczynając od animowanych filmów dla dzieci, po chwytające za serce dramaty oraz zabawne komedie. Po raz pierwszy wystartuje KONKURS FILMÓW DOKUMENTALNYCH „Rosja w dokumencie", w którym spośród 11 naprawdę znaczących tytułów m.in.: „Brodski nie jest poetą” Antona Żełnowa, „24 śniegi „Michaiła Barynina, „Mój przyjaciel Boris Niemcow” w reżyserii Zosi Rodkiewicz, „Pułapka na myszy" Kristiny Kwitko, czy „Twój brat Kain” Iriny Wasilewskiej, wyłoniony zostanie zwycięzca.

O Grand Prix Sputnika w KONKURSIE FILMÓW FABULARNYCH ubiegać się będzie 16 najciekawszych produkcji ostatnich dwóch lat. Będą to filmy nagradzane i wyróżniane na tegorocznym 27 Otwartym Rosyjskim Festiwalu Filmowym Kinotawr w Soczi, filmy triumfujące na 68 MFF w Cannes oraz objawienia 24 Festiwalu Kina Rosyjskiego Okno na Europę w Wyborgu. Wśród nich zobaczymy m.in.: „Boisko” w reż. Eduarda Bordukowa, „Dotyk wiatru” Olgi Wieremiejewej i Jeleny Demidowej czy „O miłości” Anny Melikian. Pojawi się również nagrodzony w Wenecji Srebrnym Lwem za najlepszą reżyserię film "Raj" Andrieja Konczałowskiego, czy też doceniony w Soczi „Windykator" debiutującego Aleksieja Krasowskiego.

SEKCJA KALEJDOSKOP tradycyjnie przedstawi najgłośniejsze rosyjskie produkcje fabularne i w tym roku obfitować będzie w świetne rosyjskie komedie. W programie znajdą się takie tytuły jak: „Piątek” Jewgienija Szelakina, czy” Duch” w reżyserii Aleksandra Wojtinskiego. Na uwagę zasługuje także komedia muzyczna „Podróż nie poślubna" Dmitrija Izmiestiewa, jak również komediodramat „Do wynajęcia dom ze wszystkimi niedogodnościami" Wiery Storożowej. Sekcja zaprezentuje także film grozy: „Dislike” Pawła Ruminowa oraz thriller "Sztuka Prawdziwa” Renata Dawletjarowa.

Gratką dla kinomanów będzie przegląd dorobku twórczego znanych mistrzów: RETROSPEKTYWA SIERGIEJA SOŁOWIOWA z gościnnym udziałem reżysera oraz przegląd filmów ANDRIEJA TARKOWSKIEGO.

W specjalnej sekcji NAJLPEPSZE Z NAJLEPSZYCH zaprezentowane zostaną wszystkie dotychczas nagrodzone i wyróżnione filmy ostatnich 9 edycji m.in. : „Żyła sobie baba” Andrieja Smirnowa, „Geograf przepił globus” Aleksandra Wieledinskiego „ Morfina" Aleksieja Bałabanowa, „Palacz” Aleksieja Bałabanowa, „Wygnanie” Andrieja Zwiaginicewa oraz pozostałe zwycięskie pozycje.

W ramach MAŁEGO SPUTNIKA będą odbywały się pokazy filmów w trzech kategoriach wiekowych: Dla widzów najmłodszych, Duże kino dla maluchów oraz Kino dla młodzieży.

Wielkie święto kina rosyjskiego organizowane jest przez Fundację Wspieram, przy zaangażowaniu Centrum Rosyjsko-Polskiego Dialogu i Porozumienia w Moskwie. Dla polskiej publiczności stanowi niepowtarzalną okazję do zapoznania się z wartościowymi produkcjami zza wschodniej granicy, które nie są dystrybuowane w naszym kraju. Niewątpliwie spotkania te służą także przełamywaniu barier i obalaniu stereotypów dzielących Polaków i Rosjan.

Pokazy filmów odbywają się w Kinie LUNA, ILUZJON FILMOTEKI NARODOWEJ oraz Kinie ELEKTRONIK.

Pełna fotorelacja na naszym Facebooku www.facebook.com/planetakobietcompl

Dorota Tuńska
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Jubileuszowy Sputnik zawitał do Warszawy
Pokazem filmu „Raj" w reż. Andrieja Konczałowskiego w kinie Iluzjon, rozpoczął się 10 jubileuszowy „Sputnik nad Polską". W Warszawie potrwa do 13 listopada, następnie będzie gościł w kilkudziesięciu miastach w Polsce.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2024 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe