Środa, 23 maja 2018r. Leoncjusza, Michała, Renaty
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Prestiżowy Bal Debiutantek 2017

Już 4 lutego w Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń towarzyskich roku – Bal Debiutantek 2017. Głównym punktem tego wyjątkowego wydarzenia będzie pokaz kostiumów scenicznych przygotowany przez WSA w Warszawie oraz walc Debiutantek.
Na balu nie zabraknie znanych nazwisk, swój udział potwierdzili już m.in. Alicja Węgorzewska, Julia Wieniawa-Narkiewicz, Andrzej Precigs, Tomasz Stockinger, Zofia Czerwińska, Małgorzata Zawadzka, Laura Łącz, Izabela Kopeć, Ryszard Rembiszewski czy Jerzy Gruza.

Bal Debiutantek 2017 rozpocznie się 4 lutego, o godz. 20.00. Debiutantki to uczestniczki jedynego w Polsce programu edukacyjno-charytatywnego, realizowanego w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, autorstwa Agnieszki Michalczyk. Dziewczęta z całej Polski w wieku 18-24, w czasie trwającej ponad rok tzw. „Pensji Debiutantek”, zgłębiają wiedzę niezbędną w życiu każdej młodej kulturalnej kobiety, a także organizują ogólnopolskie akcje charytatywne. Pokaz kostiumów scenicznych przygotowany przez absolwentki Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie, będzie głównym punktem wieczoru.

– Pokazy kreacji z różnych epok w wykonaniu Debiutantek i WSA już na stałe wpisały się w program Nocy Muzeów organizowanej w Pałacu w Wilanowie. Podczas Balu Debiutantek zaprezentujemy krótki spektakl, gdzie główną rolę zagrają kostiumy trzech absolwentek WSA: Katarzyny Markiewicz, Agnieszki Kordygi i Anny Borkowskiej Minajew w choreografii Pauliny Wycichowskiej do muzyki Michała Jelonka – tłumaczy Agata Manowska, dyrektor artystyczna Wyższej Szkoły Artystycznej.

Pokaz Wyższej Szkoły Artystycznej to połączenie sztuki charakteryzacji ze spektakularnymi kostiumami wpisującymi się już od lat w wyjątkowy styl uczelni. Kreacje WSA to znak jakości połączonej z niezwykła kreatywnością.

– Nasze kostiumy nigdy nie były podporządkowane określonym rolom teatralnym czy filmowym. Same w sobie stanowią wartość artystyczną i dlatego tak entuzjastycznie są odbierane przez widzów. Goście Balu Debiutantek będą mieli okazję zobaczyć kostiumy doceniane i nagradzane na całym świecie – dodaje Agata Manowska.

Bal Debiutantek jest zwieńczeniem trwającego ponad rok programu i poprzedza wyjazd Debiutantek na Opernball do Opery Wiedeńskiej, którego „Debiutantki” są stałym partnerem zagranicznym. W programie Balu Debiutantek m.in. walc Wojciecha Kilara z filmu „Trędowata” w wykonaniu Debiutantek III i IV edycji oraz tancerzy ZPiT UW „Warszawianka”, pokaz kostiumów autorstwa studentów i absolwentów WSA oraz aukcja charytatywna dla dzieci z Aleppo, którą poprowadzi Ryszard Rembiszewski.

Gospodynią Balu będzie Ewa Wojciechowska.

Oprawę muzyczną zapewni Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej „The Engineers Band” pod batutą Dariusza Łapińskiego.

Organizatorzy Balu Debiutantek: Politechnika Warszawska, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz Fundacja im. Królowej Marii Kazimiery.

Współorganizatorzy: Wyższa Szkoła Artystyczna, Uniwersytet Warszawski, ZPiT UW „Warszawianka” i Akademia Wilanowska.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 4,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Prestiżowy Bal Debiutantek 2017
Już 4 lutego w Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń towarzyskich roku – Bal Debiutantek 2017. Głównym punktem tego wyjątkowego wydarzenia będzie pokaz kostiumów scenicznych przygotowany przez WSA w Warszawie oraz walc Debiutantek.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera

 
zapisz wypisz

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2018 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe