Czwartek, 24 maja 2018r. Joanny, Zdenka, Zuzanny
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Pistacje - królewskie orzechy na zdrowie

Słono- słodkie, aromatyczne, prażone o intensywnym kolorze w pokaźnej cenie. Właśnie w takiej formie najczęściej spotykamy orzeszki pistacjowe w Polsce. Niestety ani sól ani prażenie, nie należą do najzdrowszych opcji, gdy mowa o pistacjach jako przekąsce.
Oczywiście istnieje możliwość zakupu pistacji bez całej obróbki, jednak cena zwala z nóg (ok 30 -40 zł / za 100 g). Jednak pistacje mogą skutecznie przysłużyć się naszym organizmom, w jaki sposób?

Sprawdźcie naszą krótką listę!

- niskie indeks glikemiczny: pomimo słodkiego smaku, orzeszki pistacjowe będą dobrą alternatywą przekąski, dla osób z cukrzycą. Ich IG wynosi bowiem jedynie 15!

- źródło potasu: potas nie tylko wspomaga pracę układu naczyniowego, ale również zapobiega skurczom mieśni, które wielu z nas budzą w środku nocy ze snu! Pistacje podobnie jak ich koledzy: migdały i orzechy włoskie, są źródłem potasu, który również dba o nasze serce.

- Obniża cholesterol: jeśli już o sercu mowa….cholesterol jest zmorą współczesnego człowieka. Czy to genetyczny, czy nie, powinien być stale kontrolowany. Kontrolę ową pomogą sprawować właśnie orzeszki pistacjowe, które według naukowców pomagają obniżyć zły cholesterol o nawet 10 %!

My mimo wszystko jesteśmy fanami pistacji, nawet w ograniczonych ilościach, gdy są z solą.

Pistacje mają swoje święto 26 lutego! Skusicie się wówczas na odrobinę przyjemności? Jeśli interesuje Was dieta o niskim indeksie glikemiczny, zapraszamy do nas! Każdy program SpokoBOX może zostać przygotowany dla Was na zasadzie niskiego indeksu glikemicznego i niskiego ładunku!

Więcej informacji na naszej stronie: www.spokobox.eu
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Pistacje - królewskie orzechy na zdrowie
Słono- słodkie, aromatyczne, prażone o intensywnym kolorze w pokaźnej cenie. Właśnie w takiej formie najczęściej spotykamy orzeszki pistacjowe w Polsce. Niestety ani sól ani prażenie, nie należą do najzdrowszych opcji, gdy mowa o pistacjach jako przekąsce.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera

 
zapisz wypisz

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2018 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe