Niedziela, 22 kwietnia 2018r. Łukasza, Kai, Nastazji
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Gwiazdy na wielkim finale Zbieraj z klasą

To było wielkie święto ekologii! Wielki Finał akcji „Zbieraj z klasą” nie mógł się odbyć w innym miesiącu, tylko w kwietniu, kiedy obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Na zaproszenie organizatora - Europejskiej Platformy Recyklingu na Stadion Legii w Warszawie zjechały się dzieci ze szkół, które były najaktywniejsze w zbiórce baterii i elektrośmieci.
Konferencję i koncert z wręczeniem nagród poprowadziła Katarzyna Cichopek. Na scenie wystąpili: idolka dzieci i młodzieży - Honorata Skarbek oraz ambasaforzy: Justyna Tomańska - eko mama, Mariusz Totoszko - wokalista i Konrad „Kony” Czarkowski - lalkarz medialny.

W projekcie „Zbieraj z klasą” uczestniczy ponad 1000 placówek oświatowych z całej Polski. W okresie od września 2016 r. do marca br. ich przedstawiciele zebrali łącznie 26 ton zużytych baterii oraz 62 tony zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Średnia liczba baterii i elektrośmieci, które mogłyby zanieczyścić środowisko, ale zostały zebrane i przekazane do recyklingu przez operatora projektu - firmę Remondis, wyniosła odpowiednio: w przypadku zużytych baterii 135 kg na szkołę, w przypadku zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego 321 kg na szkołę. To nasz wspólny sukces!

Laureatem I miejsca został Zespół Szkół z miejscowości Wielowieś w Wielkopolsce, który zebrał 330 kg baterii i 4630 kg ZSEiE, wygrywając nagrodę główną: 4-dniową wycieczkę do kompleksu wypoczynkowego Vacansoleil na Słowenii z kempingiem muzycznym od Najlepsze dla dzieci. 2 miejsce zajęła Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Wydrzy z Podkarpacia uzyskując 1780 punktów (zebrano 80 kg baterii i 3400 kg ZSEiE) i otrzymując w nagrodę postaci 2-dniowej wycieczki do parku rozrywki „Jura Park” w Bałtowie. Laureatem 3 miejsca została Szkoła Podstawowa z miejscowości Wysoka w Wielkopolsce gromadząc 1730 punktów (270 kg baterii i 2920 kg ZSEiE) i wygrywając 2-dniową wycieczkę do parku rozrywki „Farma Iluzji” w Trojanowie. Nagrodę dodatkową w postaci wycieczki do Trójmiasta otrzymała ekipa Warsztatu Terapii Zajęciowej w Suszu w województwie warmińsko - mazurskim.

Wszyscy odebrali dyplomy z rąk autorytetu: aktorki, prezenterki telewizyjnej i mamy - Katarzyny Cichopek. Atrakcją był też program artystyczny przygotowany przez ambasadorów akcji: Justynę Tomańską - aktywną, eko mamę, Mariusza Totoszko - wokalistę, znanego z zespołu Volver, finalistę 2 edycji Idola, Konrada „KONY” Czarkowskiego - finalistę polskiej i brytyjskiej edycji „Mam Talent”. Dzieci mogły przybić piątkę eko robotowi zwanemu „Paluszkiem” - maskotce projektu, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie wydrukowane na miejscu przez Image4You, odbyć wycieczkę po stadionie wraz z wizytą w Muzeum Legii oraz wysłuchać koncertu ich idolki, wokalistki, która również dba o środowisko naturalne, nominowanej do nagrody Gwiazdy Dobroczynności w kategorii Ekologia - Honoraty Skarbek.

W wydarzeniu na Stadionie Legii wzięły również udział gwiazdy - eko rodzice: Urszula, Monika Mrozowska, Izabela Zwierzyńska, Ryszard Rembiszewski, Kasia Burzyńska, Dorota Michałowska, Agnieszka Mrozińska i Alex Caprice z córką.

- To już czwarty rok naszego projektu edukacyjno - ekologicznego „Zbieraj z klasą”. Cieszymy się, że nowe szkoły przystępują do akcji. Jesienią 2016 r. kiedy wystartowaliśmy tę edycję, odwiedziliśmy 10 miast z terenu całej Polski, aby szerzyć nasze ekologiczne przesłanie. Wśród nich znalazły się: Susz, Kołobrzeg, Koronowo, Kazimierz Dolny, Sulejówek, Krynica - Zdrój, Włocławek, Pabianice, Gorzów Wielkopolski i Dzielnica Żoliborz m. st. Warszawy. Jak widać nasza trasa przyniosła rekorowe efekty
- mówi dr Mikołaj E. Józefowicz, dyrektor generalny ERP Polska Organizacja Odzysku ZSEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

Więcej na www.zbierajzklasa.pl 
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Gwiazdy na wielkim finale Zbieraj z klasą
To było wielkie święto ekologii! Wielki Finał akcji „Zbieraj z klasą” nie mógł się odbyć w innym miesiącu, tylko w kwietniu, kiedy obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Na zaproszenie organizatora - Europejskiej Platformy Recyklingu na Stadion Legii w Warszawie zjechały się dzieci ze szkół, które były najaktywniejsze w zbiórce baterii i elektrośmieci.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

fajne nazwiska :)
Patka 2017-04-27 13:28:27
Fajnie, że gwiazdy wspierają takie projekty.
Jola 2017-04-27 13:27:03


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera

 
zapisz wypisz

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2018 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe