Poniedziałek, 17 grudnia 2018r. Jolanty, Łukasza, Olimpii
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Joanna Opiat-Bojarska: Bestseller

Joanna Opiat-Bojarska jest dla mnie jedną z najlepszych autorek powieści kryminalnych na polskim rynku wydawniczym. Minął już jakiś czas od chwili, gdy pojawiła się książka, Kto wyłączy mój mózg?. I choć miała być czymś, co nie będzie miało dalszego ciągu dobrze się stało, że stało się inaczej. Opowiada Artur G. Kamiński.
Dobrze się stało, że autorka poczuła bakcyla pisania powieści kryminalnych, bo z każdą kolejną historią są to coraz lepsze, ciekawsze, inspirujące, wciągające, dające do myślenia, kryminały. Jednocześnie jest to trzecia powieść ze zgranym i lubianym już przeze mnie duetem - Burza & Młody.

Podkomisarz „Burza” Burzyński i jego partner, aspirant Michał Majewski zwany potocznie „Młodym”. Sprawa Emilii Sienkiewicz pozornie wydaje się prosta. Zbyt wcześnie pojawiła się w swoim mieszkaniu, zbyt wcześnie, gdyż właśnie trwał w nim rabunek. W konfrontacji z napastnikiem nie miała szans, przypadkowe zderzenie z półką sprawiło, że zakończyła nagle swoje życie, która dopiero niedawno po wygraniu literackiego show, Bestseller nabrało barw i rozpędu.

Pozornie proste, jednak każda sprawa ma swoje drugie dno, trzecie okno, a to, co wydaje się pozornie proste nigdy takowym nie jest. Stąd Burza i Młody od samego początku nie mają łatwego zadania, zwłaszcza, że media nie tylko im nie pomagają, ale potrafią mocno uprzykrzać życie, o czym osobiście przekonać się miał na swojej skórze „Burza” Burzyński.

Wyostrza mi się apetyt po lekturze każdej powieści autorki. Tutaj nic nie jest przypadkowe, tutaj wsparcie osób, które niosą pomoc w pisaniu (w tym moja osobista) pozwalają dopieścić wszystko do samego końca. Tutaj kryminał nie jest wyssaną z palca opowieścią, ale historią, która nie tylko ma sens, ale i wciąga, błyskawicznie wciąga i angażuje nasz umysł, a obecność Anity Broll jeszcze mocniej intensyfikuje zmysły. I przyznać trzeba, że z dużą korzyścią dla książki, zwłaszcza, kiedy przy jednym stole zasiądą: ona, jej były mąż i jej obecny chłopak, znacznie od niej młodszy. Wtedy poziom napięć jest znacznie większy, choć relacja obu panów w odniesieniu do Anity Broll jest bardziej, niż poprawna.

Bestseller zasługuje na laur uznania... przynosząc dawkę mocnych, pozytywnych doznań. Nie jest wykluczone, że pojawi się szersze odniesienie.

Artur G. Kamiński

http://www.facebook.com/Koominek

http://koominek.blogspot.com
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Joanna Opiat-Bojarska: Bestseller
Joanna Opiat-Bojarska jest dla mnie jedną z najlepszych autorek powieści kryminalnych na polskim rynku wydawniczym. Minął już jakiś czas od chwili, gdy pojawiła się książka, Kto wyłączy mój mózg?. I choć miała być czymś, co nie będzie miało dalszego ciągu dobrze się stało, że stało się inaczej. Opowiada Artur G. Kamiński.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Kocham kryminały. Musze poznać jej twórczość.
Aldona34 2017-08-20 11:57:21


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2018 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe