Piątek, 20 lipca 2018r. Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Prawdziwa rewolucja w laseroterapii

Niechciany lub nieudany tatuaż? Brzydka blizna? Zmiany pigmentowe? Skóra zmęczona i bez blasku? Na rynku pojawił się właśnie Enlighten™, czyli najnowszej generacji laser picosekundowy, który poradzi sobie z każdym z tych problemów. Na razie dostępny jest tylko w klinice Viva-Derm. Poznaj szczegóły i dowiedz się więcej o jego wyjątkowym działaniu.
Laser w dermatologii estetycznej znany jest od ponad 40 lat. Mimo swojej skuteczności był on wówczas niedoskonały i mógł pozostawiać blizny. Stosowano go głównie do usuwania zmian naczyniowych. Zapotrzebowanie w dermokosmetyce wymusiło jednak postęp technologii m.in. też w dziedzinie laseroterapii. Obecnie wiele jest rodzajów laserów wykorzystywanych w dermatologii estetycznej i coraz częściej zabiegi z ich wykorzystaniem wypierają te tradycyjne – kosmetyczne. Sesja laseroterapii jest bezpieczna, trwa krócej, jest bardziej skuteczna, a efekt utrzymuje się dłużej.

Dlaczego zabieg Pico Genesis laserem Enlighten™ jest wyjątkowy?

– Jeszcze całkiem niedawno nie było satysfakcjonującej metody na usunięcie blizn czy tatuaży – żaden laser nie radził sobie z tymi problemami wystarczająco skutecznie, nie wspominając o zabiegach kosmetycznych, które są po prostu zbyt delikatne. Osoby chcące pozbyć się np. tatuażu musiały wybierać między bolesnym usunięciem kawałka skóry, a zakryciem mocniejszym tatuażem tego niechcianego. Na blizny też nie było rady, trzeba było je po prostu zaakceptować
– mówi doktor Barbara Walkiewicz-Cyrańska, prezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych i właścicielka Klinki Viva-Derm. - Teraz blizny, tatuaże, zmarszczki czy zmęczona i pozbawiona blaski skóra to przeszłość, a ja mogę zaproponować swoim pacjentom bardzo skuteczny i bezpieczny zabieg Pico Genesis laserem Enlighten™ – dodaje doktor Walkiewicz-Cyrańska.

To najnowszej generacji laser wykorzystujący przełomową technologię łączenia wiązki laserowej i fali akustycznej w picosekundach. Enlighten™, czyli pierwsza wielozadaniowa platforma laserowa o wielu długościach fal oraz piko- i nanosekundowych impulsach ma bardzo szeroki zakres działania: usuwa zmiany barwnikowe, plamy posłoneczne, głęboko rewitalizuje skórę, usuwa blizny i niepożądane tatuaże.

Jedyny taki zabieg w Polsce

Klinika Viva-Derm jako pierwsza i jedyna w Polsce oferuje zabieg Pico Genesis by Enlighten™ z wykorzystaniem lasera picosekundowego. Aby zabieg był skuteczny, wymagane są dwie lub trzy sesje, dzięki którym skóra staje się rozświetlona i jaśniejsza. Przy usuwaniu zmian pigmentacyjnych zaleca się dodatkowo pojedyncze zabiegi podtrzymujące – w tym przypadku lekarz indywidualnie określa plan leczenia.

 


Przebarwienia pigmentacyjne, czyli brązowe plamy i nierównomierny odcień skóry są wynikiem zbyt wysokiego poziomu melaniny w skórze, czyli substancji nadającej jej kolor. Pico Genesis przy wykorzystaniu światła laserowego rozbija wybiórczo pigment i przebudowuje górną warstwę skóry, przywracając jej równowagę, świeżość i promienność.

Niewątpliwą zaletą Pico Genesis by Enlighten™ jest to, że zabiegami można objąć całe ciało, ze szczególnym uwzględnieniem twarzy, szyi, dłoni i dekoltu, gdzie najczęściej pojawiają się oznaki uszkodzenia słonecznego i nadmierna pigmentacja. Zabieg jest bezbolesny, większość pacjentów nie odczuwa podczas sesji żadnych nieprzyjemnych dolegliwości, zdarza się jedynie lekkie mrowienie. Tuż po sesji miejsca objęte zabiegiem mogą być opuchnięte i zaczerwienione – objawy te ustępują w ciągu kilku godzin.

Poddane leczeniu przebarwienia i piegi będą stawały się ciemniejsze, znikając całkowicie po kilku dniach i odkrywając nową, świetlistą skórę. Nie ma też potrzeby rekonwalescencji. Należy jedynie pamiętać, aby po zabiegu stosować kremy z filtrem, ale bez konieczności unikania słońca. Jak widać, rewolucja w laseroterapii właśnie nadeszła – to, co do tej pory było niemożliwe, zabieg Pico Genesis by Enlighten™ załatwia już jedną sesją.

Trzeba jednak pamiętać, że każdy zabieg z laseroterapii powinien być poprzedzony badaniem i dokładnym wywiadem lekarskim – to gwarancja skuteczności i bezpieczeństwa pacjenta.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Prawdziwa rewolucja w laseroterapii
Niechciany lub nieudany tatuaż? Brzydka blizna? Zmiany pigmentowe? Skóra zmęczona i bez blasku? Na rynku pojawił się właśnie Enlighten™, czyli najnowszej generacji laser picosekundowy, który poradzi sobie z każdym z tych problemów. Na razie dostępny jest tylko w klinice Viva-Derm. Poznaj szczegóły i dowiedz się więcej o jego wyjątkowym działaniu.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2018 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe