Środa, 23 października 2019r. Edwarda, Marleny, Seweryna
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Największy biznes aut używanych w rękach kobiety

Karolína Topolová, która obchodzi właśnie 5-tą rocznicę na stanowisku dyrektora generalnego AAA AUTO, jest jedyną kobietą na czele dużej firmy zajmującej się handlem samochodami w Europie Środkowej. Pod jej kierownictwem AAA AUTO sprzedała już ponad 320 000 pojazdów, obsługując dwukrotnie więcej klientów niż za poprzedniego zarządu.
W ciągu ostatnich pięciu lat liczba centrów AAA AUTO zwiększyła się o dwanaście oddziałów (w tym na Węgrzech i w Polsce). Liczba oferowanych pojazdów w ramach grupy wzrosła do prawie czternastu tysięcy. Poziom zatrudnienia sięgnął 2400 osób.

Karolína Topolová była pomysłodawczynią nowej strategii AAA AUTO, charakteryzującej się wyraźnym ukierunkowaniem na klienta. Pierwszym jej punktem było utworzenie centrum obsługi klienta z 200 konsultantami. Ponadto nowa dyrektor generalna zmodernizowała oddziały i postawiła na rozwój usług dodatkowych. Po wdrożeniu nowej strategii w 2014 roku doszło do późniejszej transakcji z funduszem AbrisCapital Partners, któremu sprzedano udział większościowy o wartości przekraczającej sześć miliardów koron. Karolína Topolová stała się tym samym architektką jednej z największych transakcji na europejskim rynku aut używanych w ostatnich. 

- Rocznica pracy na stanowisku dyrektora generalnego uświadomiła mi, że czas naprawdę szybko leci. Ogromnie cieszę się, że w AAA AUTO udało mi się dokonać w ciągu tych pięciu lat aż tylu pozytywnych zmian i to w szczególności w odniesieniu do obsługi klienta. A to jeszcze nie koniec i nasi klienci mogą się spodziewać kolejnych innowacji. – podkreśliła Karolína Topolová, dyrektor generalna AAA AUTO.

Sukces Karolíny Topolovej odbił się szerokim echem w Czechach. Topolova została uhonorowana licznymi tytułami w uznaniu dla swoich zasług. Dwukrotnie znalazła się w rankingu 50 najbardziej wpływowych kobiet w czeskim biznesie magazynu ,,Forbes” oraz w prestiżowym zestawieniu TOP 25 kobiet czeskiego biznesu, jak również zdobyła wyróżnienie Lady Pro 2015. Pod jej kierownictwem spółka AAA AUTO awansowała w klasyfikacji CZECH TOP 100 z 67. na 48. miejsce. Ponadto firmę nagrodzono ogólnoeuropejskim prestiżowym wyróżnieniem European Business Awards 2016/2017, jako drugą co do wartości firmę europejską pośród 33 biorących udział w konkursie krajów.

Swoją karierę w AAA AUTO Karolína Topolová rozpoczęła w 1998 roku, biorąc udział w zakładaniu call center, które stało się jednym z najnowocześniejszych i największych w Republice Czeskiej. W 2006 roku awansowała na stanowisko Dyrektor HR w Grupie AAA AUTO, równocześnie piastując funkcję dyrektora call center. Rok później została wiceprezesem spółki i uczestniczyła w procesie wejścia firmy na czeską i budapesztańską giełdę papierów wartościowych.

Karolína Topolová prywatnie jest zamężna i ma trzyletnią córkę. Pełni też funkcję Przewodniczącej Rady Administracyjnej Dziecięcej Fundacji Komunikacyjnej, która co roku wspiera finansowo ponad 40 dzieci, które w wyniku wypadku komunikacyjnego straciły jednego lub oboje rodziców. W wolnym czasie Karolína Topolová gra w siatkówę i jeździ na snowboardzie.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 5,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Największy biznes aut używanych w rękach kobiety
Karolína Topolová, która obchodzi właśnie 5-tą rocznicę na stanowisku dyrektora generalnego AAA AUTO, jest jedyną kobietą na czele dużej firmy zajmującej się handlem samochodami w Europie Środkowej. Pod jej kierownictwem AAA AUTO sprzedała już ponad 320 000 pojazdów, obsługując dwukrotnie więcej klientów niż za poprzedniego zarządu.
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

wielkie gratulacje
Ola 2017-10-01 15:56:30


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe