Niedziela, 18 listopada 2018r. KLAUDYNY, TOMASZA
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Dieta - od dyscypliny po styl życia

Regularne kontrolowanie własnego ciała często wymaga dużej odwagi. Nie ma jednak wątpliwości, że obserwacja i wyciągnie wniosków – to najlepsze co możemy dla siebie zrobić. Tylko świadome podejście do diety, aktywności fizycznej i własnego ciała sprawi, że słowo „dieta” przestanie nam się kojarzyć z ...
... czasem, który „musimy jakoś przetrwać” a stanie się naszym stylem życia, z którego będziemy czerpali wiele radości.

Dieta kojarzy się nam z odchudzaniem i morderczymi ćwiczeniami, tymczasem okazuje się, że wcale tak nie jest. Dieta wywodzi się z greckiego słowa δίαιτα (diaita). Znaczenie to pierwotnie odnosiło się do stylu życia i sposobu myślenia – nie zaś wyłącznie do stylu odżywiania.

Dieta, która nie ma szans stać się częścią życia – nie ma sensu. Aby wybrać odpowiednią dietę powinniśmy po prostu obserwować nasze ciało, kontrolować wagę oraz konsekwentnie i stopniowo zmieniać przyzwyczajenia.

Poniżej prezentujemy 3 sposoby na to, by dieta odzyskała swoje pierwotne znaczenie i stała się po prostu podejściem do życia.

- Jeśli chcesz schudnąć, sprawić, by Twoje ciało wyglądało lepiej, bądź po prostu lepiej się poczuć – nie myśl o „morderczej diecie”
, którą „cudem” zrealizujesz w 2 tygodnie lub w 2 miesiące. Pomyśl o zmianie swoich przyzwyczajeń, które stopniowo jesteś w stanie wprowadzać w życie – na zawsze. Bo nie o kalorie tu chodzi, ale o dobre nawyki i jakość produktów. Regularne posiłki, omijanie z daleka fast-foodów, zmiana chipsów na bakalie, ograniczenie soli i cukru, codzienne spożywanie owoców i warzyw oraz nawet krótkie, ale regularne ćwiczenia – to wszystko pozwoli uniknąć rozczarowania i powracających kilogramów. Możesz jeść „normalnie”, ale świadomie – przywiązując większą wagę do tego co jesz i kiedy jesz, a nie tylko do ilości dostarczanych kilokalorii.

– Indywidualne podejście i kontrola swojego organizmu jest kluczem do sukcesu. Warto skupić się na wyborze zdrowej żywności, którą lubisz najbardziej. To, co naprawdę ważne, to ogólna jakość diety. Przy tak szerokim wyborze zdrowych produktów dostępnych na rynku, każdy może znaleźć coś dla siebie. - podkreśla Susan Bowerman, dyplomowana dietetyczka, certyfikowana specjalistka ds. odżywiania sportowego, konsultantka Herbalife ds. odżywiania.

- Obserwuj swój organizm – jeśli widzisz, że jakieś produkty są dla Ciebie zbyt ciężkie, źle się po nich czujesz – nie spożywaj ich na siłę tylko dlatego, że są powszechnie uznawane za zdrowe. Znajdź inną równie zdrową alternatywę. Jeśli nie lubisz szpinaku, nie musisz go jeść – spróbuj np. jarmużu. Znajdź swój smak, po który będziesz sięgać z ochotą. Jeśli nie jesteś rannym ptaszkiem, spróbuj ćwiczyć po południu. Aby trening przyniósł zamierzone efekty i był wykonywany regularnie powinien być dostosowany do aktualnej kondycji, możliwości organizmu oraz rytmu życia i codziennych obowiązków. Z czasem endorfiny wyprodukowane podczas popołudniowych ćwiczeń sprawią, że nawet rano będziesz budzić się z większą energią. 

- Jedz zdrowe śniadania. Rozpoczynając dzień od śniadania kształtujemy zdrowe nawyki oraz regulujemy pory posiłków. Śniadania, zwłaszcza te bogate w białko, sukcesywnie zwiększają poziom dopaminy w mózgu – dzięki czemu zmniejszają ochotę na podjadanie w ciągu dnia. Mając apetyt pod kontrolą – zmniejszmy uczucie łaknienia, co z kolei zapobiega tyciu. Podchodź do odżywiania świadomie – jeśli wiesz, że mimo szczerych chęci nie jesteś w stanie przygotować rano posiłku, nie sięgaj po drożdżówkę z przydrożnego sklepu. Idealnym rozwiązaniem jest koktajl odżywczy np. Formuła 1 Herbalife. Wystarczy zblendować go z mlekiem lub wodą – dodać kilka warzyw lub owoców do smaku i gotowe! To zdrowa alternatywa dla tych, którzy często sięgają po śniadania „na wynos”. Koktajl to szybki i łatwy w przygotowaniu posiłek, bogaty w wartości odżywcze, który można zabrać ze sobą wszędzie.

To co najważniejsze – nie bój się zmian, ale wybieraj rozsądnie. Kontroluj swoje ciało i wybierz dietę, którą jesteś w stanie kontynuować przez lata, a dobre samopoczucie sprawi, że z biegiem czasu Twój styl życia zmieni się diametralnie.

Herbalife jest marką numerem 1 na świecie wśród produktów do kontroli wagi*- według badań Euromonitor International. 
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 0,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Dieta - od dyscypliny po styl życia
Regularne kontrolowanie własnego ciała często wymaga dużej odwagi. Nie ma jednak wątpliwości, że obserwacja i wyciągnie wniosków – to najlepsze co możemy dla siebie zrobić. Tylko świadome podejście do diety, aktywności fizycznej i własnego ciała sprawi, że słowo „dieta” przestanie nam się kojarzyć z ...
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2018 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe