Piątek, 22 lutego 2019r. Małgorzaty, Marty, Nikifora
 Szukaj
FACEBOOK RSS EMAIL Strona główna
Planeta Kobiet

Sposoby Polek na jesienną chandrę

Polki nie lubią jesieni, a ponad połowa z nich odczuwa o tej porze roku narastające zmęczenie i gorszy nastrój. Jak Panie radzą sobie z jesienną chandrą i jakich aktywności szukają, aby poprawić sobie samopoczucie – sprawdził serwis Prezentmarzeń. Spośród zapytanych o zdanie ponad 1000 Polek, 50% uważa że aktywność fizyczna...
... i niestandardowe formy rozrywki są dobrym sposobem na jesienny spadek nastroju. Według 31% antidotum jest przebywanie na świeżym powietrzu mimo gorszej aury, a 25% Pań wskazuje na ciekawe rozrywki, 23% stawia na ruch i sport. Co trzecia Polka otwarcie przyznaje – jesień spędzam pasywnie oglądając filmy, czytając książki rezygnując z dotychczasowych zajęć sportowych.

Aż 63 % Polek deklaruje, iż jest gotowa tej jesieni na zmierzenie się z niestandardową formą rozrywki jak kreatywna zabawa typu Escape Room, odwiedzenie salonu wirtualnej rzeczywistości czy nawet spróbowanie sił w sportach ekstremalnych na przykład lot w tunelu aerodynamicznym. Pytanie ile z tych deklaracji Pań przełoży się na rzeczywiste działania?

Polki według z sondy serwisu starają się nie rezygnować z ruchu, który jak wynika z opinii psychologów jest najlepszą formą walki z obniżonym poziomem nastroju. Spośród zapytanych przez serwis Pań, 44% stwierdza iż jesienią uprawianie sportu na świeżym powietrzu zamienia na inne aktywności, a 26% stara się z nie rezygnować ze sportu. Co trzecia Polka przyznaje, iż niestety często rezygnuje jesienią z uprawiania aktywności ruchowych.

Jeśli już Polki decydują się na aktywne spędzanie czasu jesienią, to z rozrywek najchętniej korzystają z partnerem (41% wskazań) lub z rodziną (29% wskazań). Dla 17% z nich najlepszym towarzystwem do wspólnego spędzania czasu są przyjaciele lub znajomi. Często jak wynika z deklaracji panie składają się finansowo z bliskimi na wspólne rozrywki. Na jednorazową rozrywkę Polki są w stanie przeznaczyć jednorazowo średnio 150 zł (51% deklaracji), a co trzecia nawet do 300 zł.

- W okresie jesiennym obserwujemy duże zainteresowanie takimi rozrywkami jak Escape Room, lot w tunelu aerodynamicznym czy salony wirtualnej rzeczywistości. Ze względu na coraz gorszą pogodę na zewnątrz, szukamy ciekawych, alternatywnych sposobów na aktywne spędzanie czasu, ale nie chcemy rezygnować z dobrej zabawy. A możliwości jest coraz więcej – parki trampolin, pokoje zagadek. Z naszych obserwacji wynika, iż to panie są częściej pomysłodawcami oryginalnych form spędzania czasu. Polki częściej również podarowują bliskim prezenty w formie przeżyć.
– komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

 


Najczęstszymi motywami według odpowiedzi udzielonych serwisowi, jakimi kierujemy się próbując niestandardowych aktywności i oddając się oryginalnym rozrywkom jest potrzeba upustu swoich emocji (22%), chęć sprawdzenia siebie (19%) oraz poszukiwanie doznań (19%).

Aby skorzystać z ciekawych i nietypowych rozrywek, ponad połowa z zapytanych Pań deklaruje, że jest w stanie do nich dojechać. Jesienne, zimne i ponure dni sprawiają, że tracimy energię na wykonywanie codziennych, rutynowych czynności, dlatego tak istotne jest, aby szukać aktywnych i kreatywnych sposobów na spędzanie czasu. Sport i ciekawe formy rozrywki angażują nasze ciało i umysł wyzwalając w mózgu endorfiny. Joga, trening EMS jako innowacyjna forma ćwiczeń czy lekcja pole dance – wpływają pozytywnie na samopoczucie, a do tego pozwalają skutecznie rzeźbić sylwetkę.

Jesień to również dobry moment, aby szukać zajęć rozwijających zainteresowania i pobudzających kreatywne myślenie. Kurs fotografii, rysunku lub wizyta z przyjaciółmi w Escape Room – pomysłów na ciekawe spędzanie czasu jest wiele. W opinii Polek, które wzięły udział w jesiennej sondzie serwisu prezentmarzeń, z chandrą można walczyć wybierając dla siebie odpowiednią formę aktywności i szukając oryginalnych rozrywek.

*W materiale prasowym wykorzystano dane z analizy krzyżowej pochodzące z sondy "Sposoby Polaków na jesienną chandrę" zrealizowanej na próbie 1874 respondentów ( w tym 1087 respondentek) w październiku br. przez serwis Prezentmarzeń.
Oceń ten artykuł:  1 pkt 2 pkt 3 pkt 4 pkt 5 pkt    Aktualna ocena: 4,00
 
Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł
E-mail adresata
 
 
Sposoby Polek na jesienną chandrę
Polki nie lubią jesieni, a ponad połowa z nich odczuwa o tej porze roku narastające zmęczenie i gorszy nastrój. Jak Panie radzą sobie z jesienną chandrą i jakich aktywności szukają, aby poprawić sobie samopoczucie – sprawdził serwis Prezentmarzeń. Spośród zapytanych o zdanie ponad 1000 Polek, 50% uważa że aktywność fizyczna...
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 
Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
Autor
 

Wasze Komentarze

fajne rozrywki, tego ems chetnie sprobuje, z Escape roomami to teraz rzeczywuscie jest szal. Chcialam sie wybrac z przyjaciolmi to poierwszy termin we Worcku na drugi tydxzien grudnia
Anonim 2017-11-24 10:20:44


Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, planetakobiet.com.pl może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.

Konkursy

Wywiady z gwiazdami

Nasza Ankieta

Najprzystojnieszy polski aktor to?

zagłosuj
Moda   Trendy   Projektanci   Modna w ciąży   Ciekawostki   Porady stylisty   Zdrowie i Uroda   Zdrowie   Uroda   Make-up   Rozmaitości   Kącik kulinarny   Z życia wzięte   Wielki świat   Motoryzacja   Nasze dzieci   Porady   Nasz ślub   Kultura   Muzyka   Kino   Teatr   Książka   Sztuka   Konkursy   Konkurs SMS-owy   Konkurs książkowy   Konkurs muzyczny   Wywiady z gwiazdami   Kominek    
Copyright © 2019 Planeta Kobiet. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie L77 - Strony internetowe Strony internetowe